خانه / اخبار کارشناسی ارشد و دکتری / شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون 96 – 97

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

بدون شک تحصیل در مقطع دکتری هدف بسیاری از دانشجویان می باشد و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان با توجه به رتبه ای که در آزمون بدست می آورند و یا باتوجه به معدل و شرایط تحصیلی مناسب وبدون آزمون وارد مقطع دکتری می شوند، بنابراین تحصیل در این مقطع به دو صورت با آزمون که هرساله شاهد برگزار آن هستیم و بدون آزمون که نام دیگر آن دکتری استعداد درخشان می باشد برای دانشجویان امکان پذیر خواهد بود.کم و بیش دانشجویان با شرایط تحصیل در مقطع دکتری با آزمون آشنایی دارند اما در این مقاله مشاوران مرکز سبزتدریس برای آشنایی آن دسته از دانشجویانی که از شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون و یا دکتری استعداد درخشان اطلاع کافی را ندارند به گردآوری تمامی موارد مرتبط با شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون پرداخته اند که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم.

دکتری بدون آزمون (دکتری استعداد درخشان)

در رابطه با دکتری بدون آزمون که نام دیگر آن دکتری استعداد درخشان می باشد لازم است به اطلاعتان برسانیم که نحوه پذیرش بدون آزمون دکتری به صورت غیرمتمرکز انجام می شود و هر دانشگاه برای پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور به طور مستقل اقدام می نمایند. آیین نامه و یا شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون (دکتری استعداد درخشان) در طی چندین سال اخیر با تغییراتی مواجه شده است اما از شروط اصلی پذیرش دکتری بدون آزمون می توانیم به دارا بودن معدل بالای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دارا بودن مقاله ای مرتبط با پایان نامه و نداشتن فاصله زیاد از دوران فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان اشاره کنیم که در ادامه مطلب دیگر شرایط مرتبط با پذیرش بدون آزمون دکتری را عنوان کرده ایم.

آیین نامه و شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون

آیین نامه پذیرش بدون آزمون داوطلبان استعداد درخشان در مقطع دکتری تخصصی :

1- بیشتر از دو سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضیان نگذشته باشد.

2- کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست که در ادامه مطلب می توانید جدول را مشاهده نمایید.

3- داشتن میانگین کل 16 در دوره‌ی کارشناسی و میانگین 17 (بدون احتساب نمره‌ی پایان‌نامه) در دوره‌ی کارشناسی ارشد

4- کسب حداقل نمره‌ی 50 در آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در دیگر آزمون‌ها) قبل از آزمون جامع دکتری

5-نحوه‌ی امتیازدهی به متقاضیان درجدول ارزیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه می باشد که می بایست قبل از ثبت‌نام داوطلبان، از طریق فراخوان دانشگاه به اطلاع همگان برسد.

این قانون شامل دو تبصره به شرح زیر است: تبصره‌ی 1: دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیرانتفاعی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین‌نامه برای پذیرش استعداد درخشان در دوره‌ی دکتری نیستند. تبصره‌ی 2: پذیرش فارغ التحصیلان حائز شرایط این آیین‌نامه بدون پرداخت شهریه‌ی تحصیلی است.

ماده 2: براساس آیین‌نامه‌ی جدید دانشگاه می‌تواندتنها یک بار تا اول شهریور ماه هر سال نسبت به پذیرش حائزین شرایط، اقدام نماید. *اسامی پذیرفته‌شدگان باید همراه با جدول تکمیل‌شده‌ی ارزشیابی برای هریک از داوطلبان توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت‌نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

*امکان‌پذیر بودن پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته‌ی تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی دوره‌ی کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه از دیگر موارد این آیین‌نامه است.

*تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین‌نامه، مجاز نیست و همچنین مسئولیت حسن اجرای این آیین‌نامه و هرگونه پاسخگویی قانونی مترتب بر آن بر عهده‌ی دانشگاه پذیرنده است، نظارت بر اجرا بر عهده‌ی سازمان سنجش و شرح و تفسیر مفاد آن بر عهده‌ی معاونت آموزشی وزارت خواهد بود

جداول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری 

.

.

.

.

مدارک لازم جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون

1- اسکن عکس و کارت ملی

2- ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

3- کپی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد

4-گواهی رتبه کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد

5-گواهی رتبه در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

6- ارائه مقالات و فعالیت های پژوهشی و یا نامه پذیرش مقالات

7-چکیده پایان نامه ارشد (فارسی-لاتین)/در صورت عدم دفاع ،عنوان پیشنهاده مصوب شده

شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد هم علاوه بر پذریش دانشجویان در مقطع دکتری از طریق آزمون، به صورت بدون آزمون (با در نظر گرفتن معدل و سوابق تحصیلی) هم اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که این پذیرش فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از دانشجویانی است که امکان شرکت در آزمون دکتری را نداشته اند و یا موفق به کسب حدنصاب نمره در آزمون دکتری نشده اند.در قسمت زیر  شرایط ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد را شرح داده ایم:

1- دانشجویان می بایست در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته. برای رشته های علوم انسانی (به استثنای رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) حـداقل میـانگین نمـراتشان 18 باشد و  برای دیگر رشته ها (از جملـه رشـته هـای حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی) حداقل میانگین  نمراتشان 17 باشد.

2-دارا بودن حداقل میانگین 17 جهـت فـارغ التحصـیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی.متقاضیان دوره بدون آزمـون لازم اسـت فاقـد دروس معادلسازی شده باشنداین متقاضیان لازم اسـت براسـاس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر در 6 نیمسال فارغ التحصیل شده و حداقل نمره پایان نامـه آن ها 18:50 باشد.

3- رشته فارغ التحصـیلی دانشجویان در مقطـع کارشناسی ارشد می بایست با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی متجانس و همنام باشد.

4-تهیه و ارائه نسخه از فایل مقالات و تولیدات علمـی چـاپ شـده در مجـلات ISI یـا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC .

 

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص شرایط دکتری بدون آزمون در  کانال تلگرام مشاوره تحصیلی  سبزتدریس عضو شوید.همچنین در خصوص مشاوره انتخاب رشته دکتری ،انتخاب رشته دکتری سراسری 96 ، انتخاب رشته دکتری آزاد 96 ، تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 ،اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی  سبزتدریس تماس بگیرید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شهریه دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 96 – 97

میزان شهریه دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی 96 – 97 جداول زیر مربوط به میزان شهریه دانشگاه آزاد در سال های 94 – 95 می باشد.هر سال ، ...