خانه / انتخاب رشته / معرفی رشته ها / بازار کار رشته زیست شناسی

بازار کار رشته زیست شناسی

بررسی آینده شغلی و بررسی رشته زیست شناسی

بازار کار رشته زیست شناسی

بازار کار رشته زیست شناسی

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته زیست شناسی  با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

رشته ی زیست شناسی از جمله رشته های بسیار محبوبی است که علاقه مندانی که امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارند می توانند بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور و آزاد ثبت نام و شرکت نمایند. در این مقاله قصد داریم که شما را با این رشته بسیار جذاب اشنا کرده و در انتخاب رشته ای بهتر شما را یاری نماییم. برای رسیدن به این هدف تا پایان این مقاله همراه ما باشید و چنانچه پس از مطالعه ی دقیق آن سوالات بی پاسخی نیز در ذهن خود داشتید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آنان بهره مند گردید. علاوه بر آن می توانید برای آشنایی بیشتر با  پيراپزشکي بدون کنکور – پزشکی بدون کنکور – پرستاری بدون کنکور روی لینک ها کلیک نمایید.

در دنیایی که ما زندگی می کنیم می بایست محل زندگی مان را بشناسیم ، زمین ، خاک ، آب ، دریا ، جانوران ، سلول ها ، انسان ها و … و بررسی و مطالعه در این زمینه نیازمند علمی است که بتواند با دریچه ی علم به طور عمیق به این مباحث بپردازد ، علم زیست شناسی به همراه گرایش هایش وظیفه ی شناخت زیست گاله انسان را برعهده دارد. چنانچه شما نیز علاقه مند هستید که به مطالعه ی این علم پیچیده و پر از شگفتی بپردازدی می توانید در یکی از این گرایش های ادامه تحصیل دهید.

همچنین در مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی دانشجویان می بایست برای هر گرایش 136 واحد درسی را به صورت  21 دروس عمومی – 25 واحد دروس پایه – 53 واحد دروس که مشترک هستند – دروس تخصصی جانور شناسی 10 واحد – دروس تخصصی گیاه شناسی 10 واحد – دروس تخصصی میکروب شناسی 8 واحد – دروس تخصصی ژنتیک 8 واحد می باشد.

برخی از دروس مشتر ک در بین تمایم گرایش ها شامل : زيست شناسی مولكولی – آزمايشگاه زيست شناسی سلولی – بافت شناسی و جنين شناسی جانوری – ويروس شناسی – ايمنی شناسی – تكامل موجودات زنده و …

گرایش های رشته ی زیست شناسی و موقعیت شغلی آن ها

  • گرایش علوم گیاهی : دانشجویان در این گرایش می بایست دروسی مانند مورفولوژى گیاهی –  فیزیولوژى گیاهی – قارچ شناسی – جلبکشناسی –  اصول و روشهاى رده بندى گیاهان –  اکولوژى گیاهی آشنا شده و می گذرانند. هدف از ارائه ی این گرایش آشنایی دانشجویان با مسائل مربوط به علوم گیاهی در کشاورزی و دارو – علوم گیاه پزشکی – فیزیولوژی گیاهی و همچنین فعالیت نمودن کارشناسان این گرایش در زمینه های محیط زیست ،رفع نیازهای علوم طبیعی ، کمک به رشد باغ های طبیعی امکان پذیر است و حتی فارغ التحصیلان این رشته امکان فعالیت در مراکز آموزشی را نیز دارند و می توانند به عنوان مدرس و یا محقق نیز مشغول به کار شوند.
  • گرایش علوم جانوری : چنانچه شما در دروس زیست شناسی – فیزیک – شیمی – ریاضی پایه ای قوی دارید می توانید این گرایش را انتخاب نمایید . هدف از ارائه ی این گرایش به وجود اوردن زمینه های مساعد برای شناخت علوم جانوری می باشد شما می توانید پس از پایان تحصیلات خود در بخش های تحقیقاتی ، اموزشی ، موزه ها و باغ وحش ها فعالیت نمایید.
  • گرایش علوم سلولی و مولکولی : در این گرایش دانشجویان بیشتر به شناخت مسائل و پدیده های زیستی ، سلولی و مولکولی آشنا می گردند و هدف از ارائه ی این گرایش بهبود اوضاع علم پزشکی و دارویی و همچنین صنعتی می باشد. دانشجویان این رشته پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در آزمایشگاه ها فعالیت نموده و یا به کارهای پژوهشی بپردازند. برخی از دروس تخصصی این گرایش شامل: زیست شناسی سلولی، بیوشیمى ویروسها، سیتوشیمى ، ایمنولوژى بافت شناسی و … می باشد.
  • گرایش علوم میکروبیولوژی : در این گرایش دانشجویان به بررسی تمام مسائلی که در حوزه شناخت جانداران میکروسکوپی می باشد و مسائل مختلف زندگی ان ها می پردازند . پس از فارغ التحصیلی داشنجویان می توانند در آزمایشگاه ها به کشت میکروارگانیزمها و یا در قسمت های میکروبیولوژی محیطی – میکروبیولوژی صنعتی – قارچ شناسی – ویروس شناسی و … فعالیت نمایند علاوه بر ان کارشناسان این رشته می توانند در دانشگاه ها به عنوان مدرس و یا در حوزه های کشاورزی – دامپروری – پزشکی دارویی – محیط زیست و مبارزه با الودگی مشغول به کار شوند. گرایش میکروبیولوژی نسبت به سایر گرایش ها دارای بازار کار مناسبتری است و حتی کارشناسان این رشته می توانند علاوه بر موارد ذکر شده در حوزه های کارخانه های عطرسازی به ساخت عطرهای خوشبو -بررسی کاربرد سلاح های میکروبی – آزمایشگاه های کارخانه های تهیه مواد بهداشتی و غذایی – تهیه مواد دارویی مانند تهیه آنتی بیوتیک ها و … نیز بپردازند.
  • گرایش زیست شناسی عمومی : در این گرایش دانشجویان دروس تخصصی خود را به همراه برخی از دروس تربیتی برای اشنایی با حرفه ی معلمی می اموزند و در این رشته دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در آموزش و پرورش استخدام و به عنوان دبیر زیست شناسی فعالیت نمایند همچینن امکان تحصیل تا مقطع دکتری برای علاقه مندان فراهم می باشد.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته زیست شناسی  با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

بازار کار رشته شنوایی شناسی

بازار کار رشته شنوایی شناسی

بررسی بازار کار و معرفی رشته شنوایی شناسی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته شنوایی شناسی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...