خانه / پذیرش بدون آزمون / پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

شرایط شرکت در کاردانی رشته پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

با توجه با افزایش تعداد متقاضیان جهت تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور به دلیل بازار کار مناسب و فرصت های شغلی خوب شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه های تهران شعبه پردیس کیش بوده ایم که جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور اعلام آمادگی کرده اند.اگر شما هم خواستار تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری هستید در این مقاله به طور اختصاصی به ارائه توضیحاتی در خصوص پذیرش بدون کنکور رشته پرستاری پرداخته ایم.برای آگاهی از  شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس ، پیرا پزشکی بدون کنکور 96 و  شرایط تحصیل مجدد پزشکی می توانید با مشاوران مرکز  سبزتدریس تماس بگیرید.

شرایط پذیرش بدون کنکور کاردانی رشته پرستاری

1-یکی از شرایط پذیرش داوطلبان  بومی بودن می باشند. بنابراین داوطلبان نظام جدید می بایست یکی از 3 سال محل اخذ مدرک تحصیلیشون ،2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی رو ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان رو ارائه دهند که البته امسال محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

2-داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که شرکت در این دوره ها به عنوان تحصیل مجدد به شمار می رود یعنی دانش آموخته ی کاردانی، کارشناسی پیوسته ،کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی ارشد و دکترای عمومی تنها در صورت پرداخت شهریه ی مربوطه امکان شرکت در دوره را دارند در غیر این صورت امکان شرکت در این دوره ها وجود نخواهد داشت .

3-داشتن حداقل  18 سال سن و حداکثر آن ۲۴سال تمام (با احتساب خدمت سربازی 26 سال)

4- دارا بودن گواهی سلامت به تائید پزشک به منظور عدم دارا بودن نقص عضو و تایید شدن از نظر سلامت روحی روانی

5-موفقیت در مرحله بررسی سوابق تحصیلی و مصاحبه توسط کمیته پذیرش. یعنی شما داوطلبان می بایست داوطلبان جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورید.برای مثال اشراف کامل بر ویژگی های خود و همچنین  دلیل انتخاب رشته مورد نظر،میزان علاقه به این رشته و هدف از انتخاب شغل و…از جمله مواردیست که مورد بررسی قرار می گیرد و باید تسلط کامل را در این خصوص بدست آورید.

6- ارائه تقاضای کتبی و درخواست ثبت نام، تصویر آخرین مدرک تحصیلی(کارنامه تحصیلی دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی)، اصل و فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و درصورت دارابودن توضیحات، ضمیمه نمودن تصویر صفحه آخر شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، ۶ قطعه عکس ۴×۳ به همراه مشخصات درج شده پشت آن ، تائید بومی بودن و مقبولیت اجتماعی، طبق نامه شورای اسلامی شهر و یا روستا تحت نظر آموزش و کمیته پذیرش

7- دارا بودن اصل گواهی تائید شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مربوطه در صورت تقاضای استفاده از سهمیه ایثارگران

8-رضایت همسر در صورت تاهل

شرایط فارغ التحصیلی داوطلبان پرستاری بدون کنکور

1-داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها می باشد به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند.البته این مشمول شهریه پردازان دوره فراگیر نمی شود.

2-پس از پایان دوره ی تحصیلی مدرک اهدا شده به داوطلبین مستقیما صادر شده از دانشکده علوم پزشکی می باشد.

3- داوطلبان پس از پایان دوره تعهد خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهند داشت.

پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از سوالات متداولی که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد برایشان بوجود می آید این است که آیا می توان به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری تحصیل کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که  پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می پذیرد.

نحوه ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که خواستار ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هستید می بایست ضمن همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایید .زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش  از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که قبل از آن مرکز سنجش آن را اعلام خواهد کرد. .اما در خصوصتاریخ اعلام نتایج کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور به اطلاعتان می رسانیم که این تاریخ همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته پرستاری و سایر رشته ها، خواهد بود.

چه دانشگاه هایی در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند ؟

برای پاسخ به این سوال که چه دانشگاه هایی در مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند باید بگوییم که هرساله پذیرش پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها متغیر می باشد. به عنوان مثال اگر در رشته پرستاری، چند دانشگاه علوم پزشکی از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت، دانشجوی پرستاری پذیرش می کنند، معمولا 1 یا 2 نفر را علاوه بر افراد سهمیه آزاد، بصورت بدون کنکور و براساس اعلام اسامی آنها از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت، پذیرش خواهند کرد.

شرایط پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان برای  پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

در خصوص نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان به اطلاعتان می رسانیم که مرکز سنجش وزارت بهداشت بر اساس اولویت از بالاترین امتیاز(امتیاز مربوطه توسط دانشگاه اعلام می شود) افراد متقاضی پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را در صورت داشتن ظرفیت پذیرش می کند . همچنین در صورتی که امتیاز دو یا چند نفر کاملا یکسان باشد، معدل متقاضیان در رتبه بندی آنها لحاظ خواهد شد.از دیگر عواملی که در پذیرش دانشجویان موثر است رشته محل خواهد بود.برای مثال در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی تهران بخواهد اقدام به پذیرش 2 تن از دانشجویان در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد نماید، فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران که خواستار تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد  هستند حتی اگر امتیاز آنها پایین تر باشد  باز هم در اولویت خواهند بود. همچنین دانشجویانی که خواستارتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور هستند به دلیل نداشتن تداخل می توانند در آزمون ارشد رشته علوم پرستاری نیز ثبت نام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

23 نظر

 1. سلام کارشناس ارشد پرستاری هستم . می خواهم در مقطع دکتری بدون آزمون شرکت کنم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.

 2. سلام. فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. 31 سال سن دارم. میتونم امسال کنکور پرستاری شرکت کنم؟ آیا بعداز پایان تحصیل، استخدام میشم داخل بیمارستان؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. اگه متقاضی شرکت تو کنکور تجربی سال آینده بشید میتونید کنکور بدید و در صورت کسب رتبه لازم پرستاری بخونید. بیمارستانهای دولتی معمولا شرط سنی دارن که در حال حاضر 35 سال هست. ولی در بیمارستانهای خصوصی میتونید مشغول به کار بشید. البته شرط سنی کار در بیمارستانهای دولتی هم تا 4 سال آینده ممکنه تغییر کنه و شایدم تغییری نکنه.

 3. سلام.امسال ميشه بدون كنكور رشته هاي پرستاري و مامايي و هوشبري ثبت نام كرد؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام
   پرستاری بدون کنکورامسال ارائه نشده بود اما مابقی رشته های پیراپزشکی اکثرا درمناطق دور افتاده ویا برخی شهرهامثل همدان و تبریز بدون آزمون ارائه شده بود.

 4. با سلام و وقت بخیر . بنده مهندسی خوندم و میخوام کاردانی پرستاری بدون آزمون هم بخونم برحسب علاقه به رشته پرستاری . آیا شرایط سنی دارد؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام امسال پرستاری بدون آزمون ارائه نشده بود اما رشته های پیراپزشکی بدون آزمون شرایط سنی دارند.
   زیر 25 سال بایدباشید.

 5. سلام برای ثبت نام و… شهریه تحصیل چقدر هستش و زمان ثبت نام در این رشته ها کیه ؟؟ ممنون

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور توی دفترچه سراسری میان و انتخاب رشته شون همزمان با همون سراسریاست. برای شهریه هم شرایطی داره که جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین سبز تدریس تماس بگیرید.

 6. سلاممیخواستم بدونم رشته پرستاری بدون کنکور ازاد میتونم امسال شرکت کنم؟من سه سال رهنمایی و چهار سال دبیرستان ،دبیرستان غیر انتفاعی سماء بودم و جز شاگردان فعال بودم.شرایط پرستاری بدون کنکور چطوریه؟لطفا پاسخ بدید خیلی مهه شرایط ثبت نام چیه ؟
  ‌‌چیکار باید انجام بدم؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. رشته های پیراپزشکی بدون کنکور تو دانشگاه های سراسری ارائه میشن نه دانشگاه های آزاد. که امسال رشته پرستاری بین رشته های بدون کنکور نبود. تا مقطع کاردانی هستن. شرط معدل و بومی بودن و … دارن. چون شرایطش توضیحات داره، برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایطش با مشاورین سبز تدریس تماس بگیرید.

 7. سلام ببخشید کاردانی معماری دارم و دانشجوی کارشناسی در دانشگاه آزاد هستم و 34 سال سن دارم . آیا میتونم در گروه علوم تجربی کنکور سراسری شرکت کنم ؟ البته دیپلم فنی دارم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. اگه پیش دانشگاهی بگیرید و تو کنکور تجربی سال بعد ثبت نام کنید بله میتونید. جهت کسب راهنمایی بیشتر از نحوه پیش دانشگاهی گرفتن با مشاورین سبز تدریس تماس بگیرید.

 8. سلام دفترچه رشته ها پیراپزشکی منتشر شده یا خیر

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. بله برخی از پیراپزشکیها تو بعضی شهرها ارائه شدن که صفحه 123 دفترچه سراسری تجربی توضیحاتش هست.

 9. سلام امسال برای ثبت نام پرستاری چه زمانی باید اقدام کرد و آدرس ثبت نام رو اعلام نمائید

  • گروه سبز تدریس

   سلام.برای ثبت نام رشته های پیراپزشکی در واقع باید در کنکور ثبت نام کنید.زمان ثبت نام کنکور معمولا بهمن ماه هست

 10. ايادانشگاه ازاد تبريزم بدون کنکور پرستاري پذيرش داره؟؟؟؟

 11. سلام
  ثبتنام رشته هوشبری در چه مقطعی است
  کاردانی یا کارشناسی
  مرسی

  • گروه سبز تدریس

   با سلام.
   ثبت نام تمام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی هستش

 12. سلام.ببخشید امسال پرستاری بدون کنکور ارائه میشه؟

  • گروه تدریس سبز

   سلام.هنوز مشخص نیست چه رشته هایی ارائه میشه.باید منتظر بمونیم تا دفترچه منتشر بشه اما غیر از رشته پرستاری رشته های مامایی و هوشبری هر ساله ارائه میشن

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مامایی بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...