خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98

ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان97 – 98 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

مدارس تیزهوشان که نام دیگر آن مدارس سمپاد است، از طریق آزمونی که نسبت به آزمون نمونه دولتی کمی دشوارتر است و به منظور شناخت و استعداد یابی دانش آموزان صورت می گیرد.،اقدام به پذیرش دانش آموزان درپایه های ششم به هفتم و نهم به دهم می نماید و در جهت رشد و شکوفایی دانش آموزان می کوشد.آزمون تیزهوشان از 2 بخش اصلی سوالات استعداد تحصیلی و سوالات استعداد تحلیلی تشکیل شده است که طی این اقدام  بتوانند توانایی ذهنی و میزان هوش دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهد.

بنابراین دانش آموزان در صورت کسب رتبه قبولی دراین آزمون ،برای تحصیل در مدارس تیزهوشان پذیرش می شوند.اما حال ممکن است این سوال به وجود بیاید که آزمون مدارس تیزهوشان به چه صورت است و چه منابعی را باید جهت قبولی در این آزمون مورد مطالعه قرار داد.در صورتی که قصد تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارید می توانید با مطالعه این مقاله از تمامی موارد مرتبط با ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 آگاه شوید.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان 97 – 98

دانش آموزان برای شرکت درآزمون تیزهوشان سال 97 – 98 در اسفند ماه فرصت دارند تا اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند.اما نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان به چه صورت است؟ نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و برای انجام مراحل ثبت نام نیازی به حضور در مدرسه نخواهد بود.ضمن اینکه تقریبا 10 روز پیش از برگزاری آزمون داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه خود را نیز دریافت نمایند و از محل دقیق حوزه امتحانی خود آگاه شوند.زمان در نظر گرفته شده برای برگزای آزمون تیزهوشان در اردیبهشت ماه خواهد بود.برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار درباره زمان ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان 97 – 98 می توانید در کانال تلگرام نمونه تیزهوشان عضو شوید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

برای ثبت نام دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم ونهم به دهم در آزمون تیزهوشان 97 – 98 شرایطی وجود دارد که دانش آموزان در صورت دارا بودن این شرایط امکان ثبت نام در آزمون تیزهوشان را خواهند داشت.از شرایط ثبت نام دانش آموزان پایه ششم به هفتم کسب  نمره خیلی خوب در همه دروس نیمسال دوم کلاس پنجم می باشد.همچنین کسب معدل 19 به بالا در پایه هشتم نیز از شرایط ثبت نام دانش آموزان پایه نهم به دهم در آزمون تیزهوشان می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ملزم به پرداخت مبلغ ثابتی به شماره حساب بانک ملی (شعبه تعیین شده از سوی مدرسه)می باشند. همچنین مهلت پرداخت این مبلغ تا 7 روز پس از زمان تعیین شده ادامه خواهد داشت.
 • تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه
 •  ارسال عکس برای صدور کارت

ضرایب و تعداد سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم و نهم 97 – 98

پایه ششم :

 • آموزش قرآن و هدیه آسمان                 10سوال – ضریب 2
 •  فارسی مهارت (خواندن و نوشتن)       15سوال – ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی                               5 سوال – ضریب 1
 • تفکر و پژوهش                                    5 سوال – ضریب 1
 • علوم تجربی                                        15سوال – ضریب 2
 • ریاضی                                               20 سوال – ضریب 3

پایه نهم :

 • قرآن و معارف اسلامی (آموزش قرآن و هدیه های آسمان)  8 سوال – ضریب 2
 • زبان و ادبیات فارسی                                                   15  سوال – ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی (تاریخ ،جغرافیا،مدنی)                   15  سوال – ضریب 1
 • علوم تجربی                                                                17  سوال – ضریب 2
 • ریاضی                                                                        20  سوال –  ضریب 3

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98 در پایه های ششم و نهم حدودا یک ماه بعد به صورت استانی و از طریق سایت تیزهوشان استان ها اعلام می شود.پس از مشاهده نتایج، دانش آموزان می توانند در صورت کسب نمره قبولی در آزمون با به همراه داشتن مدارک برای ثبت نام و تحصیل در مدرسه پذیرفته شده به صورت حضوری مراجعه نمایند.برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار درباره تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم و نهم 97 – 98  می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان عضو شوید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان97 – 98 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان دیواندره 96 – 97

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان دیواندره 96 – 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان دیواندره 96 -97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...