خانه / پذیرش بدون آزمون / دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دندانپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

رشته دندانپزشکی که یک علم تخصصی به شمار می رود و سلامت دهان و دندان را که نقش مهمی در سلامت جسم و روح و زیبایی دارد را بر عهده دارد . امکان تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری هم در ایران وجود دارد و بدون شک این رشته یکی از پر طرفدارترین رشته ها در گروه علوم پزشکی می باشد که هر ساله شاهد رقابت داوطلبان در کنکور سراسری برای کسب رتبه قبولی در این رشته هستیم. اما در پاسخ به این سوال که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود مشغول کرده است که آیا تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور صحت دارد یا خیر که  در این مقاله به طور کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد.برای آگاهی از  شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس ، پیرا پزشکی بدون کنکور 96 و اطلاع از  شرایط تحصیل مجدد پزشکی می توانید با مشاوران مرکز  سبزتدریس تماس بگیرید.

تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور

اگر بخواهیم به طور قطعی در خصوص تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور پاسخ دهیم باید بگوییم که این امر امکان پذیر نخواهد بود و پذیرش در رشته دندانپزشکی به صورت بدون کنکور صحت ندارد و تمامی داوطلبان می بایست برای تحصیل در این رشته از طریق شرکت در آزمون سراسری اقدام نمایند.اما در خصوص پذیرش بدون کنکور  داوطلبان در دانشگاه علوم پزشکی به اطلاعتان می رسانیم که دانشگاه علوم پزشکی در مقطع کاردانی در رشته هایی از جمله اتاق عمل، هوشبری،  مامایی،  علوم آزمایشگاهی، تکنسین سلامت دهان ، دامپزشکی، تجهیزات فنی اتاق عمل، آزمایشگاه تشخیص پزشکی، گیاه‌پزشکی، مهندسی پزشکی مبادرت به پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور می نماید که البته تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی به صورت بدون کنکور هم شرایط خاص خودش را دارد که در ادامه مطالب توضیحاتی در این خصوص ارائه داده ایم.

جدول رشته هاي کارداني بدون آزمون پيراپزشکي طبق دفترچه سال 95 (تمامي رشته ها در دفترچه موجود مي باشند)

شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی 

1- دانشگاه علوم پزشکی در رشته هایی از جمله اتاق عمل، هوشبری،  مامایی،  علوم آزمایشگاهی، تکنسین سلامت دهان ، دامپزشکی، تجهیزات فنی اتاق عمل،  آزمایشگاه تشخیص پزشکی، گیاه‌پزشکی، مهندسی پزشکی فقط در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرد.

2-بررسی سوابق تحصیلی و همچنین قبولی در مصاحبه از شرایط تحصیل بدون کنکور در دانشگاه علوم پزشکی در این گونه رشته ها به دلیل نیمه متمرکز بودن آنها می باشد.

3-از دیگر شرایط دیگر تحصیل بدون کنکور در دانشگاه علوم پزشکی بومی بودن داوطلبان می باشد به این منظور که داوطلبان ملزم به انتخاب استان مربوط به خودشان برای تحصیل در این رشته ها هستند .در صورتی که شما سه سال آخر دبیرستان را در مناطق مختلف تحصیل کرده باشید محل تولد را به عنوان استان بومی شما در نظر می گیرند.

4-داوطلبان پذیرفته شده می بایست تعهد خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند.البته این مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود. وشما داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامهه تحصیل را خواهید داشت.

5-داشتن حداقل 18 سال سن و حداکثر آن ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

6- دارا بودن گواهی سلامت به تائید پزشک به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دندانپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

2 نظر

  1. سلام لطفا راهنمايي فرماييد مايل به تحصيل در رشته دندانپزشكي هستم و فعلا دانشجوي رشته مهندسي برق هستم

    • مشاور سبزتدریس

      سلام اگر قصدتون جدی هست باید مجدد کنکور تجربی بدهید ودرصورت پذیرش وارد دانشگاه شوید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مامایی بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...