خانه / کنکور و مدارس / ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97

ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97

شرایط ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97

ثبت نام مدارس شاهد 96 - 97

ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

یکی از سوالات متداولی که در خصوص مدارس شاهد و فرزندان شاهد پرسیده می شود این است که شرایط ثبت نام در مدارس شاهد چیست و فرزندان شاهد به چه کسانی می گویند؟ به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 50 درصد و بالاتر فرزندان شاهد می گویند.آنچه که باعث تمایز مدارس شاهد نسبت به مدارس عادی شده است اهمیت بیشتر اینگونه مدارس به مباحث تربیتی و پرورشی دانش آموزان می باشد.در مدارس شاهد معلمان، مدیر و عوامل اجرایی و دیگر کارکنان در سطح علمی و اخلاقی بسیار مناسبی قرار دارند و در طول هفته 4 ساعت برنامه مکمل آموزشی در قالب فوق برنامه برای دانش آموزان این مدارس در نظر گرفته شده است.در صورتی که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارید، با مطالعه ادامه مطلب می توانید از نحوه ، شرایط و زمان ثبت نام در اینگونه مدارس و … مطلع شوید.

اولویت ثبت نام در مدارس شاهد با کدام دانش آموزان است؟

به گفته مدیرکل امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، براساس مصوبه ستاد مرکزی شاهد فرزندان جانبازان با 20 درصد از کار افتادگی، اعصاب و روان یا 20 درصد شیمیایی، فرندان جانباز تا 49 درصد در اولویت دارند.

در این مصوبه 250 امتیاز به خواهر، برادر و نوه شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر اختصاص یافته و این گروه اولویت سوم ایثارگری برای امتیازبندی ثبت نام محسوب می شوند و برای فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی، فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه به ترتیب اولویت چهارم و پنجم ایثارگری و فرزند همسر شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده اولویت اول امتیازبندی در نظر گرفته شده است.

اولویت آخر ایثارگری برای امتیازبندی ثبت نام مدارس شاهد را خواهر یا برادرزاده شهید و جانباز بالای 70 درصد و نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد برشمرد و گفت: سایر اولویت ها برای امتیازبندی شامل حافظان قرآن، افراد رتبه اول تا سوم در مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم و قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش در سطح منطقه، استان و کشور، افراد حائز رتبه اول تا سوم مسابقات مطالعه و تحقیق دانش آموزان طرح های شاهد منطقه و استان، فرزندان کارمندان رسمی آموزش و پرورش شاغل یا بازنشسته طرح شاهد و کارمندان شاغل در بنیاد شهید، فرزندان کارمندان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثاگران به استثنای کارکنان شاغل در طرح شاهد، فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش شاغل یا بازنشسته و مامور یا انتقالی به ادارات دیگر، فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز و دانش آموزان دارای امتیاز علمی که از طریق معدل یا آزمون ورودی تعیین می شود.

نحوه ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد 

نحوه پیش ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد به صورت اینترنتی انجام می گیرد.بنابراین برای ثبت نام باید به سایت سامانه پیش ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد به آدرس student.sajaa.medu.ir مراجعه کنید.پس از انجام پیش ثبت نام به صورت اینترنتی و مورد بررسی قرار گرفتن امتیازات، نتایج نهایی از طریق این سایت اعلام خواهد شد که پس از اعلام نتایج باید برای تکمیل ثبت نام نهایی به صورت حضوری به مدارس شاهد مراجعه نمایید.

ضمن اینکه نحوه ثبت نام دانش آموزان شاهد به صورت قطعی می باشد اما نحوه ثبت نام دانش آموزان غیرشاهد در دو مرحله (ثبت نام موقت ،ثبت نام و ثبت نام قطعی) بر اساس امتیاز بندی انجام می گیرد.همچنین اولیا دانش آموزان غیرشاهد باید در زمان تعیین شده در صورت دارا بودن شرایط اولیه ثبت نام،برای تکمیل نمونه برگ ثبت نام موقت اقدام نمایند.برای اطلاع از مدارس برتر تهران کلیک نمایید.

زمان پیش ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد 96 – 97

پايه اول ابتدایی:                             96/3/3        لغایت    96/3/20      اعلام نتایج نهایی : 4 تیر

پايه هفتم (دوره اول متوسطه):       96/4/1        لغایت    96/4/14      اعلام نتایج نهایی : 4 مرداد

پايه دهم (دوره دوم متوسطه):        96/4/7        لغایت    96/4/20      اعلام نتایج نهایی : 7 مرداد

شرايط عمومی ثبت نام كليه دانش‌آموزان شاهد و غير شاهد 96  – 97

دانش آموزان و اولیای محترم توجه داشته باشید که احراز شرايط عمومی از طريق بررسی سوابق تحصيلی و تربيتی دانش آموز، با حضور دانش‌آموزان و والدين انجام می گیرد و مسئوليت آن در ثبت نام ورودی به عهده ستاد ثبت نام مدرسه و در ادامه تحصيل به عهده شورای مدرسه می باشد.در قسمت زیر شرایط عمومی ثبت نام را در اختیارتان قرار داده ایم.

  • دارا بودن صلاحيت اخلاقی و رفتاری
  • رعايت شئونات و پوشش مناسب با دوره تحصيلي و سن دانش آموزان ( حجاب برتر برای دانش‌آموزان دختر)
  • التزام و پايبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربيت دينی
  • رعايت مقررات و آئين نامه های انضباطی، تربيتی و آموزشی مدارس شاهد
  • سكونت در محدوده تعيين شده برای متقاضيان ثبت نام

شرايط علمی ثبت نام و ادامه تحصيل دانش آموزان غير شاهد 96 – 97

شرايط علمی ثبت نام در پايه اول ابتدايی : دارا بودن شرايط عمومی و کسب امتیاز لازم

شرايط علمی ثبت نام در پايه هفتم : از شرایط ثبت نام دانش آموزان در پایه هفتم كسب مقياس خيلی خوب در تمامی دروس يا  كسب مقياس خوب در حداكثر  1 درس و مقیاس خيلی خوب در ساير دروس در امتحانات نوبت دوم پايه ششم ابتدايی سال تحصيلی 95 – 96 و كسب امتياز لازم می باشد.

تبصره : دانش آموزان پايه ششم با اولويت ايثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد) در صورتی كه حداكثر در 2 درس مقياس خوب کسب  کنند و مابقی خيلی خوب را در خرداد ماه 95 – 96 كسب نموده باشند، امکان ثبت نام موقت در پايه هفتم را خواهند داشت.

شرايط علمی ثبت نام در پايه دهم : قبول خرداد در پايه نهم با معدل كل حداقل 16 كسب شرايط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمون برگ هدايت تحصيلی و كسب امتياز لازم نیز ازشرایط ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم می باشد.

جدول امتیاز دهی به دانش آموزان غیر شاهد مدارس شاهد 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

*

x

حتما ببینید

ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ترمیم معدل برای کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...