خانه / دانشگاه آزاد / لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در سال های اخیر با توجه به افزایش تعداد متقاضیان در کنکور، بسیاری از دانشگاه ها برای جلوگیری از اتلاف وقت داوطلبان اقداماتی جهت پذیرش آن دسته از داوطلبانی که موفق به قبولی در کنکور نشده اند انجام داده اند که این اقدام پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها به صورت بدون کنکور می باشد که در چند سال اخیر شاهد ثبت نام بسیاری از متقاضیان به صورت بدون کنکور در دانشگاه هایی از جمله پیام نور و غیرانتفاعی و علمی کاربردی بوده ایم که چند سالی است که دانشگاه آزاد هم اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی (پیوشته و ناپیوسته) نموده است.به همین خاطر در این مقاله قصد داریم برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور تمامی شرایط مربوط به ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97  را به طور کامل ارائه دهیم.

چه کسانی امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 را دارند؟

در پاسخ به این سوال که چه کسانی امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 را دارند و یا ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  چه شرایطی دارد، باید بگوییم که دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور به دو صورت پیوسته و ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که تنها تفاوت دوره پیوسته و ناپیوسته در پیش نیاز مدرک تحصیلی خواهد بود. از شرایط تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته دارا بودن مدرک دیپلم و از شرایط تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود .در خصوص ثبت نام در مقطع کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته هم شرایط به این صورت است که دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته و دارا بودن مدرک فوق دیپلم هم از شرایط ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته خواهد بود.

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته  که از لحاظ تنوع رشته و امکاناتی که دانشگاه آزاد در اختیار دانشجویان قرار می دهد جزو محبوب ترین مقاطع به شمار می رود و به 2 طریق ثبت نام با آزمون و ثبت نام بدون آزمون اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید.نکته ی بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در ثبت نام با آزمون شما متقاضیان ملزم به ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در آن هستید ولی برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 97  دیگر نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهد بود.

ملاک قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم متقاضیان برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 ضمن داشتن مدارک مربوطه می توانند برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 اقدام نمایند.اما ممکن است این سوال بوجود بیاید که آیا تاثیر معدل و یا سوابق تحصیلی ملاک قبولی در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 می باشد یا خیر؟ که در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دانشگاه آزاد برخلاف دیگر دانشگاه ها که معدل را ملاک قبولی داوطلبان در ثبت نام بدون آزمون قرار می دهند، معدل و یا سوابق تحصیلی را ملاک پذیرش داوطلبان قرار نمی دهد و متقاضیان با هر معدلی امکان قبولی خواهند داشت. البته داوطلبانی که به صورت بدون آزمون وارد این مقطع می شوند مطلع باشند که رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هستند.

زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه به مدت یک ماه انجام می شود که برای نوبت مهر ماه متقاضیان می بایست در اواخر مرداد ماه  و برای نوبت بهمن ماه متقاضیان می بایست در آذر ماه اقدام به ثبت نام نمایند.برای دریافت آخرین اخبار در خصوص زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 می توانید در کانال تلگرام  سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.همچنین جهت کسب اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام کنکور آزاد 96 ، میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد  و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس بگیرید.

 نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 

به آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 را دارند باید بگوییم که ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 97 در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و داوطلبان می بایست به صورت اینترنتی برای ثبت نام به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند .برای ثبت نام اولیه دانشگاه بدون کنکور نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نخواهد بود و همانطور که اشاره کردیم نحوه ی ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 به صورت اینترنتی خواهد بود.ضمن اینکه بخاطر داشته باشید که اولین انتخاب رشته شما به منزله قبولی در همان رشته خواهد بود البته در صورت  داشتن ظرفیت رشته مورد نظر.بنابراین درصورت داشتن ظرفیت رشته مورد نظر این اطمینان را داشته باشید که در همان رشته انتخابی مورد نظر پذیرفته خواهید شد.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 97

تربیت بدنی

حسابداری

کاردانی فنی برق

کاردانی فنی توزیع برق

نقشه برداری

تاسیسات

کاردانی حرفه ای مربیگری پایه شنا

کاردانی فنی سنگ های ساختمان

معدن – استخراج معدن

کاردانی فنی ربات

کاردانی ابزار دقیق

کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی

کاردانی فنی مکانیک خودرو

کاردانی فنی انتقال برق

کاردانی فنی آسانسور پله برقی

مدیریت دولتی

کاردانی حرفه ای فوتبال

کاردانی فنی برق صنعتی

کاردانی فنی شیمی صنایع غذایی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97

تربیت معلم قرآن کریم

معماری

علوم قضایی

حسابداری – دولتی

حسابداری مالیاتی

دامپزشکی

صنایع قندسازی

بیمه

استخراج معادن

آموزش حرفه و فن

ساخت و تولید

موزه داری

کاردانی فنی – پالایش

آمار

باستان شناسی

صنایع غذایی

ریخته گری

حفاظت و مرمت بناهای تاریخی

تکنولوژی مواد غذایی

تربیت – دفترفنی ساختمان

تکنولوژی آبیاری

تکنولوژی شیلات

مدیریت صنعتی کاربردی

هنرهای تجسمی – نقاشی

هنرهای نمایشی

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 97

زمین شناسی

شیلات

شیمی

محیط زیست

ادبیات داستانی

باستان شناسی

حسابداری

روانشناسی

علوم قضایی

علوم سیاسی

دبیری زبان و ادبیات عربی

حقوق

علوم تربیتی

فلسفه

فلسفه و حکمت اسلامی

علوم حدیث

مدیریت بازرگانی

مدیریت مالی

مدیریت دولتی

عکاسی

طراحی لباس

موسیقی

ادبیات نمایشی

نمایش – بازیگری

آموزش زبان انگلیسی

مترجمی زبان آلمانی

زبان و ادبیات انگلیسی

زبان اسپانیایی

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 97

آمار

مدیریت صنعتی

مدیریت بازرگانی

آموزش زبان انگلیسی

بهداشت مواد غذایی

مدیریت بیمه

مهندسی تکنولوژی مخابرات

مهندسی تکنولوژی هواپیما

مهندسی تکنولوژی الکترونیک

باستان شناسی

معماری

هنرهای تجسمی – نقاشی

مهندسی شهرسازی

محیط زیست

مهندسی تکنولوژی فنی رسانه

ایمنی صنعتی و محیط کار

آموزش ریاضی

آموزش و پرورش ابتدایی

آموزش راهنمایی و مشاوره

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

2 نظر

  1. سلامت باشید
    خواهشمندم محلّ تحصیل رشتۀ آمار برای کارشناسی را اعلام بفرمائید

    • مشاور سبزتدریس

      سلام. امسال رشته آمار به صورت بدون کنکور در دانشگاههای آزاد واحد تهران مرکزی، تبریز، شیراز، مشهد و … ارائه شده. که باید ابتدا ثبت نام اینترنتی انجام بدید و بعد برای تکمیل ثبت نام به دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. برای اطلاع از طریقه ثبت نام اینترنتی با مشاورین سبز تدریس تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...