خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم

دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم

دانلود دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 - 97

دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

رشته ی معلمی یکی از رشته هایی است که بسیار محبوب بوده و از قدیمی ترین علم ها محسوب می شود. امروزه معلم ها ارج و قرب بالایی در جامعه دارند و این معلمان هستند که بعد از خانواده مسول تربیت دانش آموزان کشور می باشند. به همین خاطر سوالی مطرح می شود با این مضمون که چگونه می شود معلم شد؟ آیا از شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 اطلاعی دارید؟ همه ی این ها سوالاتی هست که مطمئنا در ذهن تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته معلمی می باشد برای پاسخگویی به این سوالات از شما عزیزان دعوت می نمایم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید. همچنین برای شما داوطلبان در ادامه دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97 را در اختیارتان قرار داده ایم.

در ابتدا بهتر است شما با دانشگاه فرهنگیان آشنا شوید. دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی است که معلمان را به منظور تامین نیروی معلمی تربیت نموده و آماده می نماید و به صورت نیمه متمرکز دانشجویانش را می پذیرد.  دانشگاه فرهنگیان با حدود 98 واحد دانشگاهی جز بزرگترین دانشگاه های ایران محسوب می گردد. توجه داشته باشید که دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر با توجه به شرایط خاصی که اعمال نموده است سه نوع دانشجویان را می پذیرد.

1- دانشجو کارشناسی پیوسته

2- دانشجوی کارشناسی ناپیوسته

3- دانشجوی کارشناسی ارشد از میان معلمان

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط عمومی 

 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات همچنین الکل
 • داوطلب بایستی سابقه کیفری و محکومیت موثر را نداشته باشد.
 • داشتن حسن شهرت و اخلاق نیک و تمامی صفات معلمی
 • اعتقاد داشتن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی شناخته شده است.
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی و همچنین دارا بودن توانایی مورد نیاز برای انجام کار معلمی
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی

شرایط اختصاصی و تبصره ها

 • داوطلب بایستی گواهینامه پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده باشد.
 • همچنین توجه داشته باشید که می بایست به هیچکدام از نهاد ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی تعهد و یا رابطه استخدامی نداشته باشید.
 • داوطلبان بایستی در کنکور سراسری در زیرگروه مربوطه رتبه علمی 6500 و بالاتر را کسب کرده باشید.
 • معدل کل سه سال دوران دبیرستان را بایستی با معدل 15 و بالاتر گذرانده باشید. و آن دسته از داوطلبانی که مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای را دریافت نموده اند بایستی معدل متوسطه را با معدل کل 15 گذرانده باشند.
 • تنها متولدین سال 1376 به بعد می توانند متقاضی شوند یعنی 20 سال تمام در بدو ورود داشته  باشند. البته با توجه به اعتراضاتی که در این مورد شده است به احتمال بسیار زیاد سن پذیرفته شدگان طبق روال سال های قبل به 22 سال باز گردانده شود این موضوع در دفترچه انتخاب رشته در شهریور ماه اعلام خواهد شد.
 • تبصره : توجه داشته باشید که هرگونه سوابق کاری یا خدمت سربازی به سقف سنی افزوده نخواهد شد.
 • داوطلب تنها در استان بومی خود پذیرفته می شود . بومی بودن داوطلب در رشته های مورد پذیرش ، در آموزش و پرورش استان مورد پذیرش((بومی استانی)) براساس ملاک های تعیین شده در دفترچه شماره 2 آزمون
 • تبصره: توجه داشته باشید که اگر محل دریافت مدرک تحصیلی سه سال اخر دبیرستانتان در یک بخش ، شهر و یا استان نباشد. بخش یا شهر و استان محل تولدتان به عنوان استان بومی شما لحاظ خواهد شد.
 • تبصره ی دیگری برای ان دسته از داوطلبانی است که محل تحصیلاتشان در خارج از کشور بوده است استان بومی این افراد تهران لحاظ می گردد.
 • نکته ی مهمی که می بایست در ابتدا توجه کنید این است که تمامی داوطلبانی که مدرک کاردانی و کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته و حتی مقاطع بالاتر را در دانشگاه ها و موسسات دولتی و غیر دولتی اعم از پیام نور ، غیرانتفاعی ، شبانه ، دانشگاه های ازاد و … دریافت نموده اند امکان تحصیل در هیچ یکی از رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را ندارند .
 • تبصره : افرادی که مدرک کاردانی پیوسته خود را از آموزشکده های فنی و حرفه ای مجاز به شرکت دریافت نموده اند می توانند در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته نمایند.
 • توجه داشته باشید که داوطلبان بایستی تعهد ده ساله به منظور عدم خروج برون استانی از استانی که در آن استخدام می شوند را می دهند.
 • همچنین داوطلبان در محصاحبه اختصاصی می بایست موفق عمل کرده و امتیاز مورد نیاز را کسب نمایند.
 • نخبگان علمی و مهارتی ، مخترعان ،مبتکران و برگزیدگان علمی در صورتی که نمره را در حد نصاب کسب نمایند در مصاحبه علمی امتیاز به آن ها تعلق خواهد گرفت.

