خانه / آخرین اخبار / نتایج مصاحبه دکتری سراسری

نتایج مصاحبه دکتری سراسری

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پس از عبور از آزمون کتبی دکتری سراسری در نیمه اول خرداد ماه نوبت اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 فرا می رسد و طی این اعلام نتایج از طریق سایت سازمان سنجش کشور داوطلبان از دانشگاه هایی که به مصاحبه دعوت شده اند مطلع خواهند شد و پس از مشاهده نتایج در صورت کسب رتبه قبولی داوطلبان در مراحل انتخاب رشته دکتری سراسری و مصاحبه دکتری قرار خواهند گرفت.غالبا هرساله داوطلبان در هنگام مشاهده نتایج با پرسش هایی رو به و خواهند شد که لازم دانستم در این مقاله به طور کامل تمامی پرسش های مرتبط با اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 را پاسخ دهیم.

نحوه مشاهده کارنامه نتایج دکتری سراسری 96 

شما داوطلبان می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای مشاهده کارنامه اعلام نتایج دکتری سراسری 96 از طریق وارد کردن شماره داوطلبی( شماره داوطلبی شما در کارت ورود به جلسه) ، نام خانوادگی ، نام ، شماره شناسنامه و سال تولد برای مشاهده نتایج دکتری سراسری 96 اقدام نمایید و یا از طریق وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه که این شماره در فرم ثبت نام آزمون دکتری 96 درج شده است نتایج را مشاهده نمایید.در صورتی که به شماره پرونده و یا شماره داوطلبی خود دسترسی ندارید ، می توانید از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش به اطلاعات ثبت نام خود بصورت آنلاین دست پیدا کنید. برای این کار باید از طریق سایت سنجش و قسمت ورود به سیستم پاسخگویی ، ثبت نام جدید انجام دهید .

  • ابتدا از منوی سمت راست  بر روی لینک دکترای تخصصی کلیلک نمایید.
  • در صفحه بعدی بر روی لینک کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 1396 کلیک نمایید.

 

نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 96

پس از مشاهده کارنامه آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه شده اند بدون هیچ گونه محدویتی امکان انتخاب 50 رشته محل را خواهند داشت که پیشنهاد می کنیم که ترتیب رشته ها را بر حسب میزان علاقه خود انتخاب نمایید. آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب لازم برای انتخاب رشته محل های روزانه نشده اند، امکان انتخاب رشته محل های شبانه را خواهند داشت که می بایست با توجه به کارنامه خود رشته ها را به ترتیب علاقه انتخاب کنند. انجام مرحله انتخاب رشته به صورت اینترنتی انجام می شود و به خاطر داشته باشید که پس از انجام انتخاب رشته از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید.

یکی از نکات مهمی که در حین انتخاب رشته باید در نظر داشته باشید این است که باید با توجه به مدرک کارشناسی ارشد خود و آگاهی از اینکه امکان انتخاب کدام رشته محل ها را دارید دست به انتخاب رشته بزنید به این دلیل که با توجه به اینکه علاوه بر آزمون دکتری سراسری مصاحبه هم انجام می شود پس سعی کنید در رشته ای که رزومه تحصیلی خوبی دارید و با رشته کارشناسی ارشد خود زیاد نا مربوط نباشد را انتخاب کنید تا در مصاحبه دکتری که حدود 50 درصد درقبولی آزمون دکتری نقش دارد موفق شوید.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته دکتری با مشاوران مشاوره تحصیلی سبزتدریس تماس بگیرید.

تاثیر مصاحبه دکتری سراسری 96

پس از انجام انتخاب رشته دکتری سراسری 96  برای اطلاع از پذیرفته شدن نیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نخواهد بود و باید منتظر تماس از دانشگاه پذیرفته شده جهت مصاحبه باشید. البته با توجه به ظرفیت دانشگاه ها آن دسته از داوطلبانی که رتبه ی خوبی بدست نیاورده اند ولی در عوض رزومه ی آموزشی پژوهشی خوبی دارند می توانند این این امید را داشته باشند که درصورت وجود ظرفیت در دانشگاه امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه و مصاحبه وجود خواهد داشت و با توجه به اینکه یکی از مهمترین قسمت در این مقطع انجام مصاحبه می باشد بنابراین  شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را در انجام مصاحبه بدست بیاورید.

مصاحبه دکتری سراسری درصد بالایی از سهم قبولی داوطلبان را به خود اختصاص می دهد همچنین نکته حائز اهمیت این است که  50% نمره قبولی بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه می باشد .در مصاحبه دکتری  2 بخش مهم مورد بررسی قرار خواهد گرفت که این 2 بخش از اهمیت بسیاری برخوردار است .این 2 بخش شامل ارائه رزومه تحصیلی به دانشگاه مربوطه و بخش دیگر هم مربوط به نحوه عملکرد داوطلبان در جلسه مصاحبه دکتری می باشد.برای آگاهی کامل از سوالات و شرایط مصاحبه دکتری سراسری 96 کلیک نمایید.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...