خانه / انتخاب رشته / شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 - 97

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در ابتدا برای معرفی و آشنایی بیشتر شما عزیزان با سیستم آموزشی دانشگاه تربیت معلم لازم است به اطلاعتان  برسانیم که در واقع تربیت معلم به نحوی مرکز آموزش عالی محسوب می شود که با هدف تربیت و پرورش دبیران و آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی تدوین گردیده است.ضمن اینکه در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان بر عهده دارد.همچنین افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارا بودن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) الزامی خواهد بود.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند).توجه داشته باشید که  عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- داوطلبان نباید در  زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان نیز بستگی خواهد داشت.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران  محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7- توجه داشته باشید که سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8- به خاطر داشته باشید که شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

دانشجویان قابل پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): در خصوص پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته باید بگوییم که این دانشجویان از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند و  تعهد خدمت می دهند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته ضمن دارا بودن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : پذیرش دانشجویان از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 ویژه داوطلبان آزاد

در رابطه با پذیرش داوطلبان در دانشگاه تربیت معلم باید بگوییم که وزارت آموزش و پرورش کشور از میان داوطلبان واجد شرایط به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی این امکان را خواهند داشت تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند.ضمن اینکه بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد. بنابراین پذيرش دانشجو در رشته های تحصيلی دانشگاه های وابسته (ويژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.در ادامه مطالب شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 را ارائه داده ایم.

شرایط عمومی پذیرش در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

1- اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2- تابعیت ایرانی

3-التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

4-برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

5- عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری

6-عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل

7-عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو، متناسب با شآن معلمی

شرایط اختصاصی پذیرش در دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 

1- دارا بودن مدرک دوره پیش دانشگاهی.

2- دارا بودن حداقل معدل کل 15 دیپلم.

3- کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری.

4- نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت  به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، در آغاز تحصیل.

5- دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1376/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).(انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.)

6- بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش.

7-ارائه دادن تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.

8- موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه، علاقه مندی داوطلبان.

9-مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،  در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.

10- داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی بعد از فارغ التحصیل شدن.

11- ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی سبزتدریس عضو شوید و یا در خصوص شرایط استخدام سرباز معلم 96 ، نحوه دریافت امریه آموزش و پرورش،  امریه سربازی ، انواع معافیت خدمت سربازی 96 و شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس تماس بگیرید.

.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

8 نظر

 1. سلام. معدل کل من۱۳/۹۵است ومعدل کتبی۱۳/۲۴باید چکار کنم

 2. سلام خسته نباشید من‌برای آزمون سراسری ۹۷ ثبت نام کردم ولی نمیدونم برای ورود به دانشگاه تربیت معلم نیازی به ثبت نام جداگانه هست یا فقط رتبه مورد نظر و بیارم و شرایطم درست باشه انتخاب رشته کنم درسته ممنون میشم پاسخ بدین

 3. جواد بهرابادی

  سلام ترمیم معدل در دانشگاه فرهنگیان هم تاثیر داره خواهش میکنم جواب بدین

 4. سلام خسته نباشید. یکی از شرایط پذیرش داشتن مدرک دیپلم هست بنابر آنچه که نوشته شده. من خیلی دوست داشتم که معلم باشم اما چون کسی منو راهنمایی نکرده بود و اطلاعاتم بالا نبود در دانشگاه ازاد درس خوندم. میخواستم بدونم هیچ تبصره ای وجود نداره که من با مدرک کارشناسی بتونم در دانشکده تربیت معلم درس بخونم. چون هر سال هم که منتظر آزمون استخدامی آموزش پرورش میشم اون رشته ای که میخوام داوطلب زن پذیرش نداره. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 5. یونس اخلاقی

  باسلام امسال تربیت معلم میگرین ؟حداقل رتبه برای ان چه قدر است

 6. یونس اخلاقی

  باسلام امسال تربیت معلم میگره حداقل رتبه برای آن چه قدر است.

 7. با سلام. در قسمت شرایط پذیرش نوشته شده که معدل کل دیپلم حدافل15 باشد. براای من تنها 25 صدم کم داره!!!!….من باید چی کنم؟……و اینکه معدل سال های قبل هم مهمه…..خب شاید یکی تو مدرسه خوب امتحان نداد…معلم خوب نبود و به هر دلیلی نتونست معدل خوبی کسب کنه. تکلیفش چیه؟؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. میتونید از طرح ترمیم معدل که آموزش و پرورش اجراش میکنه استفاده کنید. و متاسفانه راه دیگه ای وجود نداره و معدلتون باید بالا باشه.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...