خانه / امریه / مشاوره امریه سربازی

مشاوره امریه سربازی

مشاوره امریه

مشاوره امریه

مشاوره امریه

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درخصوص مشاوره امریه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

مطالعه این مقاله برای آن دسته از متقاضیانی که هیچگونه آشنایی با امریه و نحوه دریافت آن ندارند و از امریه فقط اسم آن به گوششان خورده است می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد به این دلیل که در این مقاله مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس به طور اختصاصی به گردآوری اطلاعاتی کاربردی در خصوص امریه و همچنین مشاوره امریه پرداخته اند که شما متقاضیان را از تمامی جزئیات و موارد مرتبط با امریه ، انواع امریه، نحوه دریافت آن و تمامی سوالاتی که ممکن است در خصوص امریه در ذهنتان مطرح شود را مطلع خواهند کرد.بنابراین اگر خواهان دریافت امریه هستید با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

امریه چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا برای معرفی و آشنایی شما عزیزان با امریه باید بگوییم که امریه به طرحی که با هدف تامین نیروی انسانی در ارگان ها، سازمان های امریه گیر و نهاد های دولتی که نیازمند نیروی کار در زمینه های مختلف (شامل طیف گسترده ای از تخصص ها) می باشند اطلاق می شود که انواع گوناگونی دارد برای مثال امریه خاتم الانبیا ، امریه آموزش و پرورش ، امریه شرکت نفت 96 ، امریه سربازی ، امریه سپاه ، امریه شهرداری ، امریه وزارت دفاع که طی آن هم پرسنل و نیروی مورد نیاز سازمان های مذکور تامین می شود و هم متقاضیان به جای خدمت در پادگان ها می توانند دوره خدمت سربازی خود را به مدت 20 ماه به صورت امریه در ارگان ها، وزارتخانه ها ، نهاد های دولتی و … بگذرانند. توجه داشته باشید که مراکز دولتی هم از طریق اعلامیه های رسمی و هم از طریق غیر رسمی امریه می پذیرند که البته رشته مدرک تحصیلی یکی از مهم ترین موارد پذیرفته شدن امریه شما در سازمان ها و وزارت خانه ها خواهد بود بنابراین می بایست مطابق با رشته ی تحصیلی خود اقدام به ارسال امریه نمایید.

مشاوره امریه خاتم الانبیا

در رابطه با امریه خاتم الانبیا  لازم است بدانید که یکی از تخصصی ترین بخش های نیروهای نظامی ایران قرارگاه سازندگی خاتم الانبياء(ص) سپاه است که در حوزه های ساخت و ساز و تامین نیاز های نیرو های مسلح کشور با هدف ساخت سازه های بزرگ صنعتی از قبیل سد، نیروگاه و…طراحی شده است.ضمن اینکه این قرارگاه از میان دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد وحتی دکتری اقدام به جذب متقاضیان می نماید.دارا بودن سابقه بسیج ، برای افرادی که دارای سابقه بالای بسیج بوده و در بسیج مناطق خود سابقه کار دارند و عضو فعال بسیج هستند حتی تخفیف معدل اعمال می گردد و این افراد می توانند با نیم معدل کمتر از معدل اعلامی قرارگاه نیز جذب شوند.

از دیگر شرایط دریافت امریه خاتم الانبیا حداقل 6 ماه سابقه بسیج عادی است و متقاضیان در صورت بسیجی فعال بودن و یا افرادی که در بسیج محلات فعال بوده و حکم مسئولیتت دارند در اولویت پذیرش امریه این دستگاه قرار دارند. چون این نهاد یکی از زیر مجموعه های نیرو های نظامی است بیشتر تلاش دارد تا از میان بسیجیان نیروهای خود را انتخاب کند.دارابودن معدل بالای 14 برای فارغ التحصیلان مراکز دولتی و معدل بالای 14.5 برای فارغ التحصیلان سایر مراکز آموزشی هم از شرایط مهم این قرارگاه خواهد بود.( برای بیسجیان فعال، فرزندان جانبازان و ایثارگران و برادران شهید به شرط داشتن سایر شرایط تا سقف نیم نمره امکان پایین تر بودن معدل وجود دارد).

برای آگاهی از لیست رشته های مورد پذیرش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و دانشگاه های و معدل های مورد پذیرش امریه خاتم الانبیا بر روی لینک امریه خاتم الانبیا کلیک نمایید.

