خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور تجربی 96

انتخاب رشته کنکور تجربی 96

انتخاب رشته کنکور تجربی 96 – 97

انتخاب رشته کنکور تجربی 96

انتخاب رشته کنکور تجربی 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته کنکور تجربی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

همانطور که می دانید انتخاب رشته کنکور همیشه دارای چالش های فراوانی بوده است و پس از عبور از کنکور مرحله انتخاب رشته به عنوان حساس ترین مرحله برای داوطلبان به شمار می رود.ضمن اینکه با توجه به تعداد بسیار زیاد شرکت کنندگان در کنکور تجربی در این مقاله به طور اختصاصی به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 96، زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 96، مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی 96، نحوه استفاده از دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96، فاکتور های مهم در انتخاب رشته کنکور تجربی 96 و … پرداخته ایم.

زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 96

طبق روال هرساله حدودا یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور نوبت به انتخاب رشته کنکور می رسد.در خصوص زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 96 به اطلاعتان می رسانیم که شما داوطلبان در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته از نیمه دوم مرداد ماه تا اواخر مرداد ماه برای انجام انتخاب رشته فرصت خواهید داشت.ضمن اینکه  توجه داشته باشید که در درجه اول برای انجام انتخاب رشته کنکور تجربی 96 آگاهی از مواردی از جمله رتبه منطقه ای ، رتبه کشوری، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل)  لازم خواهد بود که بتوانید با در نظر گرفتن این اطلاعات یک انتخاب رشته صحیح و اصولی انجام دهید همچنین برای آگاهی از رتبه های قبولی سال های قبل و یافتن پاسخ پرسش های خود در این زمینه میبایست از کارنامه سبز  کنکور سراسری که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده کنید.برای آگاهی از تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور تجربی 96  می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی 96

به دلیل سرنوشت ساز بودن مرحله انتخاب رشته آگاهی از نحوه ی انجام اصولی و منطقی انتخاب رشته الزامی خواهد بود.در وهله اول از فاکتور های مهم در انتخاب رشته باید به میزان علاقه به رشته منتخب و همچنین تضمین شغلی آن در آینده اشاره داشته باشیم. داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که در انجام انتخاب رشته کنکور تجربی 96  می بایست به صورت کاملا هوشیارانه عمل کنید و ابتدا انتخاب رشته و دانشگاه را براساس علاقه با در نظر گرفتن رتبه خود انجام دهند. به داوطلبان توصیه می شود که جهت انجام انتخاب رشته ابتدا  از رشته های دانشگاهی مورد نظر که بتواند آینده شغلی وی را تضمین نماید شناخت کافی پیدا کنند و همچنین شناخت دانشگاه ها و آگاهی از سطح علمی و رفاهی آن هم از موارد مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.در مرحله بعدی با توجه به اینکه سازمان سنجش با استانی، ناحیه ایی، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را به نوعی بالا برده است می توانید انتخاب ها را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه و ترجیحات خود در اولویت قرار دهید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96

سایت سازمان سنجش طبق روال هرساله پس از اعلام نتایج اولیه کنکور اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته می نماید.ضمن اینکه توجه داشته باشید که برای هر گروه آزمایشی می بایست دفترچه جداگانه تهیه نمایید.بنابراین شما داوطلبان کنکور تجربی می بایست دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96 را دریافت نمایید و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96 – 97 که بهترین راه برای آگاهی از لیست رشته های کنکور تجربی 96 ، کد رشته محل های کنکور تجربی 96، ظرفیت پذیرش رشته های کنکور تجربی96 خواهد بود اطلاعات کافی را کسب نمایید و با آگاهی بیشتری دست به انتخاب رشته بزنید.

نحوه استفاده از دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96 – 97

فقط آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند امکان ثبت نام در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 96 را خواهند داشت.در این مرحله شما داوطلبان می بایست با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 به صورت اینترنتی اقدام به انتخاب رشته نمایید.در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 96 شما حق انتخاب 150 کد رشته محل را خواهید داشت که پیشنهاد می کنیم انتخاب های خود را طبق رتبه ، علاقه و همچنین با درنظر گرفتن آینده شغلی بچینید و پس از اتمام این مرحله از دریافت کد 15 رقمی خود غافل نشوید.اگر در انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 دچار مشکل هستید می توانید برای جلوگیری از  انتخاب رشته اشتباه و  مشاوره انتخاب رشته کنکور 96 با مشاوران  سبزتدریس مشورت کنید.

 فاکتور های مهم در انتخاب رشته کنکور تجربی 96

1- دفترچه انتخاب رشته کنکورتجربی را بطور کامل و دقیق مطالعه نمایید و از شرایط انتخاب رشته و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت ها کد رشته ها و… آگاه شوید.

2-بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آنها را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت کنید.

3-  رشته های خود را به 3 دسته انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه تقسیم بندی کنید.بعد از انجام این کار 20 درصد از کل رشته ها ( بر حسب علاقه بیشتر) را در لیست انتخاب های خوشبینانه قرار دهید و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید.

4-  بر اساس اولویت علاقه شخصی رشته های اضافی را حذف کنید. ( دقت کنید که علاقه به برخی رشته ها فقط از روی بی اطلاعی از رشته مورد نظر است ، در مورد رشته ها به خوبی تحقیق کنید و بازار کار و شرایط آنها را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید)

5- در نهایت پس از انجام انتخاب رشته ویرایش و تغییرات نهایی در انتخاب های خود را انجام دهید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی 96 – 97

در خصوص زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکورتجربی 96 به اطلاعتان می رسانیم که نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی 96 در اواخر شهریور ماه بر روی سایت قرار خواهد گرفت که شما داوطلبان در صورت قبولی در مرحله انتخاب رشته می بایست در مدت زمان تعیین شده به همراه مدارک به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه و اقدامات لازم را جهت ثبت نام حضوری انجام دهید. اما در صورت پذیرفته نشدن در مرحله انتخاب رشته می توانید در تکمیل ظرفیت سراسری و یا تکمیل ظرفیت کنکور آزاد شرکت نمایید و بار دیگر شانس خود را برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود در مرحله تکمیل ظرفیت امتحان کنید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته کنکور تجربی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

2 نظر

  1. سلام مجدد، ببخشيد من ي سوالي پرسيدم جوابمو ندادين، ممنون ميشم راهنماييم كنيد بدونم چيكار كنم، من دو بار دانشگاه روزانه قبول شدم و امسال مجدد كنكور دادم و به احتمال زياد رشته ي دلخواهمو قبول ميشم، طبق قانون ثبت نام كساني ك دو بار دوره روزانه قبول شدن حق ثبت نام مجدد در دانشگاه دولتي رو ندارن( و واقعا دليلش رو نميدونم چيه)، ميدونم اگه قبول بشم ١٠٠٪‏ بهم گير ميدن،ميخواستم ببينم شما ميتونيد كمكم كنيد كه چيكار كنم يا از طريق چه ارگاني پيگير باشم، آيا راهي هست يكي از مدركهامو تبديل كنم به شبانه؟

    • مشاور سبزتدریس

      سلام دوست عزیز طبق قانون ثبت نام و قبولی شما باطل میشود چون از تمام فرصت های تحصیلی خود در یک مقطع استفاده کرده اید مگر اینکه دانشگاهی روانتخاب کنید که در آن روزانه نخونید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...