خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97

اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97

اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97

اعلام نتایج آزمون دکتری 96 - 97

اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج دکتری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

هرساله شاهد شرکت تعداد بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در آزمون دکتری هستیم که از دلایل شرکت متقاضیان می توانیم به علاقه داوطلبان به تحصیل در مقاطع بالا، و یا عدم موفقیت در  پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد و کسب در آمد بالاتر در شغل خوداز طریق تحصیل در مقطع دکتری اشاره کنیم.اگر شما هم خواستار تحصیل در مقطع دکتری هستید برای آگاهی بیشتر در خصوص شرایط شرکت در آزمون دکتری 96 – 97، زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری 96 – 97،تاریخ انتشار کارنامه و انتخاب رشته آزمون دکتری 96 – 97 و تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97  پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

دوره آموزشی و  پژوهشی مقطع دکتری 96 – 97

برای آشنایی بیشتر شما متقاضیان علاقمند به شرکت در آزمون دکتری 96 – 97 به اطلاعتان می رسانیم که مقطع دکتری به 2 بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم می شود که هر برای هر کدام از این بخش ها 4 ترم در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه دوره ی آموزشی شامل 6 درس می باشد که غالبا در هرترم 3 درس توسط دانشگاه ارائه می شود بدین ترتیب این 6 درس پس ازز پایان ترم دوم به اتمام می رسند و در ترم سوم میبایست خود را برای شرکت در آزمون جامع  آماده کنند.در آزمون  جامع از 4درس از 6 درس که غالبا توسط دانشگاه انتخاب می شود آزمونی گرفته خواهد شد.آزمون جامع در دانشگاه های سراسری به 2 صورت کتبی وشفاهی انجام می گیرد و در دانشگاه های آزاد مجددا آزمون های مربوط به ترم های قبل گرفته می شود.

همچنین دوره ی پژوهشی هم شرایط خاص خودش را دارد برای مثال دانشگاه های سراسری درهمان ابتدای ورود به این مقطع برای دانشجویان استاد راهنما انتخاب می نمایند درصورتی که در دانشگاه های آزاد دانشجویان در ترم 3 و یا 4 اقدام به انتخاب استاد راهنما می کنند.همچنین دانشجویان در ترم 4 ملزم به تهیه مدرک زبان آیلتس و یا تافل می باشند.دانشجویان دانشگاه آزاد هم میبایست مدرک زبان مربوط به دانشگاه آزاد به نام EPT را تهیه کنند ضمن اینکه علاوه بر مدرک زبان دانشجویان باید در همین ترم اقدام به تهیه رساله دکتری و ثبت مقاله ISI از رساله خود نمایند .

آزمون دکتری متمرکز و نیمه متمرکز

شاید برای شما داوطلبان هم این سوال بوجود آمده باشد که منظور از آزمون متمرکز و نیمه متمرکز در مقاطع مختلف چیست؟ بطور کلی تمامی آزمون هایی که در 2 مرحله انجام می شوند، غیر از کنکور اصلی دارای مصاحبه دکتری و آزمون عملی و یا معاینه می باشند جزو دسته ی آزمون های نیمه متمرکز قرار می گیرند.حال شاید برای شما این سوال مطرح شود که آیا آزمون دکتری متمرکز است یا نیمه متمرکز؟ در جوابب باید گفت در حال حاضر تقریبا تمامی آزمون هایی برگزار شده در مقطع دکتری نیمه متمرکز و نیازمند مصاحبه می باشند. میزان سختی وو سوالات مطرح شده در مصاحبه بستگی به دانشگاه مقصد دارد.

شرایط شرکت در آزمون دکتری 96 – 97

تمامی داوطلبانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در هر کدام از دانشگاه های سراسری روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور، آزاد و … دریافت کرده اند امکان ثبت نام آزمون دکتری 96  را خواهند داشت.ضمن اینکه طبق گفته ی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشورر آزمون دکتری سال 96 مراحلی مشابه آزمون سال 95 دارد و داوطلبان بعد از قبولی در آزمون و کسب رتبه لازم برای مصاحبه دانشگاه ها معرفیی می شوند.ضمن اینکه مصاحبه هر دانشگاه اعم از سراسری و آزاد کاملا بستگی به سطح علمی آن دانشگاه دارد و قبولی در مصاحبه لازمه ی شرکت درآزمون دکتری رشته مورد نظر است.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری 96 – 97

ثبت نام آزمون دکتری 96  از 16 آذر ماه آغاز و تا 4 دی ماه 95 خواهد بود که داوطلبان در صورت تمایل برای شرکت در آزمون دکتری 96  – 97  می بایست در این تاریخ با پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.اما تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون دکتری 96 – 97 در روز جمعه 6 اسفند ماه 95 خواهد بود. ضمن اینکه توجه داشته باشید که دارا بودن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون دکتری 96 – 97 الزامی خواهد بود که  تاریخ انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 از 3 اسفند ماه 95 آغاز و تا 5 اسفند ماه 95 ادامه خواهد داشت که می بایست برای شرکت در آزمون دکتری 96 – 97  در این تاریخ نسبت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 – 97 اقدام نمایید.

تاریخ انتشار کارنامه و انتخاب رشته آزمون دکتری 96 – 97

در خصوص انتشار کارنامه آزمون دکتری 96 – 97 به اطلاعتان می رسانیم که نیمه دوم فروردین ماه سال 96  نوبت اعلام نتایج اولیه و یا تاریخ انتشار کارنامه آزمون دکتری 96 – 97 خواهد بود پس از انتشار کارنامه و مشاهده اعلام نتایج آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می بایست در نیمه اول اردیبهشت ماه 96 نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدامات لازم را انجام دهند.برای مشاوره انتخاب رشته دکتری و آگاهی از نحوه سوالات مصاحبه دکتری سراسری 96  با مشاوران سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97 

اما در خصوص تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97 به اطلاعتان می رسانیم که پس از انجام انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت ماه تقریبا در نیمه دوم خرداد ماه نوبت به اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96 – 97 خواهد رسید.برای آگاهی ازتاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 96  – 97 می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید..برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک نمایید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج دکتری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...