خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در اوکراین با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله شرایط تحصیل در اوکراین را بطور کامل شرح خواهیم داد.همچنین شرایط تحصیل در تمامی کشور ها را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه نمایید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار می گیرد.

اگر بخواهیم به طور خلاصه به معرفی کشور اوکراین برای آن دشته از متقاضیانی که قصد تحصیل در ایم کشور را دارند بپردازیم باید بگوییم که زبان رسمی مردمان کشور اوکراین به دو زبان روسی و اوکراینی می باشد که البته امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی فراهم خواهد بود.در ادامه مطالب به طور اختصاصی به بررسی شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع کارشناسی،، شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد، شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع دکتری، هزینه های زندگی در کشور اوکراین و معرفی دانشگاه های اوکراین پرداخته ایم.

شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع کارشناسی

در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین به اطلاعتان می رسانیم که زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان اوکراینی و روسی ارائه می شود و طول دوره تحصیل در این مقطع 4 سال می باشد.از دیگر شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی درکشور اوکراین دارا بودن مدرک دیپلم و همچنین با توجه به زبان تدریس در این کشور دارا بودن مدرک زبان اوکراینی تاپفک  هم لازم خواهد بود..اما در خصوص حق کار در این مقطع لازم است بدانید که دانشجویان در مقطع کارشناسی در کشور اوکراین اجازه 10 ساعت کار در هفته را خواهند داشت که به ازای هر ساعت کار حدودا بین 8 تا 10 دلار حقوق دریافت خواهند کرد.

شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین هستید لازم است بدانید که طول دوره تحصیل در این مقطع به مدت 2 سال خواهد بود و دروس دانشگاهی در این مقطع به اوکراینی، روسی و انگلیسی ارائه می شوند.اما در صورتی که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستید لازم است بدانید که دارا بودن مدک زبان آیلتس نیز از شرایط تحصیل در این مقطع خواهد بود. در این مقطع هم به دانشجویان اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته داده خواهد شد که به ازای هر ساعت 8 تا 10 دلار حقوق دریافت خواهند کرد.

لیست دانشگاه های اوکراین 

1-National technical university of Ukraine

2-Taras schevchenko university of kiev

4-National academy of sciences of ukraine

5- National aviation university

6-Kyiv national university of construction and architecture

7-National technical university “kharkiv polytechnical institute

شرایط تحصیل در کشور اوکراین در مقطع دکتری

برای آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند دوره دکتری را در کشور اوکراین بگذرانند باید بگوییم که طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در اوکراین به مدت 5 سال می باشد. در مقطع دکتری در کشور اوکرراین به دانشجویان بورسیه تحصیلی نیز تعلق خواهد گرفت که دانشجویان از این طریق می توانند هزینه های مربوط به دوره تحصیل خود را پوشش دهند.البته در کشور اوکراین به دانشجویان در مقطع دکتری حقوقی ماهیانه به میزان 2  هزار دلار داده خواهد شد.ضمن اینکه دانشجویان در این مقطع هم اجازه ی 30 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت.

تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکتری در اوکراین

1- دارا بودن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

2-ارائه  مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

3- جلب نظر یک استاد مشاور و پشتیبانی وی از تز دکترا

4- ارائه تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

هزینه های زندگی در کشور اوکراین

هزینه زندگی درکشور اوکراین در مقطع کارشناسی حداقل 700 دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه مربوط به هزینه مسکن می باشد. داوطلبان در صورت ادامه تحصیل در کشور اوکراین می بایست قبل از اقدام به مهاجرت برای رفتن به سفارت نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در اوکراین است را ارائه دهند.هزینه زندگی در مقطع کارشناسی ارشد هم حداقل 700 دلار در ماه می باشد که در صورت تحصیل در این کشور می بایست نامه مربوط به پشتوانه مالی یک ساله را ارائه دهید. اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری به صورت میانگین بین 700 تا 900 دلار در ماه می باشد که مربوط به هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکتری در کشور اوکراین خواهد بود .

برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری  می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در اوکراین با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...