خانه / پذیرش بدون آزمون / ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 – 97

ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 – 97

ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 – 97

شهریه دانشگاه پیام نور 96 - 97

شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در چند سال گذشته تعداد متقاضیان برای ورود به دانشگاه های پیام نور رشد بسیاری داشته است و با برداشتن شرط آزمون ورودی  ، استقبال از تحصیل در دانشگاه های پیام نور به صورت چشم گیری گسترش یافته است.

آیا شما از شرایط تحصیل در دانشگاه پیام نور مطلع هستید؟ تحصیل در دانشگاه های پیام نور برای آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل هستند اما شرایط مطالعه برای کنکور سراسری را ندارند یک فرصت محسوب می شود و همچنین افرادی که شاغل بوده و زمان آن را ندارند که در تمامی کلاس های دانشگاه شرکت نمایند ثبت نام در دانشگاه پیام نور می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد زیرا که شرکت در کلاس های دانشگاه پیام نور اجباری نیست. همچنین نکته ی دیگری که هرساله تعداد داوطلبان شرکت در ثبت نام دانشگاه پیام نور را افزایش می دهد میزان شهریه ای کمتری است که نسبت به دانشگاه های دیگر دارد .  چنانچه علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور می باشید بایستی بدانید که در طی 2 سال گذشته برای تحصیل بدون کنکور تنها ملاک سوابق تحصیلی می باشد. در ادامه می توایند شرایط تحصیل در دانشگاه های پیام نور را مطالعه نمایید.همچنین می توایند برای اطلاع از شهریه دانشگاه پیام نور 96  ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور با مشاوران ما تماس صحبت نموره و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور کارشناسی 96 – 97

تحصیل در دانشگاه های کشور ما تنها به دو صورت انجام می گیرد یکی از طریق کنکور و دومی از طریق سوابق تحصیلی

در رابطه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96  که براساس  براساس سوابق تحصیلی  می باشد ، یکسری شرایط وجود دارد که شما بایستی پیش از ثبت نام آن را بدانید.

  • در دست داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی است زیرا که دانشگاه پیام نور تنها به صورت کارشناسی پیوسته دانشجو می پذیرد.
  • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
  • همچنین معدل شما در دیپلم و یا پیش دانشگاهی حکم رتبه شما را دارد و معدل بالا به منزله شانس قبولی بیشتر می باشد.
  • در رابطه با دارندگان  مدرک تحصیلی دیپلم فنی و حرفه ای بایستی بگوییم که از آن جهت که ثبت نام فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد و امکان تحصیل در مقطع کاردانی وجود ندارد بنابراین این دسته از افراد شرایط ثبت نام را ندارند و تنها با مدرک کاردانی خود می توانند در دانشگاه پیام نور ثبت نام نموده  و همچنین می توانند درثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، غیر انتفاقی و علمی کاربردی شرکت نمایند.

 

نحوه و تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96

چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور را دارید بایستی بدانید هر ساله در دو نوبت ثبت نام انجام می گیرد . یکی در مرداد ماه همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و دومی در آبان ماه برای داوطلبانی که ورودی بهمن ماه می باشند. همچنین ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش خواهد بود. چنانچه در هنگام ثبت نام با مشکلی مواجه شدید می توانید با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور اینگونه است که آن دسته از داوطلبانی که می خواهند در مهرماه در ثبت نام دانشگاه پیام نور شرکت نمایند بایستی 150 رشته محل را از لیست کد رشته محل های بدون کنکور که براساس سوابق تحصیلی می باشند انتخاب نموده  و منتظر بمانند پس از بررسی توسط سازمان سنجش نتایج آن اعلام گردد. همچنین توجه داشته باشید زمان ثبت نام برای ورودی های مهرماه پس ار اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد.

در آبان ماه فرصت دیگری برای داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور داده می شود  که داوطلبان تنها می توانند یکی از رشته محل های ارائه شده را در تکمیل ظرفیت انتخاب نمایند. همچنین توجه داشته باشید که داوطلبانی که در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند می توانند با مراجعه به مرکز دانشگاه پیام نور پذیرفته شده ، و بنا به نظر آن ها در نیمسال اول و یا دوم مشغول به تحصیل شوند.

ثبت نام با آزمون پیام نور در مقطع کارشناسی

در رابطه با ثبت نام با آزمون دانشگاه پیام نور بایستی بگوییم که در همه ی دانشگاه ها و در تمامی رشته ها ثبت نام به طور یکسان انجام می گیرد به این صورت که پس از پایان دبیرستان و یا هنرستان شما می توانید دفترچه ثبت نام را در تاریخ مشخصی دریافت کرده و مراحل ثبت نام را انجام دهید. و شما داوطلبان بایستی دفترچه ثبت نام را با دقت مطالعه نموده و پس از انجام مراحلی که بادقت وارد نمودید تا زمان برگزاری کنکور سراسری تمامی دروس سه سال تحصیلی خود را مطالعه کرده و در آزمونی که به طور سراسری در کشور برگزار می شود شرکت می نمایید و همچنین در صورت مجاز شدن در اعلام نتایج اولیه می توانید در مرحله ی انتخاب رشته ، رشته ی مورد علاقه خود را در دانشگاه پیام نور جز اولویت های خود در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 96 قرار دهید و در انتظار اعلام نتایج آن بمانید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری

شهریه دانشگاه پیام نور 96 ارشد و دکتری برای کسب هرگونه اطلاعات درخصوص  شهریه دانشگاه پیام نور 96 کارشناسی ارشد و دکتری با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس ...