خانه / آخرین اخبار / مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره مشاوره کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 اگر در چندین سال گذشته از یک داوطلب رشته تجربی در مورد بزرگترین هدفش در زندگی پرس و جو می کردید یقینا کسب رتبه قبولی در رشته پزشکی را مثال می زد و ساعت ها غرق در رویای خود میشد و در نهایت بنا به دلایلی از جمله عدم آگاهی از نحوه صحیح مطالعه کنکور  و … در کنکور موفق به کسب رتبه قبولی نمیشد و شاید این هدف برایش تنها یک آرزو باقی می ماند!…اما در حال حاضر یعنی بهتر است بگوییم در چند سال اخیر خوشبختانه به دلیل اقدامات و امکانات بسیار مفید و کارآمدی که در اختیار داوطلبان کنکوری قرار گرفته است شاهد تحقق اهداف آنان در زمینه ی تحصیلی شان هستیم و هدف دانش آموزان تنها یک آرزو باقی نمی ماند و می توانند به تمامی آرزوهایشان جامه عمل بپوشانند.

بنابراین با همه این تفاسیر و با توجه به اینکه کسب رتبه قبولی در کنکور و تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه و یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی دغدغه ای است که از دوران نوجوانی ذهن دانش آموزان و خانواده آنان را در گیر کرده است اما باید بگوییم که کنکور به این پیچیدگی ها هم نیست و حتی آسان تر از حد تصورات شماست! اما موفقیت در آن نیازمند رعایت موارد و اصولی است که بیان خواهیم کرد.

آیا واقعا کنکور آسان است ؟!

اگر شما هم کمی در رابطه با سوالات کنکور آشنایی بیشتری پیدا کنید شاید با ما هم عقیده شوید.پس برای آشنایی بیشتر شما داوطلبان کنکوری با سوالات کنکور لازم است بگوییم که کنکور مجموعه ای از سوالات سخت و آسان را در بر می گیرد. حال اگر بخواهیم از کنکور به عنوان یک نبرد یاد کنیم باید بپرسیم که برنده واقعی این نبرد چه کسی خواهد بود ؟ بدون شک برنده واقعی این نبرد کسی است که نگاه یکسانی به سوالات کنکور نداشته باشد و به عبارت بهتر بین سوالات کنکور تبعیض قائل شود!! اما منظورمان از این تبعیض چیست؟ این تبعیض جنبه مثبت دارد به این منظور که داوطلب می بایست برای هر سوال ارزش متفاوتی قائل شود به خصوص برای سوالاتی که از نظر طراحان کنکور مهمتر  و قابلیت طرح سوال را از دیدگاه آنان را نیز داشته باشد ، بنابراین اگر بدانیم که باید به کدام سوالات پاسخ دهیم و به کدام سوالات نباید پاسخ دهیم کنکور برای ما به مراتب آسان تر خواهد بود.

تعیین هدف اولین قدم موفقیت در کنکور

پیش از انجام هر گونه برنامه ریزی برای کنکور آنچه که اهمیت دارد تعیین هدف از تحصیل می باشد.به این خاطر که اگر برای هدفتان ارزش قائل هستید می توانید در طول مدت زمانی که برای مطالعه کنکور در نظر گرفته اید از بسیاری از تفریح های خود برای رسیدن به هدف خود چشم پوشی کنید و سختی های این راه را تحمل کنید.بنابراین اکنون که در این مرحله قرار گرفته اید راه طویلی را در پیش دارید و قبولی در هر رشته دانشگاهی یعنی 4 سال زندگی با دروس آن رشته.پس سعی کنید ابتدا هدفتان را از انتخاب رشته مورد نظرتان مشخص کنید و سپس برای انجام برنامه ریزی اقدام نمایید.

برنامه ریزی و نحوه صحیح کنکوری خواندن چگونه باید باشد؟

برنامه ریزی اصولی لزوما به این معنا نیست که بدون توقف فقط به مطالعه بپردازید و خودتان را از استراحت محروم کنید. خیر.برنامه ریزی اصولی به این شکل نخواهد بود.زمان مطالعه هر شخص با توجه به روحیه و میزان توانایی در یادگیری متفاوت است پس علاوه برتوجه به میزان افزایش ساعت مطالعه از کیفیت مطالعه غافل نشوید.ضمن اینکه توجه داشته باشید که کنکوری خواندن آداب خاص خودش را دارد و آنگونه که در مدرسه به مطالعه دروس می پرداختید را کاملا باید از یاد ببرید.به این دلیل که شما دانش آموزان در مدرسه به طور کلی به حفظ مطالب کتاب می پرداختید و از جزئیات کتاب غافل می شدید که این روش مطالعه در کنکور برابر است با عدم قبولی.همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم به هیچ وجه از ارزش گزاری بر روی سوالات کنکور غافل نشوید و جزئی خواندن مطالب را یاد بگیرید به طوری که حتی از پاورقی ها و حاشیه های کتاب نیز چشم پوشی نکنید.به توصیه های زیر در خصوص نحوه مطالعه در برنامه ریزی کنکور 97  توجه کنید:

