خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 مقطع کارشناسی ارشد دوره ای از آموزش عالی محسوب می شود که از شرایط تحصیل در این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به 2 شیوه کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته می باشد.کارشناسی ارشد ناپیوسته یک دوره ی 2 ساله پس از مقطع کارشناسی محسوب می شود و دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به این صورت است که دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند.اما مدت زمان تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال می باشد و دانشگاه ها و رشته های محدودی هستند که دانشجویان می توانند با مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی و بدون اخذ مدرک کارشناسی به تحصیل در آن بپردازند. ضمنن اینکه کارشناسی ارشد پیوسته مربوط به یک سری از رشته های خاص علوم انسانی می باشد که با پاس کردن حدود 172 یا 185 واحد در آن می توان اقدام به اخذ مدرک نمود.

زمان انتخاب رشته ارشد 96

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 96 تاریخ برگزاری این آزمون هم قطعا با تغییراتی مواجه شده است و تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 به صورت همزمان در اوایل اردیبهشت ماه 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه خواهد بود که با توجه به این که زمان اعلام نتایج غالبا یک ماه پس از کنکور یعنی در خرداد ماه خواهد بود به همین دلیل زمان انتخاب رشته ارشد 96 هم بر خلاف سال های گذشته که در زمان ثبت نام انجام می شد در سال 96 در نیمه دوم مرداد ماه یعنی پس از اعلام نتایج خواهد بود.

نحوه انتخاب رشته ارشد 96

اولین قدم در انتخاب رشته نحوه چینش انتخاب ها می باشد به این منظور: انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه انجام  دهید. در واقع توجه کنید که انتخاب های اولیه را خوش بینانه انتخاب کنید و رتبه ی خود را درر نظر گرفته و اقدام به انتخاب کد رشته ها کنید. امتیاز مثبت در این نوع انتخاب این است که شما شانس خود را برای پذیرش در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید. سعی کنید با مشاوره درست و اصولی انتخاب رشته نمایید.ضمن اینکه نگران تعداد انتخاب ها نباشید شما در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد  100 انتخاب دارید که می توانید شانس خود را در انتخاب های بعدی هم امتحان کنید.

اما توجه داشته باشید که انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید و انتخاب هایتان  را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 انتخاب را انجام دهید.

دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

همانطور که که در مطالب بالا اشاره کردیم به دلیل  ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 96 و تغییرات بوجود آمده در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 هم با تغییراتی مواجه شده است.اما با توجه به اینکه تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 در اردیبهشت ماه خواهد بود بنابراین تاریخ انتخاب رشته هم به طور تقریبی در نیمه دوم مرداد ماه 96 خواهد بود. جهت کسب اطلاع در خصوص مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ،انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 و آگاهی از شرایط ثبت نام  کارشناسی ارشد بدون آزمون  با مشاوران مرکز  سبزتدریس تماس بگیرید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 96

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند می بایست با دریافت دفترچه راهنما انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 و مطالعه آن در تاریخ مشخص شده اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته خود انجام دهند.به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد 96 لینک دانلود را در اختیارتان قرار خواهیم داد.برای آگاهی از تاریخ دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 96  می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...