خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شرایط و زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در خصوص ثبت نام دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند به اطلاع می رسانیم که دانشگاه آزاد طبق روال هرساله به دو طریق ثبت نام با آزمون و ثبت نام بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.اما در خصوص اینکه تحصیل در چه رشته هایی در دانشگاه آزاد از طریق کنکور سراسری می باشد باید بگوییم که تحصیل در رشته هایی از جمله دندانپزشکی، داروسازی، دکتری عمومی پزشکی،پیراپزشکی و همچنین تعدادی از رشته های غیر پزشکی فقط در از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود.اما تحصیل در دیگر رشته های دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام بدون آزمون هم امکان پذیر خواهد بود و هر ساله شاهد ثبت نام داوطلبان زیادی در رشته های بدون آزمون هستیم.

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی طبق روال هرساله به دو طریق با آزمون و بدون آزمون مبادرت به پذیرش دانشجو می نماید. دانشگاه آزاد در بهمن ماه این فرصت را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا داوطلبان نسبت به ثبت نام خود در کنکور سراسری برای قبولی در رشته های با آزمون اقدام نمایند. اما در خصوص تاریخ ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور که توسط سامانه معاونت و پذیرش دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد لازم است بدانید که زمان ثبت نام برای ورودی های مهر ماه از اواسط مرداد ماه و زمان ثبت نام برای ورودی های بهمن ماه در اواسط آبان ماه خواهد بود.برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص شهریه دانشگاه آزاد ،نحوه انتقالی در دانشگاه آزاد و آگاهی از رتبه قبولی رشته های دانشگاه آزاد با ما تماس بگیرید.

تفاوت دوره های پیوسته و ناپیوسته در ثبت نام دانشگاه آزاد

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان  در خصوص ثبت نام در دوره های پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد باید بگوییم که دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور به دو صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد.اما در خصوص تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی به اطلاعتان می رسانیم که تنها تفاوت دوره پیوسته و ناپیوسته در پیش نیاز مدرک تحصیلی خواهد بود که در ادامه مطلب مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره های پیوسته و ناپیوسته در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد را به طور کامل شرح داده ایم.

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته 

در خصوص شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور به اطلاعتان می رسانیم که در دانشگاه آزاد مقطع کاردانی به 2 صورت کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته ارائه می شود.از شرایط تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته دارا بودن مدرک دیپلم و از شرایط تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی خواهد بود.در صورتی که خواستار ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هستید لازم است بدانید که هر دو ثبت نام در 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد.

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته 

ثبت نام دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم همانند مقطع کاردانی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته و در دو نوبت مهر و بهمن ماه ارائه می شود.چنانچه داوطلبان قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته را داشته باشند دارا بودن مدرک فوق دیپلم الزامی خواهد بود و برای داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته را دارند دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور خواهد بود.

تفاوت نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد دارای 2 نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت می باشد. اما تقسیم بندی نظام آموزشی برای رشته های پزشکی کاربردی ندارد و تنها برای رشته های غیرپزشکی در دانشگاه های آزاد اجرا می گردد.در خصوص تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد  باید بگوییم که دانشجویانی که به صورت تمام وقت می توانند در کلاس ها شرکت نمایند جزو نظام آموزشی تمام وقت محسوب می شوند. اما طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نظام آموزشی پاره وقت برای آن دسته از دانشجویانی که بنا به دلایلی امکان تحصیل در دوره های تمام وقت دانشگاه آزاد را ندارند به تصویب رسیده است.در صورتی که دانشجویان پس از انتخاب نظام آموزشی پاره وقت بنا به هر دلایلی تصمیم به تغییر نظام آموزشی خود دارند در صورت دارا بودن شرایط زیر این امکان برای آنها وجود خواهد داشت:

1-متقاضیان پذیرفته شده در آزمون سراسری تمام وقت دانشگاه امکان تغییر نظام آموزشی خود را خواهند داشت.

2-دانشجویان می بایست طبق نظر گروه در سیستم دوره ای امکان اتمام واحد های درسی باقی مانده را داشته باشند.

3-نداشتن هیچ گونه ممنوعیت از نظر سازمان نظام وظیفه

میزان تاثیر سمیه بومی گزینی در دانشگاه آزاد

برای آشنایی بیشتر با سهمیه بومی گزینی و تاثیر آن در دانشگاه آزاد باید بگوییم که سهمیه بومی گزینی طرحی است که جهت پذیرش داوطلبان به دانشگاه ها اطلاق می گردد. سهمیه بومی گزینی به 4 بخش بومی گزینی استانی، بومی گزینی ناحیه ای، بومی گزینی قطبی و بومی گزینی کشوری تقسیم می شود.طبق این طرح دانشگاه ها 80 درصد ظرفیت کد رشته ها را به داوطلبان بومی و 20 درصد دیگر ظرفیت کد رشته ها را به داوطلبان غیر بومی اختصاص می دهند.

طبق این طرح داوطلبان در شهر خود با در نظر گرفتن سهمیه بومی گزینی شانس قبولی بیشتری در قبولی رشته مورد نظر را نسبت به داوطلبان دیگر شهرها در همان رشته خواهند داشت.اما در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر دارد؟ یا خیر باید بگوییم که پاسخ این سوال منفی است و سهمیه بومی گزینی هیچ تاثیری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...