 • مکان مطالعه : گاهی تغییر مکان برای درس خواندن نیز تمرکز شما را از بین می برد بنابراین بهتر است جای مشخصی برای مطالعه در خانه داشته باشید. به طوری که شما را فقط به فکر درس خواندن بیاندازد و به لحاظ روانشناسی اینکه شما هر بار در یک نقطه از خانه درس بخوانید اصلا توصیه نمی شود .
 • مطالعه دروس مورد علاقه در اولویت :برای مطالعه و افزایش زمان مطالعه، از درس‌های مورد علاقه تان  شروع کنید تا با انرژی بیشتری مطالعه را ادامه دهید.
 •  زمان مطالعه دروس عمومی و تخصصی: برای افزایش کیفیت مطالعه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است.
 • عدم مطالعه دروس دشوار و آسان به صورت همزمان :برای مطالعه‌ی درس‌های سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.
 • زمان استراحت :برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید.
 • تست زنی :برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی، 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.
 • خلاصه نویسی :در روش خلاصه نویسی می بایست ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت کنید.در این روش بهتر است پس از درک مطالب به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاه ترین ،راحت ترین و بهترین و پر معنی ترین کلمه ایست که با دیدن آن مفهوم جمله تداعی شده و بخاطر آورده می شود. مرور آخر شب هم در برنامه خود بگنجانید.خلاصه نویسی برای مطالعه مجدد و دوره کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش مناسبی است.

مشاوره کنکور

مطالعه منابع کمک آموزشی پس از تسلط بر روی مطالب کتاب

پیش از تهیه هر گونه منابع کمک آموزشی این نکته را به خاطر داشته باشید که حدود 75 درصد سوالات کنکور از منابع کتاب های درسی طراحی می گردد.بنابراین عاقلانه ترین و منطقی ترین کار ممکن این است که ابتدا تسلط کامل را بر روی مطالب کتاب بدست آورید و سپس برای آشنایی بیشتر با سوالات کنکوری و تقویت مهارت تست زنی  به سراغ بهترین منابع کنکور 97 از جمله انتشارات گاج ، انتشارت خیلی سبز ،انتشارات مبتکران و انتشارات مهر و ماه  و یا بهترین دی وی دی های کنکور بروید و به مطالعه آنها بپردازید.

شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب

برای انتخاب بهترين آزمون آزمايشي در قسمت زیر به معرفی و مقایسه آزمون های آزمایشی معتبر پرداخته ایم که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم:

آزمون های آزمایشی گاج : آزمون های آزمایشی گاج به دلیل ویژگی های مثبتی از جمله : استاندارد بودن سوالات آزمون ها ،تشابه سوالات دروس عمومی آزمون های آزمایشی گاج با سوالات کنکور سراسری، هزینه ارزان تر شرکت در آزمون های آزمایشی گاج گزینه خوبی خواهد بود.

آزمون های آزمایشی گزینه دو : در آزمون های آزمایشی گزینه دو طراحی سوالات نزدیک تر به کنکور در دروس عمومی و تخصصی از ویژگی مثبت این موسسه است و جامعه آماری پایین، عدم دسترسی شهرستان ها و مناطق محروم به این آزمون ها، فاصله سه هفته ای بین آزمون ها هم از ویژگی های منفی این موسسه محسوب خواهد شد.

آزمون های آزمایشی قلمچی :از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی قلمچی می توانیم به جامعه آماری بالای این آزمون ها که سبب می شود دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند اشاره کرد.اما هزینه ی بالا ی ثبت نام و متفاوت بودن و سلیقه ای بودن سطح سوالات این آزمون ها به دلیل طراحی سوالات توسط نفرات برتر کنکور سال های قبل هم از ایرادات این آزمون ها می باشد.

آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش: از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی سنجش اختصاص دادن بالاترین جامعه آماری در فصل جمع بندی است که دلیل آن شباهت سوالات دروس عمومی به سوالات کنکور است. اما از معایب این آزمون ها می توانیم به تطابق کمتر سوالات دروس اختصاصی با سوالات کنکور به ویژه درس شیمی اشاره کنیم.بنابراین پیشنهاد می کنیم در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید.

.

.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره مشاوره کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

3 نظر

 1. سلام…خسته نباشید.
  میخواستم بدونم با رتبه ۱۲ هزار میشه رشته علوم آزمایشگاهی قبول شد؟

 2. سلام.می خواستم بدونم برای قبولی روزانه پزشکی چه رتبه ای باید بیارم؟

  • گروه سبز تدریس

   سلام.برای قبولی در دانشگاه های برتر رتبه زیر 1000 و برای تمام دانشگاه ها نهایتا تا رتبه 3000 امکان قبولی دارید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 - 97 با پاسخنامه

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه

سوالات کنکور ریاضی ،تجربی ، انسانی ، هنر و زبان 96 با پاسخنامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس ...