خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 

 با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر است که باعث ایجاد تغییراتی در زمان انتخاب رشتهدکتری 96  و بوجود آمدن سوالات زیادی برای داوطلبان در خصوص چگونگی و زمان انتخاب رشته دکتری 96 شده است که برای پاسخ به تمامی پرسش های شما داوطلبان عزیز تصمیم گرفته ایم تمامی اطلاعات مربوط به انتخاب رشته دکتری 96 ،زمان انتخاب رشته دکتری 96، شرایط شرکت در انتخاب رشته دکتری 96،نحوه انتخاب رشته دکتری 96 و دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 را ارائه دهیم.

زمان انتخاب رشته دکتری 96

در خصوص زمان انتخاب رشته دکتری 96 به اطلاعتان می رسانیم که به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد سال 96 با یکدیگر تغییراتی در زمان انتخاب رشته دکتری 96 بوجود آمده است.اما با توجه به برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 96  در 6 اسفند ماه 95 تاریخ انتشار کارنامه در نیمه دوم فروردین ماه 96 و تاریخ انتخاب رشته مجازین نیمه اول اردیبهشت ماه 96 خواهد بود.ضمن اینکه برخلاف سال های گذشته که داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری آزاد قبل از اعلام نتایج و بدون آگاهی از رتبه های خود دست به انتخاب رشته می زدند در سال جاری به دلیل  ادغام  آزمون دکتری  سراسری و آزاد 96 دیگر شاهد این عمل نخواهیم بود و زمان انتخاب رشته داوطلبان دکتری آزاد 96 به بعد از اعلام نتایج موکول خواهد شد که داوطلبان می توانند با در دست داشتن کارنامه و آگاهی از رتبه و تراز های خود انتخاب رشته بهتری نسبت به سال هایی پیش داشته باشند .همچنین داوطلبان دانشگاه آزاد این امکان را خواهند داشت که علاوه بر انتخاب رشته کنکور آزاد در انتخاب رشته کنکور سراسری هم شانس خود را امتحان نمایند.

شرایط شرکت در انتخاب رشته دکتری 96

دانشجویان گرامی توجه داشته باشید که شرکت داوطلبان در آزمون دکتری 96 و صادر شدن کارنامه از شرایط اصلی برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. برای آگاهی از مجاز شدن در انتخاب رشته محل های روزانه به کارنامه خود رجوع کنید البته جای نگرانی وجود ندارد به این دلیل که غیر از رشته محل های روزانه شما داوطلبان در رشته محل های شبانه، غیر انتفاعی،پیام نور و پردیس مجاز به انتخاب رشته خواهید بود.اما یکی از سوالات متداولی که برای داوطلبان کنکور دکتری آزاد مطرح می شود این است که آیا بدون شرکت در آزمون هم امکان انتخاب رشته وجود دارد؟ قطعا پاسخ منفی است و تنها آن دسته از داوطلبانی امکان انجام انتخاب رشته دکتری آزاد را دارند که در آزمون شرکت کرده اند و برای آنها کارنامه صادر شده است.در غیر این صورت امکان شرکت در انتخاب رشته برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

نحوه انتخاب رشته دکتری 96 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه شده اند بدون هیچ محدویتی امکان انتخاب 50 رشته محل را خواهند داشت. اما اساس انتخاب رشته چگونه باشد ؟ توجه داشته باشید که ترتیب رشته ها را بر حسب میزان علاقه خود انتخاب کنید نه بر اساس شانس قبولی.اما آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب لازم برای انتخاب رشته محل های روزانه نشده اند، امکان انتخاب رشته محل های شبانه را خواهند داشت.ضمن اینکه انجام مرحله انتخاب رشته به صورت اینترنتی انجام می شود و حتما به خاطر داشته باشید که پس از انجام انتخاب رشته از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید. جهت کسب اطلاع در خصوص نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد 96 ، نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 96 و مشاوره انتخاب رشته دکتری با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس بگیرید.

فاکتور های مهم در انتخاب رشته دکتری 96

1-داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که صرفا کسب رتبه عالی و تک رقمی هیچ ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هایی مثل دانشگاه شریف و یا دانشگاه تهران برای شما وجود نخواهد داشت به همین دلیل ضمن توجه به این نکته تنها روی رتبه ی آزمون اکتفا نکنید و بدون درنظرگرفتن این قضیه اقدام به انتخاب رشته نمایید.

2-قابل توجه آن دسته از داوطلبانی که سهمیه مربی دارند با توجه به اینکه هزینه مربوط به تحصیل شما توسط موسسه پرداخت می شود پس از اهمیت انتخاب های پژوهش محور دانشگاه ها غافل نشوید زیرا داوطلبانی که سهمیه آزاد دارند غالبا انتخاب هایی به این صورت دراولویت هایشان نخواهند داشت.بنابراین از این فرصت استفاده کنید و سعی کنید حدالامکان از از انتخاب کدهای پژوهشکده ها پرهیز کنید زیرا آنها خواستار نیروهای تمام وقت می باشند.

3-دانشجویان گرامی به خاطر داشته باشید که ممکن است کد رشته ها پس از انتشار دفترچه دچار تغییر شوند و گاهی برخی از کد رشته ها حذف و یا اضافه شوند و یا ممکن است ظرفیت آنها تغییر کند بنابراین اصلاحیات دفترچه را مطالعه فرمایید.

4-با توجه به ظرفیت دانشگاه ها آن دسته از داوطلبانی که رتبه ی خوبی بدست نیاورده اند ولی در عوض  رزومه ی آموزشی پژوهشی خوبی دارند می توانند این امید را داشته باشند که درصورت وجود ظرفیت در دانشگاه امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه و مصاحبه دکتری برای آنها وجود خواهد داشت .

دفترچه انتخاب رشته دکتری 96

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم در دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 امکان انتخاب 50 رشته محل به شما داوطالبان داده خواهد شد.بنابراین با استفاده از دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 از کد رشته محل ها، ظرفیت پذیرش رشته ها و … آگاه شوید و  ترتیب رشته ها را بر حسب میزان علاقه خود انتخاب کنید نه بر اساس شانس قبولی.به محض انتشار دفترچه راهنما انتخاب رشته دکتری 96 لینک دانلود را در اختیارتان قرار خواهیم داد.برای آگاهی از تاریخ دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری 96  می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 96

پس از انجام انتخاب رشته دکتری 96 در شهریور ماه 96 نوبت به اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 96 می رسد .پس از اعلام نتایج پذیرفته شدگان توسط سازمان سنجش دعوت به مصاحبه خواهند شد(که در سال 96 به احتمال زیاد مصاحبه 50 درصد در  نمره قبولی آزمون نقش خواهد داشت) پس از آن دانشگاه ها ضمن بررسی نمرات متقاضیان در مصاحبه و ارزیابی رزومه تحصیلی آنان اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.. البته با توجه به ظرفیت دانشگاه ها آن دسته از داوطلبانی که رتبه ی قابل قبولی بدست نیاورده اند ولی در عوض  رزومه ی آموزشی پژوهشی خوبی دارند می توانند این این امید را داشته باشند که درصورت وجود ظرفیت در دانشگاه امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه و مصاحبه وجود خواهد داشت و با توجه به اینکه یکی از مهمترین قسمت در این مقطع انجام مصاحبه می باشد بنابراین شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را در انجام مصاحبه بدست بیاورید. پس از همین ابتدا باید هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مشخص کنید تا نظر مثبت مصاحبه گران را به خود جلب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...