خانه / پذیرش بدون آزمون / پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پزشکی بدون کنکور بامشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور –
9099071647

با توجه به اهمیت رشته پزشکی به دلیل جایگاه اجتماعی بالا و همچنین در آمد مناسب ، هر ساله شاهد رقابت بسیاری از داوطلبان در کنکور سراسری برای کسب رتبه قبولی در رشته پزشکی هستیم . اما سوال متداولی که ما را مجاب به نوشتن این مقاله نمود این است که آیا می توان به صورت بدون کنکور در رشته های پزشکی حتی دانشگاه هایی مثل آزاد ، پردیس و …  تحصیل کرد؟ پاسخ های متفاوتی درباره این سوال مطرح می شود که هرکدام از آنها قابل تامل است.در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع و امکان تحصیل بدون کنکور رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف می پردازیم.

خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی در بسیاری از رشته ها از جمله رشته اتاق عمل، هوشبری ،  مامایی،  علوم آزمایشگاهی، تکنسین سلامت دهان ، دامپزشکی، تجهیزات فنی اتاق عمل،  آزمایشگاه تشخیص پزشکی، گیاه‌پزشکی، مهندسی پزشکی  اقدام به پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی می نماید که در ادامه مطالب به طور اختصاصی به این موضوع پرداخته ایم.برای آگاهی از  شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس ، پیرا پزشکی بدون کنکور 96 و اطلاع از  شرایط تحصیل مجدد پزشکی می توانید با مشاوران مرکز  سبزتدریس تماس بگیرید.

شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی 

1-داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که دانشگاه های علوم پزشکی در رشته هایی که در قسمت بالا عنوان کردیم فقط در مقطع کاردانی دانشجو می پذیرند نه کارشناسی.

2-بررسی سوابق تحصیلی و همچنین قبولی در مصاحبه از شرایط تحصیل بدون کنکور در این گونه رشته ها به دلیل نیمه متمرکز بودن در دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

3-از دیگر شرایط دیگر تحصیل بدون کنکور در رشته های مذکور بومی بودن داوطلبان می باشد به این منظور که داوطلبان ملزم به انتخاب استان مربوط به خودشان برای تحصیل در این رشته ها هستند .در صورتی که شما سه سال آخر دبیرستان را در مناطق مختلف تحصیل کرده باشید محل تولد را به عنوان استان بومی شما در نظر می گیرند.

4-داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند.البته این مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود. وشما داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهید داشت.

5-داشتن حداقل 18 سال سن و حداکثر آن ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

6– دارا بودن گواهی سلامت به تائید پزشک به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

آیا امکان پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

یکی از تصورات اشتباهی که ممکن است برای داوطلبان بوجود بیاید این است که گمان می کنند امکان تحصیل در دانشگاه آزاد  به صورت بدون کنکور در رشته هایی از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های پیراپزشکی وجود دارد که این تصور کاملا اشتباه است و دانشگاه های آزاد به هیچ عنوان داوطلبان را به صورت بدون کنکور در رشته های عنوان شده پذیرش نخواهند کرد.اما در رشته هایی مربوط به پزشکی  مثل مهندسی پزشکی و گیاه پزشکی و کاردانی دامپزشکی امکان پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون وجود دارد.

تحصیل به صورت بدون کنکور در رشته های پزشکی در دانشگاه جامع علمی کاربردی !

در خصوص پذیرش بدون کنکور رشته های پزشکی در دانشگاه جامع علمی کاربردی باید بگوییم که  این امر امکان پذیر نخواهد بود و دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی پیوسته به صورت بدون کنکور پذیرش دانشجو ندارد و فقط کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته این امکان وجود خواهد داشت که شما داوطلبان می بایست با مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع کاردانی اقدام نمایید و سپس برای مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام به ثبت نام کنید.از جمله رشته های مربوط به پزشکی به صورت بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی می توانیم به تجهیزات فنی اتاق عمل، تجهیزات فنی آزمایشگاه تشخیص پزشکی  و تجهیزات آزمایشگاه پزشکی- تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون اشاره کنیم.

جمع بندی : تحصیل پزشکی بدون کنکور در حال حاضر  در دانشگاه های مختلف ممکن نیست اما رشته های پیراپزشکی با شرایطی خاص و در مقطع کاردانی ارائه می شوند که بر اساس تاثیر معدل و در مناطق محروم جذب دانشجو می کنند که در ابتدای مقاله بیشتر راجع به آنها توضیح داده شد.برای کسب اطلاعات بیشتر دراینباره میتوانید بر روی لینک شرایط رشته های پیراپزشکی بدون کنکور کلیک نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

یک نظر

  1. سلام.من ۳۵سالم هست.نمیتونم بدون کنکور پزشکی شرکت کنم؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مامایی بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...