خانه / گوناگون / ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

زمان و شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647


مهندسان عمران برای ورود به دنیای عمران و کسب درآمد در آن می بایست ابتدا آزمون ورود به این حرفه را بگذرانند و در صورت کسب نمره قبولی می توانند پروانه اشتغال به کار را برای خود کسب نموده و همچنین پایه 3 مهندسی خود را دریافت نمایند.
این آزمون به صورت جدی به این کار نگاهی می اندازد و شاید سبب شود بسیاری از مهندسان با جدیت و اطمینان بیشتر در این راه قدم بگذارند. این آزمون مانند آزمون های دیگر است و  ارگر نگرانی در این مورد دارید بایستی بدانید که این آزمون مانند آزمونی است که  فارغ التحصیلان حقوق که برای دریافت پروانه وکالت خود و همچنین پزشکان آزمونی را پشت سر می گذارند می باشد.

در ابتدا توضیح کوتاه و کلی راجب به آزمون نظام مهندسی را برایتان عنوان نمودیم تا شما با آشنایی بیشتر بتوانید تا انتهای مقاله را همراه ما باشید. در این مقاله سعی شده است به سوالاتی از این دست که چه مدارکی برای شرکت در ازمون نظام مهندسی لازم است ؟ نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی چگونه است ؟ چه سابقه کاری مورد نیاز برای شرکت در ازمون می باشد؟ و همچنین نگاهی هم می اندازیم به شرایط و زمان ثبت نام . برای پاسخگویی به سوالات دیگر شما در این زمینه می توانید با مرکز سبزتدریس تماس حاصل نموده و با خیالی راحت گوش به مشاوران ما بسپارید.

 

مدارک و شرایط مورد نیاز برای شرکت در آزمون نظام مهندسی 96

مدارک و شرایط مورد نیاز برای شرکت در آزمون نظام مهندسی را در چند گزینه برایتان شرح می دهیم.

  • توجه داشته باشید که صرفا مدارک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری قابل پذیرش خواهند بود. و در صورتی که  تحصیلات دانشگاهی خود را خارج از ایران گذرانده‌اید و یا دارای گواهی آموزش مجازی می باشید بایستی  پس از تطبیق مدرک خود از وزارت علوم و تحقیقات تائیدیه را دریافت نمایید.
  • تمامی فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی،کاشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان شرکت در آزمون نظام مهندسی را خواهند داشت.
  • توجه داشته باشید که افرادی که به تازگی مدرک خود را دریافت نموده اند امکان شرکت در آزمون نظام مهندسی را نخواهند داشت و می بایست  برای شرکت در آزمون نظام مهندسی از زمان دریافت مدرک (کاردانی حداقل 5 سال ) ،از زمان دریافت مدرک (کارشناسی 3 سال) ،از زمان دریافت مدرک (کارشناسی ارشد 2 سال) و (یک سال از زمان دریافت مدرک دکتری ) گذشته باشد تا بتوانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند.

 

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی 96

چنانچه شما قصد ثبت نام در آزمون نظام مهندسی را دارید و دارای تمامی شرایط ذکر شده می باشید بایستی بدانید که ثبت نام در این آزمون 2 مرتبه در سال صورت می گیرد در سال 95 این ثبت نام در مردادماه و دی ماه انجام گرفت اما هرساله زمان آزمون در شهریور ماه بوده و تنها تاریخ ثبت نام متفاوت می باشد. در رابطه با نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی نیز شما بایستی به سایت دفتر مقررات ملی ساختمان مراجعه کرده و همچنین برای شرکت در ازمون باید کارت اعتباری ثبت نام را دریافت نمایید. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام در ازمون نظام مهندسی می توانید با مشاوران مرکزسبزتدریس تماس حاصل نمایید.

