خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله شرایط تحصیل در لهستان را بطور کامل شرح خواهیم داد.همچنین شرایط تحصیل در تمامی کشور ها را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه نمایید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار می گیرد.

اگر بخواهیم به طور خلاصه به معرفی کشور لهستان برای آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بپردازیم باید بگوییم که کشور لهستان واقع در مرکز اروپا می باشد که به دلیل هزینه تحصیل ارزان و همچنین دانشگاه های معتبر دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است.در ادامه مطالب به طور اختصاصی به بررسی شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع کارشناسی،، شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع کارشناسی ارشد، شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع دکتری، هزینه های زندگی در کشور لهستان و معرفی دانشگاه های لهستان پرداخته ایم.اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع کارشناسی

در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان به اطلاعتان می رسانیم که زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود و طول دوره تحصیل در این مقطع 4 سال می باشد. در خصوص حق کار در این مقطع لازم است بدانید که دانشجویان در مقطع کارشناسی در کشور لهستان اجازه 10 ساعت کار در هفته را خواهند داشت که به ازای هر ساعت کار حدودا بین 3 تا 7 یورو حقوق دریافت خواهند کرد.از دیگر مزایای تحصیل در این کشوراین است که امکان یافتن شغل برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بسیار راحت خواهد بود.

لیست دانشگاه های کشور لهستان

1- University of Warsaw

2-Jagiellonian University

3- Adam Mickiewicz University

4-Warsaw University of Technology

5- Nicolaus Copernicus University

6- University of Silesia of Katowice

7-University of Gdansk

8-University of Bialystok

شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لهستان هستید لازم است بدانید که طول دوره تحصیل در این مقطع به مدت 2 سال خواهد بود که زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین دارا بودن مدک زبان آیلتس و دیگر مدارک تحصیلی از جمله ، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی نیز از شرایط تحصیل در این مقطع خواهد بود. در این مقطع هم به دانشجویان اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته داده خواهد شد که به ازای هر ساعت 3 تا 7 یورو حقوق دریافت خواهند کرد.

شرایط تحصیل در کشور لهستان در مقطع دکتری

برای آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکتری را در کشور لهستان بگذرانند باید بگوییم که زبانتحصیل در مقطع دکتری در لهستان به زبان انگلیسی خواهد بود. در مقطع دکتری در کشور لهستان به دانشجویان بورسیه تحصیلی نیز تعلق خواهد گرفت که دانشجویان از این طریق می توانند هزینه های مربوط به دوره تحصیل خود را پوشش دهند.البته در کشور لهستان به دانشجویان در مقطع دکتری حقوقی ماهیانه به میزان 2  هزار دلار داده خواهد شد.ضمن اینکه دانشجویان در این مقطع هم اجازه ی 30 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت که به ازای هر ساعت 4 تا 8 یورو حقوق دریافت خواهند کرد.

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکتری در لهستان

1- دارا بودن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

2-ارائه  مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

3- جلب نظر یک استاد مشاور و پشتیبانی وی از تز دکترا

4- ارائه تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

هزینه های زندگی در کشور لهستان

هزینه زندگی درکشور لهستان در مقطع کارشناسی 350 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه مربوط به هزینه مسکن می باشد. داوطلبان در صورت ادامه تحصیل در کشور لهستان می بایست قبل از اقدام به مهاجرت برای رفتن به سفارت نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در لهستان است را ارائه دهند.هزینه زندگی در مقطع کارشناسی ارشد هم 350 یورو در ماه می باشد که در صورت تحصیل در این کشور می بایست نامه مربوط به پشتوانه مالی یک ساله را ارائه دهید. اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری به صورت میانگین بین 300 تا 400 یورو در ماه می باشد که مربوط به هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکتری در کشور لهستان خواهد بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در دانمارک

شرایط تحصیل در دانمارک

شرایط تحصیل در دانمارک برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در دانمارک با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...