خانه / پذیرش بدون آزمون / آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون

مامایی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

این روزها حتما در میان جمع کنکوری ها صحبت هایی در زمینه ی رشته های بدون کنکور را شنیده اید و یا حتی ممکن است خود شما سوالات فراوانی در این زمینه داشته باشید به هر حال بایستی بدانید رشته های پیراپزشکی همیشه طرفداران پرو پا قرص خودش را دارد که در میان رشته های بدون کنکور نیز شاهد شمار زیادی از علاقه مندان تحصیل در پيراپزشکي بدون کنکور، پزشکی بدون کنکور هستیم. رشته ی مامایی از جمله رشته های محبوبی است که کنکور تجربی 96 نیز طرفداران بسیاری داشته است . همچنین  مشاوران مرکز سبزتدریس  در این مقاله قصد دارند به تمامی سوالات شما در زمینه رشته ی مامایی بدون کنکور پاسخ صحیحی را ارائه دهند. رشته ی مامایی رشته ی ناشناخته و یا جدیدی  نیست همانطور که مطمئنا تا به حال خاطرات و یا داستان های زیادی در زمینه ی مامایی در دوران بسیار قدیم شندیده اید بایستی بدانید علم مامایی ،  یکی از قدیمی ترین علمی هایی است که در گذشته افرادی به عنوان قابله این وظایف را انجام می دادند.

اما امروزه حیطه فعالیت های این رشته بسیار گسترش یافته و متفاوت است ، در هر ثانیه که ما انسان ها در حال استفاده از هوای اطرافمان می باشیم نوزادانی در تمامی جهان در حال متولد شدن هستند و اولین شخصی که با آن روبه رو می شوند ماما می باشد. رشته ی مامایی یکی از زیرمجموعه های علوم پزشکی است که نقش های بسار گسترده ای اعم از مشاوره ، مراقبت ، حمایت ، درمان و تحقیق بر عهده فارغ التحصیلان این رشته می باشد. اگر بخواهیم یک تعریف کلی برای این رشته ارائه دهیم بایستی بگوییم که حیطه کار رشته مامایی از قبل از تولد نوزاد تا دوران شش سالگی او ادامه پیدا می کند. همچنین در ادامه شما می توانید شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون را مطالعه نمایید ، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید سوالات خود را در زمینه ی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96 ،  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ،  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96 ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 و … با مشاوران ما در میان گذاشته و پاسخ سوالات خود را کسب نمایید.

 

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی

  • توجه داشته باشید که داوطلبانی که پذیرفته شده اند بایستی تعهد خدمت خود را برای پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل بوده را به دانشگاهی که قبول شده اند ارائه نمایند.
  • شما داوطلبان بایستی توجه داشته باشید که در دانشگاه های علوم پزشکی تنها می توانید در مقطع کاردانی رشته های بدون کنکور را تحصیل نمایید.
  • همچنین داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل دارند می توانند پس از پایان دوره تعهد خدمت به ادامه تحصیل بپردازند.
  • داوطلبان بایستی هیچگونه نقص عضو نداشته و از نظر سلامت روحی و روانی تایید شده باشند.
  • بومی بودن.داوطلبان نظام جدید باید یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلی شان ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند. همچنین محلی که داوطلبان مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند به عنوان استان بومی اعلام می شود.
  • همچنین داوطلبانی که قصد تحصیل مجدد در مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی، دکتری حرفه ای و دکترای تخصصی را دارند بایستی بدانند که امکان ثبت نام برای آن ها وجود ندارد و تنها در صورتی که شهریه مربوطه را پرداخت نمایند امکان ثبت نام برایشان فراهم می گردد.
  • سنی که خانم ها می توانند در رشته های بدون کنکور دانشگاه علوم پزشکی تحصیل نمایند حداکثر 25 سال و برای آقایان 27 سال می باشد.

کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور

در مقطع کارشناسی ارشد نیز داوطلبان بسیاری علاقه مند به تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور می باشند.  به همین خاطر اولین سوالی که در ذهن دارند این است که چگونه می توانم در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور رشته ی مامایی را ادامه تحصیل دهم ؟ در این باره بایستی به شما بگوییم که ، کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می گیرد. همچنین برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد مامایی بدون آزمون بایستی با مدارک تهیه شده به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود رفته و آنها را به آن مرکز ارائه نمایید. توجه داشته باشید که زمانی که باید این کار را انجام دهید 1 یا 2 ماه قبل از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد.

همچنین نتایج کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته مامایی و سایر رشته ها، اعلام می گردد.

نحوه پذیرش استعدادهای درخشان برای کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور چگونه است ؟ 

بهتر است که تمامی داوطلبانی که برای کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور شرکت کرده اند از نحوه پذیرش و شرایط پذیرش استعدادهای درخشان اطلاع یابند.

نحوه رتبه بندی و پذیرش اینگونه است که مرکز سنجش وزارت بهداشت براساس اولویت از بالاترین امتیاز افراد متقاضی کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور پذیرش می کند و البته این امتیاز توسط دانشگاه اعلام می شود. به همین ترتیب بالاترین امتیاز هار ا رد نظر می گیرند تا ظرفیت تکمیل شود و در صورتی که چند امتیاز یکسان بود معدل آن ها را در نظر می گیرند.

  • نکته ای که مهم است بدانید این است که رشته محل ها نیز در پذیرش بسار مورد توجه قرار می گیرند به این صورت که اگر ظرفیت دانشگاهی برای پذیرش ارشد مامایی بدون کنکور 2 نفر باشد مسلما فارغ التحصیلان دانشگاه خود حتی اگر رتبه پایین تری داشته باشد  را در این رشته می پذیرند.
  • همچنین متقاضیان علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور، به دلیل نداشتن هیچگونه تداخلی می توانند در بهمن ماه در آزمون ارشد رشته علوم مامایی (کنکور ارشد وزارت بهداشت) نیز ثبت نام کنند.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...