خانه / پیام نور / شهریه دانشگاه پیام نور 96

شهریه دانشگاه پیام نور 96

شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97

شهریه دانشگاه پیام نور 96 - 97

شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

طبق روال هرساله دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش و آموزش کشور از طریق آزمون سراسری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نماید که هر ساله شاهد جذب متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های پیام نور به 2 شیوه با آزمون و بدون آزمون هستیم که همانطور که اشاره کردیم ثبت نام با آزمون دانشگاه پیام نور از طریق کنکور سراسری امکان پذیر است ولی در خصوص ثبت نام بدون آزمون پیام نور نیازی به شرکت داوطلبان در آزمون سراسری نخواهد بود.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور 

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به این صورت است که تمامی متقاضیان در هر یک از گروه های علوم پایه،گروه علوم انسانی،گروه فنی و مهندسی،گروه کشاورزی و هنر در صورت شرکت در آزمون گروه های ذیربط و همچنین در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته امکان تحصیل در دانشگاه پیام نور را خواهند داشت.همچنین با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان در کد رشته محل ها به روش متمرکز می باشد بنابراین در صورتی که تعداد متقاضیان کمتر از ظرفیت رشته محل باشد در این صورت گزینش داوطلبان مطابق حد نصاب علمی صورت می گیرد.

تفاوت شهریه ( دوره های سراسری – فراگیر – بدون آزمون) دانشگاه پیام نور 96 – 97

یکی از سوالات متداولی که برای داوطلبان و دانشجویان دانشگاه پیام نور مطرح می شود این است که آیا میزان شهریه دانشگاه پیام نور در دوره های سراسری – فراگیر و بدون آزمون متفاوت است ؟ که در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر.تفاوتی بین میزان شهریه رشته های مختلف در گروه های مختلف از قبیل فنی و مهندسی با رشته های علوم انسانی وجود ندارد و همچنین شهریه در تمامی دوره ها (سراسری – فراگیر – بدون آزمون) یکسان شده است.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه پیام نور را دارید به اطلاعتان می رسانیم که میزان شهریه های ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور با تصویب هیات امنا افزایش می یابد و در حال حاضر نرخ افزایش سالانه حدود 18 درصد می باشد که میزان شهریه متغیر دروس خودخوان 50 درصد شهریه های متغیر مربوط است و میزان شهریه ثابت (ترم تابستانی) 50 درصد  شهریه ثابت مربوط می باشد.همچنین توجه داشته باشید که شهریه متغیر براساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت است.در قسمت زیر میزان شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97 در مقاطع مختلف را در اختیارتان قرار داده ایم.برای آگاهی از میزان شهریه دانشگاه پردیس، شهریه دانشگاه آزاد و انتخاب رشته کنکور 96 با ما تماس بگیرید.

شهریه ثابت شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی به ریال(دروس نظری) شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی به ریال دروس عملی کم هزینه و پایان نامه شهریه متغیر به ازای هر واحد درسی به ریال دروس عملی پرهزینه
6.210.000 6.210.000 1.840.000 2.875.000


شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی 96 – 97

 شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی 96 - 97

شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی 96 – 97

 

شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد 96 – 97

شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد 96 - 97

شهریه دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد 96 – 97

.

شرایط و ضوابط انتقال دانشجو در دانشگاه پیام نور

1-انتقال دانشجو درطول دوره تحصیل فقط یک مرتبه مجاز می باشد. ضمن اینکه انتقال دانشجویان فقط با موافقت مراکز مبداء و مقصد و تایید مرکز استانی مربوط انجام می شود و دانشجو می بایست شرایط ادامه تحصیل در مرکز مبداء را داشته باشد.

2- گذراندن حداقل 24 واحد درسی بدون احتساب دروس پیش دانشگاهی

3-کسب میانگین کل حداقل 12 با احتساب نمرات مردودی

4-پایین نبودن نمره آزمون ورودی دانشجو از آخرین فرد پذیرفته شده در مرکز مقصد و در همان رشته و سال

5-در صورت انتقال تعداد واحدهای پیش دانشگاهی و معادل سازی شده جز 24 واحد فوق محسوب نمی شود.

6-در زمان انتقال، دانشجو نباید بیش از نصف واحدهای دوره را گذرانده باشد.

7-درصورت انتقال دانشجو به مرکز دیگر هیچ گونه تغییری در دروس دانشجو انجام نمی گیرد  و تمامی دروس اخذ شده، گذرانده شده عیناً به مرکز مقصد منتقل خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه دانشگاه پیام نور 96 – 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

یک نظر

  1. سید محمود

    سلام
    اطلاعاتتان را به روز کنید لطفا .
    پیام نور ترم به ترم شهریه ثابت را افزایش می دهد و کسی صدایش درنمی آید . من برای ترم اول ارشد مشاوره که بهمن 95 بود ثابت 8427000 ریال پرداخت کردم . برای ترم دوم و سوم 9269700 ریال پرداخت کردم .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه پيام نور 96 با مشاوران مرکز سبزتدريس تماس حاصل نماييد.شماره تماس از ...