شرایط پذیرش داوطلبان آزاد در دانشگاه فرهنگیان 96 – 97

توجه داشته باشید که پذیرش این دسته از داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی نیز مانند شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 که برایتان ذکر کردیم می باشد و چنانچه شما قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید دفترچه شماره 2 آزمون را با دقت مطالعه نمایید. و  مطالبی که در شرایط اختصاصی و تبصره برایتان عنوان کردیم شامل شما نیز می شود . مانند : داشتن 20 سال تمام ، کسب نمره کل 6500 در زیرگروه مربوطه ، بومی بودن داوطلب در کد رشته محل مربوطه و …

آیا شما نگران مصاحبه هستید؟  

نگران نباشید ، بهتر است به جای نگرانی و دغدغه این مطلب را مطالعه نمایید. شما تنها برای موفق شدن در مصاحبه بایستی محور های کلی بحث را شناسایی کرده و اعتماد به نفس کافی داشته باشید در زیر برایتان ذکر می کنیم که سوالات و مواردی که مطرح می شوند در چه زمینه ای می باشند:

1- « روخوانی و روان خوانی قرآن مجید»

2-« قدرت تبیین و تحلیل مسائل مختلف»

3- «تسلط بر مسائل سیاسی»

4- «تسلط بر احکام»

5- «سوالات روان شناسی و فرهنگی در زمینه شغل ، مثلا هدف شما از این که می خواهید دبیر بشوید چیست؟»

6- «داشتن مدارک لازم ، تمامی مدارک مورد نیاز به همراه تقدیر نامه ، بسیج و … را باخود همراه داشته باشید»

7- «قدرت بیان و خوب و با اعتماد به نفس صحبت کردن رد زمان مصاحبه با مصاحبه کننده»

8- «موجه بودن وضعیت ظاهری»

9- «اطلاعاتی را در مورد مسئولان استان وشهرستان خود کسب نمایید»

کارشناسی ناپیوسته دانشگاه فرهنگیان

چنانچه شما قصد دارید به صورت کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایید باید بدانید که دانشگاه فرهنگیان برای افزایش نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق چهار رشته با آزمون دانشجو می پذیرد. 1 -[راهنمایی و مشاوره] 2- [آموزش و پرورش ابتدایی ] 3- [ تربیت بدنی و علوم ورزشی ] 4- [ هنرهای تجسمی ]

همچنین رشته های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی شامل :1-  [آموزش حرفه و فن ]  2- [آموزش دینی و عربی]  3-[ آموزش ریاضی]   4- [آموزش علوم تجربی ] 5- [آموزش مطالعات اجتماعی ] 6- [آموزش کودکان استثنایی ] 7- [زبان و ادبیات فارسی ]  8- [تربیت مربی امور تربیتی در گرایش عمومی ]  9-[ تربیت مربی امور تربیتی در گرایش عمومی متوسطه و زبان انگلیسی] در دوره کارشناسی ناپیوسته از میان معلمان رسمی و پیمانی که واجد شرایط می باشند دانشجو می پذیرد .

دانلو دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97

لینک دانلو به محض انتشار دفترچه فعال خواهد شد. «دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم چند روز پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96  منتشر می گردد. »

 

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهدفترچه انتخاب رشته تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...