خانه / پذیرش بدون آزمون / ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در طی چندین سال گذشته  شاهد تمایل بسیاری از داوطلبان به ثبت نام در دانشگاه آزاد به خصوص ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد  و همچنین ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد هستیم.اما در رابطه با تحصیل در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور که دانشجویان بسیاری خواهان آگاهی از نحوه انجام آن هستند باید بگوییم که برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد 96 دانشجویان در صورت دارا بودن شرایطی از جمله دارابودن سهمیه استعداد درخشان که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد امکان تحصیل را خواهند داشت.البته لازم به ذکر می باشد که  واحد های بین المللی آزاد هم تحت اجرای آزمونی ساده تر از کنکور کارشناسی ارشد نیز با دریافت شهریه ی نسبتا بالا در این مقطع اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند.

منظور از دانشجویان استعداد های درخشان چیست؟

داوطلبان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب خواهند شد و این امکان را خواهد داشت تا با استفاده از تسهیلات خود برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 اقدام نمایند.

1-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.برای آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96  کلیک نمایید.

2-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

3-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

4-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر به عنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

1-رتبه ی کسب شده داوطلبان در مقطع کاشناسی جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 قرار نمی گیرد.

2- کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر از شرایط دیگر ثبت نام خواهد بود.البته به استثنای( دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند). ضمن اینکه این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت.

3- به دانشجویان در هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد که پیشنهاد می کنیم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس بسپارید.

4-امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.

5-دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا جابه جایی (تغییر محل تحصیل) را نخواهند داشت.

6-از نکات مهم دیگر این که مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره ی کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

7-داوطلبان مشمول وظیفه عمومی در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز از جمله مدرک وضعیت وظیفه عمومی خواهند بود.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

با توجه به تغییرات بوجود آمده در سال 96 یعنی ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با یکدیگر، زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 بر خلاف سال های اخیر که به صورت همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدد دانشگاه آزاد صورت می گرفت در سال 96 اینطور نخواهد بود.البته در حال حاضر تاریخ مشخصی از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدونن کنکور دانشگاه آزاد 96 در دست نیست اما به احتمال زیاد زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 در نیمه دوم خرداد ماه خواهد بود. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96، میزان شهریه دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد و دکتری 96 و تاریخ تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 با ما تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

در رابطه با زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 لازم است به اطلاعتان برسانیم که غالبا در اواخر شهریور ماه یعنی همزمان با تاریخ اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 نیز اعلام خواهد شد.در رابطه با آمار پذیرفته شدگان در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز باید بگوییم که طبق روال هرساله دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط مذکور امکان قبولی در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 را خواهند داشت.برای کسب اطلاع از تاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مامایی بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...