مشاوره امریه آموزش و پرورش

هر ساله آموزش و پرورش استان ها بر اساس سهمیه وابسته به وزارت آموزش و پرورش اقدام به جذب امریه در آموزش و پرورش و یا به عبارت دیگر جذب سرباز معلم می نمایند که متقاضیان ضمن دارا بودن مدارک دانشگاهی و یا کاردانی امکان پذیرش به عنوان امریه در آموزش و پرورش را خواهند داشت.طول مدت تدریس و یا خدمت در آموزش و پرورش 2 سال می باشد و متقاضیان در صورت پذیرفته شدن به عنوان سرباز معلم در مدت زمان تدریس در آموزش و پرورش مبلغی به عنوان حق التدریس نیز تعلق خواهد گرفت.ضمن اینکه غالبا از سرباز معلمان در سطوح مبتدی در مناطق روستایی و یا در رشته های فنی در هنرستان ها استفاده می شود و نکته قابل توجه دیگر اینکه پس از اتمام این دوره هیچ مسئولیتی جهت استخدام سرباز معلمان به صورت رسمی بر عهده ی وزارت آموزش و پرورش نخواهد بود.برای آگاهی از  شرایط و ضوابط دریافت امریه آموزش پرورش و آگاهی از شرایط استخدام سرباز معلم 96 کلیک نمایید.

مشاوره امریه سپاه 

برای پذیرش در سپاه و به عبارت دیگر دریافت امریه سپاه مدرک تحصیلی خاصی مد نظر نخواهد بود اما شرایط خاص خودش را دارد.اما در خصوص دریافت امریه سپاه لازم است بدانید که در صورتی که متقاضیان عضو کمیته امداد ، جانباز یا شهید نباشند باز هم امکان دریافت امریه سپاهرا خواهند داشت.شرایط و مدارک پذیرش مشمولان در سپاه به شرح زیر می باشد:

1-مراجعه به سازمان ها و ارگان هایی که به مدرک تحصیلی ، رشته یا تخصص شما نیاز داشته باشند .
2- دارا بودن کارت سبز (گذراندن دوره تکمیلی بسیج یا به عبارتی داشتن کفایت از آموزش).
3- دارا بودن سابقه بسیج فعال یا بسیج عادی
4- عدم غیبت

مشاوره امریه شرکت نفت

در خصوص دریافت امریه شرکت نفت 96  به اطلاعتان می رسانیم که شرکت نفت نیز اقدام به جذب برخی از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با صنعت نفت به صورت امریه می نماید که شرایط خاص خودش را دارد.شرایط پذیرش داوطلبان در امریه شرکت نفت به این صورت است که :

1-داوطلبان در ابتدا میبایست در سایت وزارت نفت اقدام به ثبت نام نمایند و درخواست خود را 6 ماه قبل از پذیرش سربازان ارائه دهند.

2-کسب معدل 14 برای فارغ التحصيلان دانشگاه هاي دولتي در مقطع كارشناسي و کسب معدل 15 در مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر ،کسب معدل 17 برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد ودانشگاه های غیرانتفاعی ،کسب معدل 16 برای فارغ التحصیلان فرزندان کارکنان صنعت نفت. ضمن اینکه دریافت امریه شرکت نفت مطابق نیاز شرکت ها می باشد.

3-ملاک انتخاب متقاضیان طبق امتیازات و تعداد مورد نیاز جهت پذیرش می باشد.

لازم به ذکر می باشد که با توجه به محدودیت سهمیه، بورسیه های وزارت نفت و دانش آموختگان صنعت نفت در اولویت اصلی قرار دارند البته در صورت وجود سهمیه مازاد دیگر دانش آموختگان هم پذیرفته خواهند شد.برای آگاهی از رشته های تحصیلی مورد پذیرش در امریه شرکت نفت بر روی لینک  امریه شرکت نفت 96 کلیک نمایید.

مشاوره امریه وزارت دفاع

اگر خواهان دریافت امریه وزارت دفاع  هستید لازم است بدانید که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز مراکز درمانی تعداد معدودی از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های کشور را در رشته های پزشکی و پیراپزشکی استخدام می نماید که متقاضیان ضمن دارا بودن شرایط و مدارک لازم جذب می شوند.پذیرش و انتخاب امریه وزارت دفاع صرفاً‌ از میان فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مطابق با شرایط اعلام شده در دستورالعمل نیروی انسانی می باشد.
1-اولویت با معرفی متقاضیان واجد شرایط از سوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و مدیریت حراست آموزش عالی، اداره کل امور شاهد و ایثارگران بنیاد شهید می‌باشد.
2- در صورتی که تعداد داوطلبان بیشتر از سهمیه تخصیصی استان باشد اولویت با متقاضیانی خواهد بود که معدل بالاتری داشته باشند.
3- پذیرش و یا عدم پذیرش مشمولین معرفی شده بر عهده سازمان خواهد بود بنابراین شروع به کار مشمولین پس از اتمام دوره آمورش رزم مقدماتی و طی مرحله قانونی و به شرط تأیید هسته گزینش امکان‌پذیر می‌باشد.مشمولین در صورت عدم تأیید گزینش و یا عدم کارایی به یگان ارشد مربوطه معرفی خواهند شد.متن کامل را می توانید در لینک امریه وزارت دفاع مشاهده نمایید.

