خانه / پذیرش بدون آزمون / هوشبری بدون کنکور

هوشبری بدون کنکور

آیا رشته هوشبری بدون کنکور وجود دارد؟؟

هوشبری بدون کنکور

هوشبری بدون کنکور

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل هوشبری بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

علاوه بر تحصیل در رشته هایی مثل پزشکی بدون کنکور ، دندانپزشکی بدون کنکور و پرستاری بدون کنکور که ابهامات زیادی را در بین داوطلبان رشته تجربی بوجود آورده است، شاهد حرف و حدیث هایی هم در خصوص شرایط تحصیل در رشته های پيراپزشکی بدون کنکور نیز هستیم که بسیاری از داوطلبان خواهان آگاهی از شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور علی الخصوص رشته هوشبری بدون کنکور هستند و در رابطه با این موضوع سوالات مختلفی توسط داوطلبان از مشاوران مرکز سبزتدریس پرسیده می شود. سوالات مطرح شده توسط داوطلبان به شرح زیر می باشد:

 • آیا امکان تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور وجود دارد؟
 • تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور چه شرایطی دارد؟
 • تحصیل در رشته هوشبری تا چه مقطعی امکان پذیر است؟
 • آیا امکان تحصیل در رشته هوشبری در مقطع ارشد وجود دارد؟
 • میزان در آمد و بازار کار رشته هوشبری به چه صورت است؟
 • حداقل رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته هوشبری چه رتبه ای است؟

با توجه به شمار بسیاری از این سوالات در خصوص رشته هوشبری بدون کنکور تصمیم گرفتیم برای آگاهی داوطلبان در این مقاله به طور اختصاصی تمامی شرایط تحصیل در این رشته را مورد بررسی قرار دهیم.اما پیش از هر توضیحی لازم می دانیم که در ابتدا به معرفی مختصری از رشته هوشبری بپردازیم.رشته هوشبری از زیر شاخه های رشته های پیراپزشکی محسوب می شود و هدف از ایجاد این رشته تربیت نیروهایی است که بتوانند در اتاق عمل به عنوان دستیار یک متخصص بیهوشی خدمت نمایند.رشته هوشبری را می توان یکی از حلقه های تکمیل کننده تیم درمانی جهت بهبود بخشیدن به بیمار به حساب آورد.ضمن اینکه فارغ التحصیلان این رشته در هر مقطعی می توانند در مراکز درمانی به فعالیت بپردازند.نکته حائز اهمیت دیگر این است که امکان تحصیل هوشبری بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی در مقطع کاردانی امکان پذیر است اما شرایط خاص خودش را دارد که در ادامه مطلب تمامی شرایط را عنوان کرده ایم.

شرایط تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی

 • توجه داشته باشید که تحصیل در رشته های بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی فقط در مقطع کاردانی امکان پذیر است نه مقطع کارشناسی.
 • بومی بودن داوطلبان از دیگر شرایط تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی می باشد. یعنی داوطلبان نظام جدید باید یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی شان ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند.( امسال محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود).
 •  امکان ثبت نام برای متقاضیان تحصیل مجدد شامل دانش آموختگان مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری حرفه ای و دکترای تخصصی وجود ندارد ولی دانش آموختگان در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را خواهند داشت .
 • به دلیل نیمه متمرکز بودن رشته های دانشگاه علوم پزشکی،پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه صورت می گیرد.داوطلبان باید جهت پذیرش در این دانشگاه آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورند و نظر مثبت اساتید را جلب نمایند.
 • داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد به دانشگاه  پذیرفته شده خود ارائه دهند.(البته این مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود).
 •  از شرایط سنی تحصیل در رشته های بدون کنکور در این دانشگاه ،حداکثر سن مجاز برای خانم ها 25 سال تمام و برای آقایان 27 سال می باشد.(با احتساب دو سال خدمت سربازی).
 • ادامه تحصیل برای داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان پذیر خواهد بود.
 • عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی از دیگر شرایط تحصیل در این دانشگاه می باشد.

در سال 92 بر اساس نامه ای که از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی ارسال شد،مقرر شد که فارغ التحصیلان رشته هوشبری و اتاق عمل به دلیل اینکه واحدهای درسی پرستاری داخلی جراحی، پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری مراقبت های ويژه، پرستاری روان، پرستاری كودكان، پرستاری اورژانس و … را نگذرانده اند و به صورت عملی فعالیتی نداشته اند، امکان شرکت در آزمون ارشد پرستاری را نخواهند داشت.اما با بررسی برنامه های درسی دوره های كارشناسی ارشد اتاق عمل و هوشبری با ديدگاه و نگرش پرستاری و تغييرنام به رشته های پرستاری اتاق عمل و پرستاری هوشبری امکان دارد که فارغ التحصیلان اتاق عمل و هوشبری بتوانند در آینده در رشته پرستاری ادامه تحصیل بدهند. اما در حال حاضر این امکان وجود نخواهد داشت.

راه اندازی رشته کارشناسی ارشد هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران

رشته هوشبری به دلیل محبوبیت و همچنین بازار کار مناسبی که دارد باعث شده است که بسیاری از فارغ التحصیلان خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته باشند که متاسفانه در حال حاضر تحصیل در این رشته تا مقطع کارشناسی امکان پذیر است و فارغ‏ التحصيلان رشته هوشبری در صورت تمايل می توانند از طريق رشته کارشناسی بيهوشی يا پرستاری اقدام به ادامه تحصيل نمايند. ضمن اینکه ادامه تحصيل کاردانی هوشبری در مقطع کارشناسی بيهوشی يا پرستاری به صورت ناپيوسته و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، آناتومی، فيزيولوژی و ديگر زير شاخه های علوم پزشكی امکان پذير خواهد بود که در صورت پذيرفته شدن در هر يک از رشته هاي کارشناسی ارشد گفته شده، وظايف دانشجو تغيير می کند و از رشته هوشبری خارج می گردد.ضمن اینکه ادامه تحصيل در اين رشته تا دكتری بيهوشی امكان پذير نمی باشد.اما طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه تا چند سال آینده امکان ادامه تحصیل در رشته هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم پزشکی فراهم خواهد شد.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل هوشبری بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...