خانه / کنکور / ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

هر ساله توسط سازمان سنجش کشور، آزمونی تحت عنوان کنکور کاردانی به کارشناسی برگزار می شود که متقاضیان با داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و دیگر شرایطی که در ادامه مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد امکان شرکت در این آزمون را خواهند داشت. همانطور که می دانید پذیرش داوطلبان در دانشگاه های دولتی روزانه در رشته های پر متقاضی مثل رشته های گروه پزشکی از طریق برگزاری آزمون صورت می گیرد.اما شاهد پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون نیز هستیم .البته توجه داشته باشید که دانشگاه آزاد نیز جهت پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید.برای آگاهی از  زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 ادامه مطلب را دنبال نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

داوطلبان از تاریخ 7 الی 13 خرداد 96 برای انجام ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال 96 فرصت خواهند داشت .نحوه ثبت نام به صورتت اینترنتی می باشد و داوطلبان می بایست از طریق سایت سنجش پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته به صورت اینترنتی با پرداخت مبلغ 250.000 (دويست و پنجاه هزار) ریال نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.به خاطر داشته باشید که ثبت نام و انجام انتخاب رشته به طور همزمان خواهد بود.

ضمن اینکه برخی از رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) و برخی دیگر از طریق برگزاری آزمون خواهد بود که تاریخ برگزاری کنکور برای رشته های با آزمون، در روز جمعه مورخ 96/5/13 خواهد بود.ضمن اینکه داوطلبانی كه علاقه مند به شركت در گزينش رشته‌ های تحصيلی مؤسسات آموزش عالی غيردولتی و غيرانتفاعی هستند،می بایست علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، مبلغ 51.000 (پنجاه و يك هزار) ریال هم به منظور شركت در گزينش رشته‌های مؤسسات مذكور پرداخت نمايند.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96

  •  داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 را خواهند داشت.در صورتی که داوطلبان تا 31 شهریور 96 فارغ التحصیل می شوند نیز امکان ثبت نام برایشان فراهم خواهد بود .همچنین امکان ثبت نام داوطلبانی که مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن 96 دریافت نمایند نیز وجود خواهد داشت اما در این صورت متقاضیان فقط  امکان انتخاب رشته محل های نیمسال دوم را خواهند داشت.
  •  آن دسته از داوطلبانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) یکی از رشته های گروه پزشکی که طرح اجباری داشته اند، در صورتی می توانند بدون انجام دوره طرح در آزمون شرکت نمایند که رشته انتخابی آن ها در کنکور کاردانی به کارشناسی 96 دارای طرح اجباری باشد .
  • قابل توجه داوطلبانی که مدرک بالاتر از مدرک کارشناسی دارند باید بگوییم که داوطلبان امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را نخواهند داشت.
  •  داوطبانی که پیش از این در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده اند درصورت شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی 96 و درصورت قبولی در رشته محل های روزانه مانند دانشجویان دوره نوبت دوم ( شبانه ) موظف به پرداخت شهریه خواهند بود.
  • پذیرفته شدگان دوره های روزانه در سال 95 امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را نخواهند داشت اما برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه کنکور 95  مشکلی وجود ندارد .
  • متقاضیان آقا در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را خواهند داشت.

 انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 96

تفاوت اصلی بین کنکور کاردانی به کارشناسی و دیگر آزمون های سازمان سنجش در زمان انتخاب رشته آنها می باشد و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام آن انجام می گیرد. نحوه پذیرش داوطلبان در کنکور کاردانی به کاشناسی به دو طریق با آزمون و بدون آزمون می باشد که داوطلبان جهت انتخاب رشته های با آزمون بدون اطلاع از نتیجه آزمون دست به انتخاب رشته می زنند.روش دیگر هم پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) می باشد.به داوطلبان در مرحله انتخاب رشته امکان انتخاب 50 رشته محل داده خواهد شد و هر داوطلبان می بایست  در رشته های با آزمون و هم رشته های بدون آزمون، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

به اطلاعتان می رسانیم که پذیرش و  تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی در دانشگاه آزاد در رشته های غیر پزشکی به صورت بدون کنکور نیز انجام پذیر خواهد بود. اما داوطلبان برای انتخاب رشته های گروه پزشکی می بایست از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام نمایند و در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته فقط دانشگاه های دولتی را انتخاب نمایند.ضمن اینکه انجام انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه خواهد بود.

با توجه به اینکه ملاک پذیرش داوطلبان در دانشگاه های روزانه، نوبت دوم(شبانه) و غیرانتفاعی ، رتبه و نمره آزمون داوطلبان می باشد بنابراین توصیه می کنیم ترتیب رشته هایتان را براساس علاقه بچینید.

.

.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...