مشاوره امریه شهرداری 

برای آشنایی با نحوه دریافتامریه شهرداری باید بگوییم که سازمان شهرداری به منظور تامین نیروی انسانی خود اقدام به جذب متقاضیانی که تحصیلات عالیه و تخصص دارند می نماید در خصوص حقوق و ساعت کاری متقاضیان نیز لازم است بدانید که  ساعت کاری و حقوقی که به کارمندان امریه پرداخت می شود مانند سربازان دیگر است.ضمن اینکه انتخاب محل خدمت برعهده ی سازمانی است که داوطلب در آن تقاضای امریه کرده است.برای آگاهی از رشته های مورد نیاز برای استخدام در امریه شهرداری بر روی لینک امریه شهرداری  کلیک نمایید.

شرایط پذیرش امریه

داشتن یکی از شروط کافیست

1- تاهل

2- معاف از رزم

3- تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی

4- بستگان درجه یک خانواده ایثارگران (شهدا ، مفقودالاثر ، جانبازان و آزادگان)

شرایط لازم جهت دریافت امریه پس از فارغ التحصیلی

1-تسویه با دانشگاه و ارسال نامه تسویه حساب از دانشگاه به سازمان نظام وظیفه عمومی.

2-متقاضیان می بایست جهت پذیرفته شدن به عنوان امریه به قسمت کارگزینی سازمان های دولتی و اداره ها مراجعه نمایند.

3-متقاضیان برای ارائه مدارک به سازمان وظیفه عمومی فقط 12 ماه از زمان فارغ التحصیلی فرصت خواهند داشت.

4- تقریبا یک ماه پس از ارسال مدارک به سازمان وظیفه عمومی، برگ سبز به آدرس منزل متقاضیان ارسال خواهد شد که زمان دقیق اعزام به مراکز نظامی بر روی برگ سبز مشخص شده است.

5- با توجه به محدودیت ادارات و یا سازمان های دولتی در پذیرش امریه اولویت بر اساس زمان مراجعه می باشد. بنابراین بلافاصله پس از دریافت برگ سبز آن را به سازمان وظیفه عمومی تحویل دهید.

6-برای سازمان وظیفه عمومی سایت مشخصی وجود ندارد و ارتباط با این سازمان تنها به صورت تلفنی انجام می پذیرد.

7-در صورت پذیرفته شدن به عنوان امریه، مشمولان موظف به گذراندن دوره آموزشی در پادگان های نظامی خواهند بود.

معرفی تعدادی از سازمان های امریه پذیر 

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی

سازمان گسترش و نوسازی صنایع

سازمان حفاظت محیط زیست

سازمان ثبت اسناد واملاک

سازمان میراث فرهنگی وگردشگری

سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزارت کار و امور اجتماعی کشور

سازمان حفاظت محیط زیست

سازمان ثبت اسناد واملاک

سازمان زندان ها و اقدامات تامینی

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی

معاونت راهبردی ریاست جمهوری

وزارت آموزش وپرورش تهران

سازمان مدیرت و برنامه ریزی

سازمان انرژی اتمی

وزارت نیرو ایران

وزارت نفت ایران

وزارت جهاد کشاورزی

وزارت صنایع ومعادن

مراکز بهزیستی کشور

وزارت مسکن و شهرسازی

سازمان بازرسی کشور

سازمان هواپیمایی

جهاد دانشگاهی

بنیاد شهید انقلاب اسلامی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

سازمان نوسازی مدارس

نهاد ریاست جمهوری

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص انواع معافیت خدمت سربازی 96 نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 ، انتخاب رشته کنکور سراسری 96  ،مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید با با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس تماس بگیرید.

.

.

برای کسب هرگونه اطلاعات درخصوص مشاوره امریه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

امریه شهرداری 96

امریه شهرداری 96

امریه شهرداری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره امریه شهرداری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 با ...