خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته ارشد 96

انتخاب رشته ارشد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96

انتخاب رشته ارشد 96

انتخاب رشته ارشد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  انتخاب رشته ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

قبل از هرچیز برای آشنایی بیشتر با مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از متقاضیانی که خواهان تحصیل در این مقطع هستند به اطلاعتان می رسانیم که مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ای از آموزش عالی محسوب می شود که لازمه ی پذیرفته شدن در این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به 2 شیوه کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته خواهد بود که در این مقاله به طور لاختصاصی به ارائه توضیحاتی در خصوص تفاوت  کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ، مشاوره انتخاب رشته ارشد 96، رعایت نکات مهم در انتخاب رشته ارشد 96، زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 96 و نحوه استفاده از کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 پرداخته ایم.

تفاوت پیوسته و ناپیوسته کارشناسی ارشد 96

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به 2 شیوه ناپیوسته و پیوسته صورت میگیرد. در واقع منظور از کارشناسی ارشد ناپیوسته این است که دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند.به عبارت دیگر کارشناسی ارشد ناپیوسته یک دوره ی 2 ساله پس از مقطع کارشناسی محسوب می شود.اما در خصوص دوره ی کارشناسی ارشد پیوسته به اطلاعتان می رسانیم که دانشگاه ها و رشته های محدودی را که دانشجویان می توانند با مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی و بدون اخذ مدرک کارشناسی به تحصیل در آن بپردازند و مدت زمان تحصیل در این مقطع 6 سال خواهدد بود. ضمن اینکه کارشناسی ارشد پیوسته مربوط به یک سری از رشته های خاص علوم انسانی می باشد که با پاس کردن حدود 172 یا 185 واحد در آن می توان اقدام به اخذ مدرک نمود.

مشاوره انتخاب رشته ارشد 96

مهم ترین بخش در مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، نحوه چینش انتخاب ها می باشد به این منظور: انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه انجام  دهید. در واقع توجه کنید که انتخاب های اولیه را خوش بینانه انتخاب کنید و رتبه ی خود را در نظر گرفته و اقدام به انتخاب کد رشته ها کنید. امتیاز مثبت در این نوع انتخاب این است که شما شانس خود را برای پذیرش در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی از دست نداده اید. سعی کنید با مشاوره درست و اصولی انتخاب رشته نمایید.ضمن اینکه نگران تعداد انتخاب ها نباشید شما در مرحله انتخاب رشته  100 انتخاب دارید که می توانید شانس خود را در انتخاب های بعدی هم امتحان کنید.

اما توجه داشته باشید که انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید و انتخاب هایتان  را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 انتخاب را انجام دهید.

نحوه استفاده از کارنامه در انتخاب رشته ارشد  96

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که در درجه اول برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 شما به اطلاعاتی از جمله دانستن رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) نیاز دارید که بتوانید با در نظر گرفتن این اطلاعات یک انتخاب رشته صحیح و اصولی انجام دهید و برای آگاهی از رتبه و درصد های هر درس باید از کارنامه کارشناسی ارشد 96 که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده کنید و با توجه به درصد های مربوط به  هر درس و ترازتان برای انتخاب رشته ارشد  96 اقدام کنید .همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 تفاوتی چندانی بین رتبه و ترازتان وجود نخواهد داشت و بدون در نظر گرفتن تراز قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های مربوط به سال های گذشته می بایست انتخاب رشته را انجام دهید.

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته ارشد 96

1- سعی کنید از میان 100 انتخاب خود چینش رشته ها را بر اساس میزان علاقه انتخاب نمایید.

2-با مطالعه دقیق کارنامه در خصوص گرایش های مختلف اطلاعات کامل را کسب نمایید به این خاطر که شما متقاضیان می بایست در مقطع کارشناسی ارشد دروس تخصصی را بگذرانید ضمن اینکه احتمال قبولی شما هم در گرایش های مختلف متفاوت خواهد بود.بنابراین از مطالعه کارنامه غافل نشوید.

3-پیش از انتخاب گرایش مورد نظر سعی کنید از فرصت های شغلی و بازار کار گرایش مورد نظر آگاهی های لازم را کسب نمایید و متناسب با علاقه خود انتخاب رشته نمایید.

 

4-چنانچه از رتبه قبولی خود رضایت کافی را ندارید و نسبت به انجام انتخاب رشته خوش بین نیستید  و با جمع زدن سهمیه ها و مقایسه با رتبه ی خود نا امید می شوید و احتمال قبولی خود را رد می کنید به این نکته توجه داشته باشید که این طرز جمع زدن با توجه به علایق شما بوده است و دیگر متقاضیان ممکن است علایقی شبیه به شما نداشته باشند و همچنین باید این نکته را مد نظر قرار دهید که ظرفیت نوشته شده در دفترچه در بسیاری از موارد با ظرفیت واقعی دانشگاه ها متفاوت می باشد بنابراین نا امید نشوید و انتخاب رشته کنید.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 96

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 96 تاریخ برگزاری این آزمون هم قطعا با تغییراتی مواجه شده است و تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 به صورت همزمان در اوایل اردیبهشت ماه 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه در تاریخ 7 و 8 اردیبهشت ماه خواهد بود که با توجه به این که زمان اعلام نتایج غالبا یک ماه پس از کنکور خواهد بود به همین دلیل زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 هم بر خلاف سال های گذشته که در زمان ثبت نام انجام می شد در سال 96 به بعد از اعلام نتایج موکول خواهد شد یعنی در نیمه دوم مرداد ماه 96.برای آگاهی از تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 96  می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  انتخاب رشته ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...