 

سابقه کار مورد نیاز برای شرکت در آزمون نظام مهندسی 96

چنانچه شما قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی را دارید توجه داشته باشید که طبق ماده 5 آیین نامه اجرایی حداقل سابقه کار از زمان دریافت مدرک تا زمان شرکت در آزمون نظام مهندسی بایستی طبق آیین نامه باشد که ما در این قسمت برایتان این سنوات را عنوان می کنیم. توجه داشته باشید که چنانچه مدرک فارغ التحصیلی خود را به تازگی دریافت نموده اید برای شرکت در آزمون طبق این لیست عمل کرده تا بعدها برای شرکت در آزمون مشکلی برایتان ایجاد نشود زیرا که شما می توانید از روزی که مدرک خود را دریافت نمودید تا زمانی که اقدام به ثبت نام برای شرکت در ازمون می نمایید باید این سابقه کار را داشته باشید زیرا که پس از قبولی در  آزمون به دلیل وارد کردن اطلاعات نادرست ، قبولی شما لحاظ نخواهد شد.

سوال دیگری که مطرح می گردد ، دارندگان مدرک کاردانی چه سابقه کاری بایستی داشته باشند؟ در رابطه با کسانی که مدرک کاردانی داشته و قصد ثبت نام در آزمون نظام مهندسی را دارند توجه داشته باشند که سنوات کاردانی برای آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران ((محاسبات)) و معماری ((طراحی)) ،  همچنین در صورتی که با رشته آزمون رشته ی یکسانی را دارند، از تاریخی که مدرک کاردانی خود را دریافت نموده اند تا زمان دریافت مدرک مهندسی به ازای هر ۵ سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی آن ها اضافه خواهد شد و سنواتی که کمتر از ۵ سال  باشد به تناسب در نظر گرفته خواهد شد.

کارشناسی 3 سال سابقه کار
کارشناسی ارشد 2 سال سابقه کار
دکتری 1 سال سابقه کار

 

مدت اعتبار قبولی در آزمون نظام مهندسی

در رابطه با مدت اعتبار قبولی در ازمون نظام مهندسی سوالاتی بسیار پرسیده شده است ، اعتبار قبولی در آزمون نظام مهندسی چه مدت می باشد؟ برای پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که اعتبار قبولی در تمامی آزمونهای نظام مهندسی به مدت 4 سال از زمان برگزاری آزمون می باشد. به همین خاطر تمامی افرادی که در آزمون پذیرفته شده اند بلافاصله پس از اطلاع از قبولی خود برای کسب پروانه اشتغال به کار خود اقدام نمایند. چنانچه در صورتی که در ازمون نظام مهندسی قبول شده باشید اما شرایطی نداشته باشید که پروانه اشتغال به کار خود را دریافت نمایید می توانید از این زمان 4 ساله استفاده لازم را ببرید و شرایط را مهیا نمایید.

رشته های مرتبط با ساختمان و شهرسازی آزمون نظام مهندسی :

دفتر مقررات ملی ساختمان زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی می‌باشد و هر سال در دو نوبت شروع به ثبت نام در آزمون نظام مهندسی می نماید این آزمون به صورتی است که داوطلبان از جزوه باز استفاده می نمایند و همچنین سوالات این آزمون به صورت( 60 سوال با نمره منفی) می باشد و در صورتی که پذیرفته شوند می توانند موفق به اخذ پروانه اشتغال بکار در پایه ۳ شوند. همچنین بهتر است بدانید که سوالات در ازمون نظام مهندسی به سه دسته عمومی ، تخصصی و اجرایی تقسیم شده و نمره قبولی در آزمون 50 درصد یعین 30 سوال از 620 سوال می باشد. در زیر رشته های مرتبط با ساختمان و شهرسازی آزمون نظام مهندسی را برایتان عنوان می نماییم.

  • شهرسازی
  • ترافیک
  • نقشه برداری
  • تاسیسات برقی : طراحی و نظارت
  • تاسیسات مکانیکی : طراحی و نظارت
  • معماری : طراحی ، نظارت و اجرا
  • عمران : محاسبات ، نظارت و اجرا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه مورد نیاز قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 – 97 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره ...