خانه / گوناگون / شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان

شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان

شرایط و نحوه جهش تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی 96 – 97

شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان

شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان بخشنامه جهش تحصیلی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

یکی از رویاهای  دانش آموزان دوران ابتدایی جهش به سمت پایه های بالاتر می باشد این رویا برای دانش آموزانی که دارای شرایط تعیین شده در بخشنامه جهش تحصیلی باشند به وقوع خواهد پیوست. مطمئنا تمامی افرادی که متقاضی جهش تحصیلی می باشند و والدینی که استعدادهای داشن آموزان خود را کشف کرده و در پی شکوفایی آنند نیازمند اطلاعاتی جامع در این زمینه بوده که فرآیند ثبت نام را به راحتی طی نمایند و همچنین به سوالاتی نظیر شرایط ثبت نام دانش اموزان جهشی در سال 96 – 97 ؟ نحوه ثبت نام چگونه می باشد؟ کدام دسته از دانش آموزان امکان جهش تحصیلی برایشان فراهم است؟ پاسخ صحیحی ارائه دهند.

در قرنی که ما در حال زندگی می باشیم تحصیلات در شرایط عالی ، با زمان کوتاهتر و … برای والدین و دانش آموزان اهمیتی فراوانی دارد و این موضوع گویای آن است که حتی در مقطع ابتدایی نیز می توانیم شور پیشرفت را در ذهن برخی دانش آموزان متوجه شویم . اگر دانش اموزان شما دارای آی کیو بالا و ذهن علمی و نمرات خوبی هستند و همچنین مورد تایید معلمان می باشند می توانید به آن ها پیشنهاد جهش تحصیلی به سمت پایه های بالاتر را بدهید اما می بایست این انگیزه و علاقه در خود دانش آموز شکوفا شود وگرنه به اجبار نمی توان پله های ترقی را طی نمود.

مرکز مشاوره سبزتدریس  این مقاله را برای شما عزیزان فراهم نموده است تا در صورتی که قصد ثبت نام دانش آموزان خود را برای جهش تحصیلی دارید با آمادگی کامل در این راه قدم بگذارید. 

 

شرایط و زمان جهش تحصیلی دانش آموزان 96 – 97

در زمینه ی شرایط و زمان ثبت نام دانش آموزان جهشی سوالات بسیاری توسط والدین مطرح شده بود که در این قسمت سعی نمودیم به تمامی آن ها پاسخ دهیم. در رابطه با ثبت نام دانش آموزان جهشی بایستی بگوییم که از از پایه‌های (دوم به چهارم) ، (سوم به پنجم) و (چهارم به ششم) انجام می‌ گیرد و زمان آن نیز هر ساله در اردیبهشت ماه هم زمان با امتحان های اول خرداد ماه می باشد.

  • یکی از فاکتور های مهمی که می بایست دانش آموزان برای جهش تحصیلی داشته باشند  کسب نمره های خیلی خوب در تمامی دروس می باشد.
  • همچنین توجه داشته باشید که یک آمادگی تحصیلی و تست هوش از دانش آموزان در سازمان آموزش و پرورش استثنایی گرفته خواهد شد.

یکی دیگر از سوالات بسیار رایج والدین این است که می خواهند ببینند که دانش آموزان پایه ی اول خود نیز امکان استفاده از جهش تحصیلی به سال بالاتر را دارند یا خیر؟ در این مورد می بایست بدانید که در سال های گذشته این امکان وجود نداشت اما طبق گفته ی رئیس آموزش و پرورش استثنایی تهران در سال 96 دانش آموزان امکان جهش تحصیلی از سال (اول به سوم ) را خواهند داشت و متقاضیان می توانند طبق سال های قبل مراحل ثبت نام را انجام دهند و زمان برگزاری آزمون نیز مانند سال های گذشته می باشد.

 

نحوه ثبت نام شرایط جهش تحصیلی 96 – 97  

مراحل ثبت نام دانش آموزان اینگونه می باشد که ابتدا بایستی درخواست کتبی خود را به مدیر مدرسه در حال تحصیل خود ارائه دهند. این مدارک شامل : 1- گزارش تحصیلی از معلم مربوطه  2- موافقت مدیر و شورای مدرسه که توانمندی دانش آموز را برای جهش به سال بالاتر راتایید کرده باشند.  3- کارنامه تحصیلی دانش آموز که می بایست به آموزش و پرورش منطقه ارائه شود. 

در مرحله بعد میزان آی کیو دانش آموزان براساس معیارها سنجیده می شود تا متوجه شوند که آیا دانش اموز توان ذهنی لازم برای جهش به پایه ی بالاتر را دارد یا خیر. همچنین دانش آموزانی که میزان آی کیو آن ها بالاتر از 120 باشد مستعد استفاده از جهش تحصیلی برای رفتن به پایه ی بالاتر می باشند. 

مرحله ی بعدی نیز اینگونه است که نتایج ارزیابی ذهنی به اداره آموزش و پرورش استان زندگی دانش آموز ارسال شده و اگر توانمندی هوشی دانش آموز مورد تایید قرار بگیرد طبق بخشنامه تحصیلی و تربیتی دوره ابتدایی ، دانش آموزان می توانند در پایان شهریور ماه برای شرکت در ازمون مراجعه نمایند و در صورت قبولی و کسب امتیاز لازم اقدام به تحصیل در پایه بالاتر نمایند.

مورد دیگری که می بایست به اطلاع شما برسد شرایط جهش تحصیلی از سال چهارم به ششم می باشد. در این باره توجه داشته باشید که پرونده این دانش اموزان به صورت موردی به کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش ارسال می گردد و مدارک مورد نیاز آن شامل : 1- داشتن نمرات خیلی خوب در کارنامه 2- قبولی در مرحله ی ارزیابی ذهنی 3- کسب نمره قبولی در ازمون جهشی که در شهریور ماه برگزار می گردد. همچنین توجه داشته باشید که زمان ثبت نام جهش تحصیلی از نیمه دوم اردیبهشت ماه می باشد و ذلشن اموزان مانند پایه های دیگر تثاضای جهش تحصیلی خود را به همراه مدارک مربوطه به مدیر مدرسه در حال تحصیل خود ارائه می نمایند و پس از 15 خردادماه مدیران مدرسه ثبت نام این دانش آموزان را انجام دهند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 96 – 97 – بخشنامه جهش تحصیلی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه مورد نیاز قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 – 97 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره ...