خانه / کنکور و مدارس / منابع کنکور ریاضی 97

منابع کنکور ریاضی 97

منابع کنکور ریاضی 97

منابع کنکور ریاضی 97

منابع کنکور ریاضی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور ریاضی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

طبق هر ساله توسط سازمان سنجش کشور آزمونی در 5 گروه آزمایشی ریاضی،تجربی،انسانی،هنر و زبان در تاریخ معینی برگزار می شود که هرساله شاهد شرکت و رقابت تعداد زیادی از داوطلبان در هر یک از این گروه های آزمایشی هستیم. همچنین با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در کنکور سراسری و مفهومی تر شدن سوالات کنکور نسبت به سال های گذشته رقابت میان داوطلبان کمی دشوار تر شده است در مقالات قبل به معرفی منابع کنکور 96  و منابع کنکور هنر 96 پرداختیم ،  در این مقاله لازم دانستیم برای آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ریاضی97 را دارند به طور اختصاصی به  معرفی بهترین منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی و عمومی کنکور ریاضی 97، ضرایب و منابع درسی دروس عمومی و تخصصی کنکور ریاضی 97 بپردازیم.

میزان ساعت مطالعه دروس اختصاصی و عمومی کنکور ریاضی 97

علاوه بر میزان ساعت مطالعه که در برنامه ریزی کنکور ریاضی 97  از اهمیت بسیاری برخوردار است میزان کیفیت مطالعه نیز تاثیر بسزایی در کسب موفقیت شما داوطلبان خواهد داشت.اما برای مشخص کردن مجموعه ساعات مطالعه خود در طول هفته می توانید ضرایب دروس اختصاصی را براساس زیرگروه رشته ی مورد نظر در عدد 3 ضرب کنید و سپس با ضرایب دروس عمومی جمع ببندید بعد از این کار باید متناسب با میزان توانایی خود ساعات بدست آمده برای مطالعه را با شرایط خود هماهنگ کنید و میزان ساعت مطالعه در هفته برای هر درس را بدست آورید.ضمن اینکه این نکته را در نظر داشته باشید که منبع اصلی سوالات کنکور از کتاب های درسی می باشد بنابراین ابتدا تسلط کامل را بر روی کتاب های درسی پیدا کنید سپس به سراغ منابع کمک آموزشی جامع در در ادامه مطالب به معرفی آنها پرداخته ایم بروید.

دروس عمومی و ضرایب آن در کنکور ریاضی 97

زبان و ادبیات فارسی (ضریب 4):ادبیات فارسی سال دوم دبیرستان –  سال سوم دبیرستان- زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی

دین و زندگی(ضریب 3): دین و زندگی سال دوم دبیرستان – سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی

عربی(ضریب 2): عربی سال دوم دبیرستان و سال سوم دبیرستان

زبان انگلیسی(ضریب 2) :زبان انگلیسی سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی

دروس اختصاصی و ضرایب آن در کنکور ریاضی 97

ریاضیات (ضریب 12):هندسه 1 سال دوم دبیرستان –  آمار و مدل سازی سال دوم دبیرستان، هندسه سال سوم دبیرستان – ریاضیات سال دوم دبیرستان- حسابان سال سوم دبیرستان-  جبر و احتمال سال سوم دبیرستان-  هندسه تحلیلی و جبر خطی پیش دانشگاهی – حساب دیفرانسیل و انتگرال پیش دانشگاهی- ریاضیات گسسته پیش دانشگاهی

فیزیک(ضریب 9):فیزیک 1 و آزمایشگاه سال اول دبیرستان – سال دوم دبیرستان،  سال سوم دبیرستان و فیزیک پیش دانشگاهی

شیمی(ضریب 6): شیمی 2 و آزمایشگاه سال دوم دبیرستان- سال سوم دبیرستان و شیمی پیش دانشگاهی

 منابع کمک آموزشی دروس عمومی کنکور ریاضی 97

 ادبیات :برای هر یک از قسمت های درس ادبیات منابع کمک آموزشی مجزایی وجود دارد به این صورت که :ادبیات موضوعی گاج ( کتابی جامع و مرتبط با تمامی مبحث ادبیات و تست ) ، آرایه های ادبی :انتشارات خیلی سبز، لغت و املا :نشر الگو آموزش قرابت معنایی: مهروماه – خوشخوان – هامون سبطی ،تست قرابت معنایی :نشر الگو

دین و زندگی :پس از مطالعه کتاب درسی پیشنهاد ما به شما داوطلبان برای درک مفهوم آیات ،کتاب دین و زندگی گاج می باشد که تقریبا تمام موضوعات دین و زندگی را شامل می شود ضمن اینکه این کتاب برای کسب درصد بالا انتخاب مناسبی خواهد بود.

 عربی :درس عربی یکی از درس هایی هست که بیشتر داوطلبان معمولا تمایلی به خواندن این کتاب ندارند اما از مطالعه این کتاب غافل نشوید.به عنوان یک کتاب کمک آموزشی مناسب ، کتاب عربی جامع همگامان رضا رمضانی و عمار تاج بخش که  یکی از جامع ترین کتاب ها برای درس عربی می باشد و مطالب را به صورت موضوعی و تک به تک مورد بررسی قرار داده است . کتاب عربی سفید گاج هم به دانش آموزانی که در سطح ضعیف تری قرار دارند توصیه می کنیم.

 زبان انگلیسی  :از جمله کتاب های کمک آموزشی درس زبان انگلیسی کتاب جامع کنکور شهاب اناری از انتشارات مبتکران کتابی جامع برای مطالعه و تست زنی این درس خواهد بود.این کتاب لغات خارج از کتاب تکرار شده در کنکور را در برمی گیرد. همچنین کتاب ” و نترسیم از متن ” تالیف استاد رضا کیاسالار از انتشارات شبقره گزینه مناسبی خواهد بود.

منابع کمک آموزشی دروس تخصصی کنکور ریاضی 97 

جبر و احتمال – ریاضیات گسسته :اگر به دنبال کتاب کمک آموزشی مناسب برای درس جبر و احتمال هستید کتاب سفید گاج ، نشر الگو و خوشخوان ,انتشارات فار منابع مناسبی هستند.

حسابان و ریاضی پایه :برای کتاب درسی حسابان و ریاضی پایه پیشنهاد ما به شما  کتاب گاج سفید ، نشر الگو و همچنین کتاب خیلی سبز می باشد.

هندسه 1 :برای کتاب هندسه 1 می توانید از کتاب کمک آموزشی انتشارات فار ، نشر الگو و برای تست تکمیلی از سفید گاج استفاده کنید.

هندسه 2 :کتاب هندسه 2 نشر الگو و گاج نقره ای یا تخته سیاه از منابع کمک آموزشی مناسبی به شمار می روند.

هندسه تحلیلی :هندسه تحلیلی نشر الگو و گاج گزینه های مناسبی هستند.

دیفرانسیل :برای کتاب دیفرانسیل با توجه به مفهومی بودن مطالب این کتاببه  شما داوطلبان کتاب سفید گاج یا انتشارات تخته سیاه را توصیه می کنیم.

فیزیک: کتاب گاج نقره ای  و کتاب تست انتشارات نشر الگو می توانند بسیار کمک کننده باشند.

شیمی:پس از مطالعه کتاب درسی و حل تمرین های کتاب می توانید از منابع کمک آموزشی شیمی مبتکران و خیلی سبز استفاده نمایید.

آمار :کتاب آمار سفید گاج برای آشنایی با سوالات کنکوری آمار بسیار مفید خواهد بود.

برای کسب آگاهی از نمونه کارنامه قبولی کنکور سراسری 96 رشته ریاضی ، معرفی بهترین منابع کنکور 97 و آزمون های آزمايشي مناسب و مشاوره در خصوص نحوه  برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 می توانید با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور ریاضی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...