خانه / انتخاب رشته / معرفی رشته ها / بازار کار رشته مدیریت مالی

بازار کار رشته مدیریت مالی

بررسی بازار کار و معرفی رشته مدیریت مالی

بازار کار رشته مدیریت مالی

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مدیریت مالی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

به دنیای امروز که نگاهی می اندازیم روند جهانی شدن اقتصاد را کاملا می توانیم در تمامی جوامع مشاهده نماییم ، در دورانی که به سمت رشد و فناوری قدم بر می دارد انتظار می رود در شیوه های سرمایه گذاری و نظام های مالی کشورها نیز تغییرات اساسی صورت بگیرد به همین خاطر و برای بهبود موقعیت مالی کشور آن هم در دنیای پر تلاطم اقتصاد ، رشته ی مدیریت مالی در دانشکده ها در حال تدریس به علاقه مندان می باشد.

در رشته ی مدیریت مالی دانشجویان در طی تحصیل با «تئوری‌های نوین مدیریت مالی ،  آموزش راهکار‌هایی برای بسط و توسعه سرمایه‌گذاری ، بررسی وضعیت مالی شرکت‌ها و مؤسسات» آشنا شده و می آموزند که چگونه قدم های موثر و کارآمدی برای حل مشکلات اقتصادی کشور بردارند و به طور کلی یکی از وظایف بسیار مهم مدیر مالی این است که بتواند با مدیریت کارآمد جریان های نقدی کوتاه و بلند مدت را ، وجوه نقد افزون تری ایجاد نماید همچنین یک مدیر مالی در بخش وظایف خود در شرکت ها و موسسات با سه مسئله رو به روست که بایستی آن را حل نماید « شرکت می بایست چه سیاست هایی را جهت سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشد؟ ، میزان وجوه نقد برای سرمایه گذاری چه مقدار است ؟ موسسه و شرکت به منظور براوردن تعهدهای کوتاه مدت خود به چه مقدار وجه نقد نیازمند می باشد؟» یک مدیر مالی با توجه به این سه مسئله می بایست تصمیم هایی را بگیرد که به حداکثر سازی ثروت بینجامد.

سوالی که بارها از مشاوران ما پرسیده شده ، تفاوت میان حسابداری با مدیریت مالی در چیست ؟ می باشد . در رشته حسابداری ، فارغ التحصیلان آن به عنوان حسابدار در شرکت ها و موسسات مختلف مشغول به کار می شوند اما یک مدیر مالی در بخش سرمایه گذاری شرکت ها فعالیت می نماید.

رشته مدیریت مالی در 133 واحد که 40 واحد آن دروس اختصاصی ، 26 واحد آن دروس اصلی ، 42 واحد دروس پایه ، 6 واحد نیز دروس اختصاصی است ارائه می گردد. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در زمینه ی کارنامه و رتبه قبولی رشته مدیریت دانشگاه ازاد 95 – 96 روی لینک کلیک نمایید.

برخی از دروس تخصصی آن شامل : مدیریت مالی، پول و ارز بانکداری، بازاریابی و مدیریت بازار، مدیریت استراتژیک، اقتصاد سنجی‌ مالی، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت مالی، آمار و کاربرد آن در مدیریت مالی، توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی، حقوق بازرگانی، حسابداری صنعتی، اصول مدیریت مالی، مبانی مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت مالی در ایران، نهادهای پولی و مالی، نهادهای پولی و مالی بین‌الملل، مبانی مهندسی مالی، بازار پول و سرمایه، مبانی ریسک و مدیریت بیمه، برنامه‌ریزی مالیاتی، قراردادهای بیمه، متون مالی، مبانی بانکداری و مدیریت بانک می باشد.

نگاهی به آینده شغلی رشته مدیریت مالی 

رشته مدیریت مالی را می توانید تا مقطع دکتری ادامه داده و هراسی از بازار کار آن در جامعه نداشته باشید زیرا که این علم در حال رونق بوده و روز به روز با گسترش پیشرفت ها و نظام های اقتصادی ، فرصت های شغلی بیشتری نیز برای فارغ التحصیلان آن فراهم می گردد البته مشکل بزرگی که وجود دارد این است برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان در کشور ما تصورشان بر این است که تنها جامعه مسئول فراهم نمودن فرصت های شغلی برای آن هاست ، درست است که در جوامع می بایست برای هر رشته ای موقعیت شغلی نیز فراهم گردد اما مهم تر از آن قابلیت های خود فارغ التحصیل است که در روند یافتن شغل او را موفق می نماید. هر مقدار که در رشته ی مورد نظر تسلط داشته باشید و فردی پویا باشید بهترین ها به شما تعلق می گیرد و شاید جالب باشد که بدانید درآمد بر اساس تخصص شما شکل می گیرد.

در رشته ی مدیریت مالی نیز اینگونه است و دانشجویان کاربلد پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در بانکها و سرمایه گذاری ها ، بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی ،  در بخش تامین مالی و اعتباری ، همچنین در پست های معاونت مالی ، معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی ، تامین اعتبارات مالی در بانکها  ، ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکتهای سرمایه گذاری ، ارزیابی بورس اوراق بهادار و … مشغول به فعالیت گردند.

همچنین برخی دیگر از مراکزی که امکان فعالیت در آن وجود دارد شامل : کارشناس پشتیبانی نرم افزار ، مدیر خرید و تدارکات ، مدیر مالی ، تحلیل گر مالی ، کارشناس امور مالیاتی ، کارشناس گمرک ، رئیس بانک ، کارمند بانک ، کارگزار بیمه ، کارشناس تحقیقات بازار و … می باشد. 

دانشگاه های ارائه دهنده رشته مدیریت مالی 

  • دانشگاه تهران
  • دانشگاه علوم اقتصادی
  • دانشگاه یزد
  • دانشگاه شهید بهشتی
  • دانشگاه سیستان و بلوچستان
  • دانشگاه آیت الله جابری میبد
  • دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا
  • دانشگاه رازی
  • دانشگاه الزهرا
  • دانشگاه غیرانتفاعی علوم و هنر یزد

آیا رشته مدیریت مالی برای شما مناسب است ؟

برای تحصیل در هر رشته ای می بایست در ابتدا توانایی های مورد نیاز آن رشته را در نظر گرفته و سپس با قابلیت های خودتان بسنجید ، در رشته ی مدیریت مالی روحیه ای مورد نیاز است که دارای اعتماد به نفس بالا باشد ، داشتن روحیه ریسک پذیری ، علاقه مندی به مباحث سرمایه گذاری ، علاقه مندی به مطالعه ی مطالب اقتصادی و مالی داخلی و خارجی ، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل داده های مالی باشد . اگر به این رشته علاقه مند هستید و با توجه به روحیه مورد نیاز این رشته ، شرایط تحصیل در آن را دارید می توانید مدیریت مالی را نیز جزء یکی از انتخاب های اولتان قرار دهید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مدیریت مالی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بررسی بازار کار و معرفی رشته هوش مصنوعی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره  بازار کار رشته هوش مصنوعی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...