خانه / آخرین اخبار / اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

کنکور امسال نیز مانند سالهای گذشته در پنچ گروه ازمایشی انسانی ، تجربی ، ریاضی ، هنر و زبان در تیرماه 96 برگزار گردید و طبق آماری که سازمان سنجش اعلام نموده است داوطلبان کنکور ریاضی 148 هزار و 429 نفر ، داوطلبان کنکور انسانی 184 هزار و 122 نفر ، کنکور تجربی 580 هزار و 301 نفر ، کنکور هنر 10 هزار و 485 نفر و کنکور زبان 6454 نفر بودند که حدودا ظرفیتی که امسال برای دانشگاه ها در نظر گرفته اند 740 هزار دانشجو می باشد.

کنکور ، اولین مرحله ی جدی و چالش برانگیز برای آنهایی است که به تازگی از فضای مدرسه خارج شده اند ، به همین خاطر سوالات زیادی برایشان مطرح می گردد و یافتن پاسخ صحیحی که بتواند آن ها را در مسیر درست همراهی نماید لازم می باشد ، پس از برگزاری کنکور ، مراحل اعلام نتایج اولیه ، انتخاب رشته ، اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری فرا می رسد که دغدغه ی کنکوری ها را افزایش می دهد . این مقاله در رابطه با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در سال 96 است که شما عزیزان می توانید پاسخ سوالات خود را در این باره بپاسخ داده و چنانچه پس از مطالعه آن هنوز هم سوالات بی جوابی در ذهنتان داشتید می توانید با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آن ها برخوردار شوید.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 96 

برای مشاهده نتایج کنکور سراسری 96  در دوره های مختلف روزانه ، نوبت دوم ، شبانه ، پیام نور ، پردیس های دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شخصی خود به سه طریق ( جستجو براساس شماره داوطلبی ، جستجو براساس شماره پرونده ، جستجو براساس اطلاعات فردی ) وارد صفحه ی شخصی شده و نتایج نهایی کنکور سراسری 96 را مشاهده نمایید.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 

پس از اینکه کنکور سراسری در 15 و 16 تیرماه برای متقاضان برگزار گردید ، داوطلبان با استرس فراوان در انتظار مطلع شدن از نتایج اولیه ی کنکور بودند که در 15 مردادماه نتایج آن اعلام گردید و سپس آن دسته از افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده بودند توانستند در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شرکت کرده و با توجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 کد رشته محل های انتخابی خود را وارد نمایند پس از انتخاب رشته در مردادماه ، حدود چند هفته پس از آن یعنی طبق سال قبل در اواخر شهریور ماه نتایج نهایی کنکور سراسری 96 اعلام می گردد که به محض اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند. همچنین داوطلبانی که پس از اعلام نتایج اولیه در ازمون دانشگاه آزاد پذیرفته شدند می بایست برای انتخاب رشته به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و انتخاب رشته نمایند.

توجه داشته باشید که پس از قبولی در دانشگاه ، می بایست در زمان مشخص شده به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و با ارائه ی مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 

طبق اعلام سایت سازمان سنجش ، شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از تاریخ 23 آبان ماه آغاز شده و تا دوم اذر ماه ادامه می یابد. هر ساله آن دسته از دانشگاه هایی که نتوانستند در کنکور سراسری ظرفیت دانشگاه های خود را تکمیل نمایند اعلام نیاز کرده و داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ثبت نام نمایند.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 روی لینک کلیک نمایید.

نحوه شرکت درتکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 اینگونه است که پس از اعلام سازمان سنجش و انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 هر داوطلب می توانند 50 کد رشته محل را براساس علاقه مندی خود انتخاب نماید و سپس پس از ثبت لیست رشته های انتخابی در سایت سازمان سنجش ، نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام نماید.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 به دو صورت انجام می گیرد 1- بر اساس سوابق تحصیلی 2- برای آن دسته از افرادی که در جلسه ی آزمون سراسری 96 شرکت نمودند. رشته هایی که براساس سوابق  تحصیلی دانشجومی پذیرند عمدتا در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستند. چنانچه قصد دارید در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری که براساس سوابق تحصیلی است شرکت نمایید تنها به مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام قدیم و یا فوق دیپلم نیازمندید و لزومی ندارد که حتما در ازمون سراسری شرکت نمایید. اگر جز آن دسته از افرادی هستید در کنکور 96 ثبت نام نموده و در جلسه ی آزمون شرکت نمودید و می خواهید در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت نمایید باید بدانید که قبولی فقط بر اساس رتبه و سهمیه شما در کنکور سراسری بوده و هیچ ملاک دیگری مانند معدل شما بررسی نمیشود.

نکته ای دیگری که در پایان لازم دانستیم بدانید این است که تنها در صورتی رشته های انتخابی خود را در فرم وارد نمایید که به آن ها علاقه مند بوده و امکان پشیمانی پس از پذیرفته شدن برای شما وجود ندارد زیرا که پس از قبولی دیگر نمیتوانید درثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت نمایید.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

نتایج مصاحبه دکتری سراسری

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت ...