خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 هدف اصلی ما از گردآوری این مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری برای آن دسته از داوطلبانی است که در مرحله انتخاب رشته هستند اما اطلاعات لازم را در این خصوص ندارند و یا برای چندمین بار در مرحله انتخاب رشته خود نتیجه مطلوب را بدست نیاورده اند.به همین خاطر شما داوطلبانی که قصد انجام انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 را دارید با آگاهی از مواردی چون زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 96،دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 96، عوامل مهم در انتخاب رشته کنکور ریاضی 96،تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 و … که در این مقاله به آن پرداخته ایم می توانید با مطالعه این مقاله به کسب موفقیت خود در انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 امیدوار باشید.

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

در خصوص زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 لازم است بدانید که نحوه انجام انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 به صورت اینترنتی خواهد بود و شما داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته از نیمه دوم مرداد ماه تا اواخر مرداد فرصت دارید تا نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایید.ضمن اینکه شما داوطلبان می توانید با استفاده از کارنامه سبز از رتبه منطقه ای ، رتبه کشوری، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) آگاهی لازم را بدست آورید.برای کسب اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 96 می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

شما داوطلبان با استفاده از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96  که سازمان سنجش پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در اختیارتان قرار خواهد داد می توانید پیش از انجام انتخاب رشته،از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته خود اطلاعات کامل را کسب نمایید. به عبارت دیگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 تمامی موارد مربوط به انتخاب رشته از جمله  لیست رشته های کنکور ریاضی96 ، کد رشته محل های کنکور ریاضی 96، ظرفیت پذیرش رشته های کنکور ریاضی 96 و … را در در برمی گیرد که آگاهی شما داوطلبان از موارد ذکر شده نقش بسزایی در انجام انتخاب رشته ای صحیح و استاندارد خواهد داشت.برای کسب آگاهی از میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد، تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ، مشاوره انتخاب رشته کنکور 96  وبرنامه ریزی کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

عوامل مهم در انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

بدون شک تمامی شما داوطلبان کنکوری از میزان حساسیت مرحله انتخاب رشته آگاه هستید بنابراین سعی کنید با بکار گرفتن نکات اصولی و کاربردی مرتبط با انتخاب رشته که در ادامه مطالب در اختیارتان قرار خواهیم داد با هوشیاری و دقت فراوان دست به انتخاب رشته بزنید. ضمن اینکه دقت کنید که علاقه به برخی رشته ها فقط از روی بی اطلاعی از رشته مورد نظر است ، در مورد رشته ها به خوبی تحقیق کنید و بازار کار و شرایط آنها را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید و این نکته را در نظر داشته باشید که سازمان سنجش با استانی، ناحیه ایی، قطبی و کشوریی کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را بالا برده است بنابراین می توانید رشته های مورد نظر را  بر اساس علاقه و توجه به بازار کار و موقعیت های شغلی رشته مورد نظر انتخاب نمایید.

1-اولین قدم پیش از انجام انتخاب رشته تهیه و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 96  جهت کسب اطلاع از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته از جمله شرایط انتخاب رشته های مورد نظر و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت رشته ها ، کد رشته ها و… می باشد.

2- داوطلبان گرامی پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آنها را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت کنید و سپس انتخاب های خود را در سه دسته انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه قرار دهید.بعد از تقسیم بندی رشته ها 20 درصد از رشته های مورد علاقه خود را در لیست انتخاب های خوشبینانه قرار دهید و سپس 50 درصد رشته ها را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد را هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

3-در مرحله بعدی رشته های اضافی را بر اساس اولویت علاقه شخصی از لیست حذف کنید.

4- در مرحله نهایی پس از انجام انتخاب رشته ویرایش و تغییرات نهایی در انتخاب های خود را انجام دهید.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

در خصوص سهمیه مناطق 3 گانه لازم است بدانید که سهمیه مناطق دانش آموزان با توجه به منطقه زندگی دانش آموزان در 3 سال پایان دوره دبیرستان به 3 قسمت 1-سهمیه منطقه 2- سهمیه منطقه 3- سهمیه منطقه تقسیم می شود.

سهمیه مناطق : سهمیه مناطق به داوطلبانی تعلق می گیرد که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند.سهمیه منطقه 2 به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1. وو سهمیه منطقه 3 به داوطلبانی تعلق می گیرد که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.

سهمیه کارمندان: حدود 10درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه در رشته های غیرپزشکی مخصوص کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها و حدود 20 درصد ظرفیت دانشگاه ها در دانشگاه های شبانه در رشته های پزشکی به کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعلق دارد.

سهمیه آموزگاران:حدود 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره به آموزگاران آموزش و پرورش تعلق می گیرد.

سهمیه ایثارگران و جانبازان: برخورداری از سهمیه ایثارگران و جانبازان تاثیر بسزایی در قبولی دانشگاه خواهد داشت و 20 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه ایثارگران و جانبازان خواهد بود البته در صورت انجام انتخاب رشته ای صحیح.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

نتایج انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 حدودا یک ماه پس از انجام انتخاب رشته مشخص خواهد شد.بنابراین داوطلبان پس از مشاهده نتایج در صورت پذیرفته شدن می بایست اقدامات لازم را جهت ثبت نام حضوری در دانشگاه انجام دهند.اما در خصوص داوطلبان پذیزفته نشده نیز باید بگوییم که داوطلبان در صورت پذیرفته نشدن در این مرحله این امکان را خواهند داشت تا در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد و یا تکمیل ظرفیت سراسری شرکت نمایند و با مشاوره گرفتن از مشاوران تحصیلی حرفه ای مرکز سبزتدریس از این فرصت دوباره به خوبی استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...