خانه / علمی کاربردی / ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

برای کسب اطلاعات درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 برای معرفی سیستم آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی به اطلاعتان می رسانیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله دانشگاه هایی است که تحت نظارت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می باشد که هر ساله در دو نوبت بصورت بدون كنكور و شرط معدل در مقطع كاردانی و كارشناسی ناپیوسته در چهار گروه (صنعت – مديريت و خدمات اجتماعی – كشاورزی – فرهنگ و هنر) اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. دانشگاه جامع علمی کاربردی 6 نظام آموزشی را در بر می گیرد  که شامل :1- کاردانی فنی   2- کاردانی حرفه ای   3- کارشناسی حرفه ای 4- مهندسی فناوری   5- کارشناسی حرفه ای ارشد 6- مهندسی فناوری ارشد می باشد.

در واقع هدف از تشکیل دانشگاه جامع علمی کاربردی افزایش دانش و مهارت و آموزش نیروی انسانی متخصص می باشد که هرساله شاهد پذیرش دانشجویان در این دانشگاه ها هستیم.چانچه خواستار تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی هستید در ادامه مطالب به طور اختصاصی به بررسی تمامی مسائل مربوط به دانشگاه علمی کاربردی پرداخته ایم.

زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

طبق روال هرساله شاهد پذیرش دانشجویان در دانشگاه جامع علمی کاربردی در 2 نوبت مهر و بهمن ماه در مقاطع کاردانی و کارشناسی هستیم.به صورت دقیق تر در خصوص زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی به اطلاعتان می رسانیم که داوطلبان می بایست برای دیپلم به کاردانی معمولا در مرداد ماه و برای نیم سال دوم کاردانی در دی ماه اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین تاریخ ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی در تاریخ شهریور ماه در نیمسال اول و در تاریخ دی ماه برای نیم سال دوم پذیرش صورت می گیرد.

ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی 

در خصوص شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به اطلاعتان می رسانیم که طول دوره تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی حدود  2 الی 2.5 سال خواهد بود و داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک دیپلم در هر رشته ای( رشته های نظری – فنی حرفه ای- کاردانش) امکان ثبت نام در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را خواهند داشت.ضمن اینکه هیچگونه محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیرمرتبط با رشته تحصیلی برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

داوطلبان گرامی توجه داشته باشد که تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فقط به صورت ناپیوسته ارائه می گردد که از شرایط ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی دارا بودن مدرک فوق دیپلم خواهد بود.طول دوره تحصیل در این مقطع حدود 2 الی 2.5 سال خواهد بود ضمن اینکه در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیز همانند مقطع کاردانی هیچگونه  محدودیتی در رابطه با انتخاب رشته های غیر مرتبط با مدرک کاردانی وجود نخواهد داشت.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی 

1-همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی نیازی به ارائه  مدرک پیش دانشگاهی نخواهد بود اما دارا بودن دیپلم نظام قدیم (چهار ساله،شش ساله نظری و هنرستان) و یا دیپلم سه ساله نظام جدید، دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کاردانش از شرایط ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی و دارابودن مدرک کاردانی از شرایط ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی خواهد بود.

2- نحوه گزینش دانشجو به این صورت است که پذیرش داوطلبان بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین – متقاضیان بومی و ایثار گر انجام می گیرد.به عبارت دیگر منظور از داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد.

نحوه گزینش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی

اما در خصوص نحوه گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی لازم است بدانید که در دانشگاه جامع علمی کاربردی گزینش دانشجو به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز صورت می گیرد.ضمن اینکه دانشگاه جامع علمی کابردی در مقطع کاردانی فنی و کادانی حرفه ای از چهار گروه تشکیل شده است:

1-گروه صنعت( رشته های فنی و مهندسی)

2- گروه مدیریت و خدمات اجتماعی( رشته های علوم انسانی و مدیریت)

3-گروه کشاورزی

4- گروه فرهنگ و هنر

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام هم به صورت با آزمون ( کنکور) و از طریق آزمونی جامع که هر ساله 2 بار برگزار می شود و هم به صورت بدون کنکور جذب دانشجو انجام می شود.توجه داشته باشید که بیشتر رشته های دانشگاه علمی کاربردی در غالب بدون کنکور ارائه شده در دوره های بدون آزمون رشته هایی خاص تر نیز ارائه می شود.

اعتبار مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی 

یکی از سوالات متداولی که برای داوطلبانی که قصد ثبت در نام دانشگاه جامع علمی کاربردی را دارند مطرح می شود اطلاع از میزان اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی است که در خصوص اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی باید بگوییم که مدارک ارائه شده به دانشجویان معتبر و قابل استفاده در سایر ارگان ها و سازمان ها خواهد بود.ضمن اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در سه مقطع کاردانی(بدون آزمون براساس معدل دیپلم)، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی) و در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون مبادرت به پذیرش دانشجو می نماید.

میزان شهریه دانشگاه جامع علمی کاربردی

میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی نیز مانند دیگر دانشگاه ها به تعداد واحد ها (عملی و تئوری) بستگی دارد که هرساله افزایش می یابد. برای آگاهی از میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی در چهار گروه صنعت( رشته های فنی و مهندسی)،گروه مدیریت و خدمات اجتماعی( رشته های علوم انسانی و مدیریت)، گروه کشاورزی و گروه فرهنگ و هنر می توانید از جدولی که در قسمت زیر در اختیارتان قرار داده ایم استفاده نمایید.همچنین جهت آگاهی از میزان تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری وبرنامه ریزی کنکور 97 می توانید با مشاوران سبزتدریس تماس بگیرید.

.

برای کسب اطلاعات درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره ...