خانه / کنکور و مدارس / برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برای کسب اطلاعات درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پایه ها و اصول انسانی هر کشور را افرادی برعهده می گیرند که به لحاظ مهارت های انسانی و زیرساختی درسطح بالایی از آگاهی و درک محیطی و انسانی قرار گرفته اند.به همین منظور در مجموعه رشته های نظری رشته ی علوم انسانی تدوین گردیده است. هرساله تعداد قابل توجهی از داوطلبان شرکت در کنکور انسانی را به دلیل داشتن رشته های پر اهمیت و کاربردی از جمله مدیریت و برنامه ریزی ،فلسفه و روانشناسی، حقوق، علوم اجتماعی و اقتصاد و… انتخاب می نمایند. به دلیل مفهومی تر شدن سوال های کنکور نسبت به گذشته داوطلبان برای قبولی در کنکور بدون شک نیازمند برنامه ریزی اصولی می باشند که در این مقاله به طور اختصاصی به این موضوع پرداخته ایم.

عوامل مهم در برنامه ریزی کنکور انسانی 97

همانطور که مطلع هستید اولین قدم برای موفقیت در کنکور ، برنامه ریزی کنکور  می باشد اما چه برنامه ای وطبق چه اصولی؟ همانطور که گفته شد سوالات نسبت به سال های  اخیر مفهومی تر شده به همین جهت برنامه ریزی شما هم میبایست کارآمد و اصولی تر باشد که در مدت زمان درنظر گرفته شده برای مطالعه ی کنکور دچار خستگی ، دلزدگی و یا بی انگیزگی نشوید.نکاتی که در برنامه ریزی کنکور انسانی 97 می بایست لحاظ کنید به شرح زیر می باشد:

منابع درسی:  داوطلبان کنکور توجه داشته باشید که ابتدا باید نسبت به رشته ی خود آگاهی های لازم رو بدست آورید تا بتوانید مطابق با برنامه اصلی پیش بروید.برای مثال داوطلبان رشته علوم انسانی میبایست آگاهی لازم را نسبت به دروس عمومی و تخصصی بدست آورند و برای دروس عمومی و اختصاصی برنامه ریزی جداگانه ای انجام دهند و با برنامه ی هفتگی مناسب هم دروس تخصصی وهم عمومی رو به طور همزمان مطالعه کنند و از اهمیت هیچکدام غافل نشوند.در قسمت زیر می توانید  منابع درسی کنکور انسانی  را مشاهده نمایید.

1-ادبیات : ادبیات فارسی سال دوم و سوم – زبان فارسی سال سوم- زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی
2- عربی : عربی سال دوم شوم و پیش دانشگاهی
3-معارف : دین و زندگی سال دوم، سوم و پیش دانشگاهی
4-زبان انگلیسی : زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی
5-تاریخ : تاریخ ایران و جهان سال دوم ، سوم و پیش دانشگاهی
6-جغرافیا : جغرافیای 1و 2 و پیش دانشگاهی
7-روانشناسی : روانشناسی سال سوم
8-فلسفه : فلسفه سال سوم و پیش دانشگاهی
9-منطق : سال سوم دبیرستان       10- اقتصاد: اقتصاد سال دوم دبیرستان
11- ریاضی : ریاضی سال اول و  سوم و پیش دانشگاهی + آمارو مدل سازی سال دوم
12-علوم اجتماعی : جامعه شناسی سال دوم  و  سوم و پیش دانشگاهی
133-زبان و ادبیات فارسی : تاریخ ادبیات ایران و جهان سال دوم و سوم – آرایه های ادبی سال سوم – ادبیات فارسی پیش دانشگاهی

تسلط بر کتاب های درسی : سعی کنید ابتدا تسلط کامل را بر کتاب های درسی با مطالعه ی دقیق و عمیق بدست بیاورید و پس از اطمینان از درک و یادگیری مطالب به سراغ کتاب های کمک درسی بروید تا بتوانید سطح اطلاعاتتان را افزایش داده و با تست های زیادی آشنا شوید و مهارت تست زنی پیدا کنید تا با اعتماد بنفس بالایی در آزمون شرکت کنید ضمن اینکه سراغ هر کتابی نروید و سعی کنید از کتاب های کمک درسی جامع استفاده کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

 نحوه صحیح مطالعه  : سعی کنید موانع ذهنی را که باعث عقب ماندن از برنامه درسی تان می شود را حذف کنید و دروس را به صورت جزء به جزء و برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن و به هیچ وجه مطالب را حفظ نکنید بلکه با روش ها و تکنیک های خاص مطالب را به ذهن بسپارید یعنی دروس به اصطلاح حفظی را تصویر سازی و رمز گردانی کنید و دروس محاسباتی را بدون اثبات قبول نکنید و از هیچ مطلبی برای مطالعه چشم پوشی نکنید. برای افزایش کیفیت مطالعه پیشنهاد می کنیم یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است.دروس سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را به خوبی بخاطر بسپارید.

کنکوری خواندن : کنکوری خواندن با خواندن کتاب های درسی در مدرسه زمین تا آسمان فرق دارد.زیرا در در مدرسه اغلب امتحان ها به صورت تشریحی برگزار می شود اما برای کنکور کتاب های درسی باید مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه شوند به همین دلیل باید در همین ابتدا باید شیوه های مطالعه خودتون رو تغییر دهید تا به نتایج مطلوبی برسید.

مشورت با مشاوران تحصیلی : با مشاوران حرفه ای در ارتباط باشید تا مواردی که شما از آنها آگاهی ندارید رو به شما متذکر شوند و به عنوان پشتیبان آموزشی شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی کنند.همچنین اگر روش مطالعه ای درستی ندارید نحوه ی مطالعه تان را اصلاح کنید تا زمان خود را برای یادگیری مطالب از دست ندهید و سعی کنید تکنیک های مختلف مطالعه و تست زنی را آموزش ببینید تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را بدست بیاورید.در واقع حضور یک مشاور تحصیلی کار آمد و حرفه ای که به همه ی زوایا و بخش های کنکور مسلط است می تواند نقش موثری در انجام برنامه ریزی صحیح و اصولی داشته باشد که پیشنهاد می کنیم برنامه ریزی کنکور خود را به مشاوران  سبزتدریس  بسپارید.

خلاصه نویسی : خلاصه نویسی نیز برای مطالعه مجدد و دوره کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش مناسبی است زیرا در این روش ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت می کنید.در این روش شما می بایست بعد از درک مطالب به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاه ترین، راحت ترین و بهترین و پر معنی ترین کلمه ایست که با دیدن آن مفهوم جمله تداعی شده و بخاطر آورده می شود. مرور آخر شب هم در برنامه خود بگنجانید.

تست زدن : برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی، 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.

مکان مطالعه : داوطلبان کنکوری توجه داشته باشید که گاهی تغییر مکان برای درس خواندن نیز تمرکز شما را از بین می برد.شما باید جای مشخصی برای مطالعه در خانه داشته باشید طوری که شما را فقط به فکر درس خواندن بیاندازد و به لحاظ روانشناسی اینکه شما هر بار در یک نقطه از خانه درس بخوانید اصلا توصیه نمی شود .

تمرکز حواس :گاهی داوطلب سرشار از انرژی است اما عوامل بیرونی مانع مطالعه می شود که شما داوطلبان باید برای رسیدن به هدف با این عوامل مبارزه کنید.ازجمله ی این عوامل مزاحم می توان به موبایل، شبکه های اجتماعی ، برنامه های تلوزیون و …اشاره کرد که شما را وسوسه می کند و تمرکز را از شما سلب می کند.راه حلی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که زمان مشخصی برای انجام این کارها مشخص کنید و متعهد شوید که خارج از ساعت تایین شده به هیچ وجه به این موارد نپردازید.

میزان استراحت :  ابتدا دروس مرود علاقه خود را جهت مطالعه در اولویت قرار دهید و با انگیزه و انرژی تا جایی که  کشش دارید مطالعه کنید. سعی کنید زمان مشخصی برای استراحت قرار ندهید یعنی هنگامی که احساسس خستگی می کنید مطالعه را متوقف کنید و با توجه به میزان خستگی خود مدتی را استراحت کنید و بعد از مطالعه ی هربخش  استراحت جزئی کنید و بعد از پایان فصل استراحت کلی کنید و  برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه به خود زمان استراحت بدهید.همچنین می توانید برای بالا بردن انرژی از مواد غذایی شیرین و انرزی زا استفاده کنید.

نقش منابع کمک آموزشی در برنامه ریزی کنکور انسانی 97

انتخاب منابع کمک آموزشی هم روش مخصوص به خودش را دارد یعنی استفاده از منابع برای آشنایی با سوالات کنکوری و تسلط بیشتر بر روی تست زنی راهکار مفیدی خواهد بود اما مفیدتر از آن دقت در تهیه منابع کمک آموزشی است که مطالعه آنها بتواند به موفقیت شما کمک کند و شما را دچار سردرگمی نکند.بنابراین با توجه به تاکید ما بر روی انتخاب منابع کمک آموزشی سعی کنید منابع پرتکرار و معتبر را برای مطالعه تهیه کنید.اما در خصوص طرز استفاده این منابع هم لازم است بدانید که قبل از تسلط کامل بر روی مطالب کتاب های درسی به هیچ وجه سراغ تست زنی نروید چون این روش مطالعه اصولی نخواهد بود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.منابع پیشنهادی ما به شما منابع کمک آموزشی انتشارات گاج ، انتشارت خیلی سبز، انتشارات مبتکران و مهر و ماه خواهد بود.

تاثیر آزمون های آزمایشی در  برنامه ریزی کنکور انسانی 97

در خصوص تاثیر آزمون آزمایشی در میزان موفقیت داوطلبان در کنکور باید بگوییم که آزمون های آزمایشی همانند یک ناظر دقیق ،کیفیت اجرای برنامه ها را کنترل می کند. آزمون های آزمایشی شما داوطلبان را به نوعی در فضای کنکوری قرار می دهد که این امر باعث کاهش استرس در کنکور خواهد شد.ضمن اینکه با هر بار شرکت در آزمون های آزمایشی به دلیل تشابه به سوالات کنکور فرصت مناسبی است که پس از مطالعه و انجام تست های فراوان خودتان را به چالش بکشید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید .بنابراین از تاثیر مثبت آزمون های آزمایشی غافل نشوید و با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب اطلاعات خودتان را ارزیابی کنید و تنها به مطالعه ی کتاب درسی و منابع کمک آموزشی وتست زنی اکتفا نکنید. از آزمون های آزمایشی معتبر می توانیم به آزمون های آزمایشی گاج، آزمون های آزمایشی گزینه دو، آزمون های آزمایشی قلمچی و آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش اشاره کنیم.

 

برای کسب اطلاعات درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...