خانه / کنکور و مدارس / ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96

ترمیم معدل برای کنکور 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ترمیم معدل برای کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

یکی از سوالاتی که ذهن داوطلبان کنکوری را به خود معطوف کرده است اطلاع از زمان، نحوه و شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 می باشد که در این خصوص باید بگوییم که طبق قانون طرح ترمیم معدل برای کنکور داوطلبان در صورت دارا بودن شرایطی که در ادامه مطالب عنوان خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا یک مرتبه به عنوان داوطلب آزاد در امتحانات ترمیمی در یکی از نوبت های دی ، خرداد و یا شهریور از نمرات دروس نهایی خود که رضایت کافی ندارند شرکت نمایند و جهت ارتقاء معدل خود در طرح ترمیم معدل برای کنکور شانس خود را امتحان نمایند که در ادامه مطالب به بررسی تمامی موارد مرتبط با طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 پرداخته ایم.

زمان ترمیم معدل برای کنکور 96

در صورتی که خواستار ترمیم معدل برای کنکور 96 هستید به اطلاعتان می رسانیم که زمان در نظر گرفته شده برای ترمیم معدل در هر سه نوبت امتحانات نهایی یعنی در خرداد، شهریور و دی ماه خواهد بود.بنابراین داوطلبان در صورت تمایل می توانند در سه نوبت جهت ترمیم معدل برای کنکور خود اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید که تمامی داوطلبان تنها یک بار مجاز به شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 می باشند ضمن اینکه در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که جهت ترمیم معدل شرکت نمایید محدودیتی وجود نخواهد داشت.

معایب انجام ترمیم معدل برای کنکور 96

1-در خصوص معایب شرکت در طرح ترمیم معدل باید بگوییم که گاهی نمرات داوطلبانی که در طرح ترمیم معدل برای کنکور شرکت می نمایند بر خلاف انتظارشان پایین تر از نمراتی است که کسب کرده بودند بنابراین این احتمال را نیز باید در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که لزوما شرکت در طرح ترمیم معدل برای دانش آموزان به معنی کسب نمره بالاتر نخواهد بود.اما با این حال چیزی را از دست نخواهید داد اما چنانچه از میزان آمادگی خود جهت شرکت در طرح ترمیم معدل اطمینان ندارید می توانید وقت خود را صرف مطالعه کنکور کنید.

2-نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که تاثیر معدل در کنکور 96 تنها 25 درصدبه صورت مثبت خواهد بود و 75 درصد باقی مانده مربوط به رتبه شما در کنکور می باشد.بنابراین سعی کنید تمرکز خود را فقط بر روی معدل و تاثیر آن نگذارید. حتی اگر از معدل خود رضایت کافی را ندارید می توانید به کسب رتبه قبولی در کنکور البته در صورت تلاش مضاعف امیدوار باشید.

3-نکته دیگر مربوط به هزینه ای است که بابت ترمیم معدل صرف خواهید کرد که برای هر واحد درسی حدود 6 هزار تومان یعنی یک درصد ۴ واحد حدود 24 هزار تومان در نظر گرفته شده است که با توجه به تاثیر 25 درصدی معدل در کنکور و 75 درصد کنکور می توانید هزینه مربوط به شرکت در طرح ترمیم معدل را در جهت خرید بهترین کتاب های کمک درسی کنکور و یا بهترین دی وی دی های کنکور جهت بهبود رتبه خود در کنکور صرف نمایید.

شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96

1-داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد دریافت کرده اند امکان شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 را خواهند داشت.

2-آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 را دارند می بایست در مراکز بزرگسالان یا روزانه‌های دولتی که از سوی آموزش‌ و‌ پرورش استان‌ها اعلام می‌شود اقدام به ثبت نام نمایند.ضمن اینکه امتحانات مربوط به دروس نهایی سال سوم دبیرستان خواهد بود نه پیش دانشگاهی.

3-داوطلبان می بایست در امتحانات مربوط به منطقه آموزشی که فارغ التحصیل شده اند شرکت نمایند.به عنوان مثال داوطلبانی که در منطقه 3 فارغ التحصیل شده اند امکان شرکت در امتحانات منطقه 1 و یا منطقه 2 را نخواهند داشت.

4-تمامی داوطلبان تنها یک بار مجاز به شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 می باشند اما در انتخاب تعداد دروس محدودیتی وجود نخواهد داشت.

5-نکته ی دیگری که لازم است بدانید این است که نمرات جدید به هیچ عنوان جایگزین نمرات قبلی در کارنامه نخواهد شد و نمرات جدید تنها برای تاثیر در کنکور سراسری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

6-در صورتی که نمرات جدید کسب شده در امتحانات داوطلبان از نمرات قبلی آنها پایین تر باشد داوطلبان این امکان را خواهند داشت تا نمره قبلی را برای تاثیر در کنکور سراسری استفاده نمایند.

7-میزان شهریه مربوط به شرکت در طرح ترمیم معدل توسط اداره‌ی کل استان‌ها تعیین می شود که داوطلبان به ازای هر واحد درسی حدود 6 هزار تومان یعنی یک درصد ۴ واحد حدود  24 هزار تومان می بایست پرداخت نمایند.

8-دانشجویان نیز در صورت عدم محدودیت نظام وظیفه امکان شرکت در طرح ترمیم معدل برای کنکور 96 را خواهند داشت.

9-اگر داوطلبی پس از شرکت در امتحانات قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشد، نمرات کسب شده داوطلب به صورت مازاد برابر مقررات صادر خواهد شد.

برای کسب اطلاع از بهترین منابع کنکور 97 ،انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ، انتخاب رشته کنکور تجربی 96 ، انتخاب رشته کنکور انسانی 96 و انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 و نحوه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور 96  با ما تماس بگیرید.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ترمیم معدل برای کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...