خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی کنکور 96

مشاوره تحصیلی کنکور 96

مشاوره تحصیلی کنکور 96

مشاوره تحصیلی کنکور 96

مشاوره تحصیلی کنکور 96

برای کسب اطلاعات درباره مشاوره تحصیلی کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

همانطور که می دانید هر ساله جهت ارزیابی آموخته های علمی داوطلبان جهت ورود به دانشگاه آزمونی به نام کنکور برای 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان خارجه و هنر توسط سازمان سنجش کشور برگزار می شود و هرساله شاهد شرکت و رقابت تعداد زیادی از داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف هستیم.به همین جهت با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان در کنکور سوالات طرح شده در کنکور هرسال نسبت به سال های گذشته مفهومی تر شده است و همین عامل باعث شده است که داوطلبان کنکوری از کنکور به عنوان یک غول بزرگ و سرعت گیر یاد کنند.اما برای عبور از این مرحله و ورود به دانشگاه هم راهکار هایی وجود دارد که با انجام این راهکار ها عبور از این مرحله ی نسبتا دشوار نیز سهل خواهد شد. بنابراین به داوطلبان علاقمند به شرکت در کنکور سراسری پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی از راهکارهای موفقیت آمیزی که مشاوران سبز تدریس در اختیارتان قرار خواهندداد ادامه مطلب را دنبال کنید.

عوامل و راهکار های مشاوره تحصیلی کنکور 96 برای موفقیت

بدون شک داوطلبی که اقدام به شرکت در کنکور می نماید قطعا با هدف خاصی تصمیم به این اقدام گرفته است .بنابراین مهمترین عامل جهت شرکت در کنکور و کسب موفقیت در آن در ابتدا مشخص کردن هدف می باشد اما تنها راه موفقیت در آزمون به همین یک مورد ختم نمی شود و پس از تعیین هدف شما نیازمند به یک برنامه ریزی اصولی و کاربردی جهت موفقیت در کنکور خواهید بود به عبارت دیگر یرنامه ای که بتواند قبولی شما در کنکور را تضمین کند که در آن شیوه های درست مطالعه، زمان مطالعه، منابع کمک آموزشی مناسب جهت مطالعه، میزان استراحت ،مهارت تست زنی و… در آن گنجانده شده باشد.

برنامه ریزی اصولی و کاربردی برای کنکور

اکنون ممکن است این سوال برای شما داوطلبان کنکوری بوجود بیاید که چه برنامه ای می تواند قبولی در کنکور را تضمین کند؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برنامه ریزی جامع و کاربردی سبب استفاده درست از زمان جهت مطالعه،دقت و نظم بیشتر در مطالعه،افزایش یادگیری خواهد شد. بنابراین  هنگامی که داوطلب با برنامه ی اصولی پیش برود قطعا به دور از استرس و اضطراب و با انگیزه و علاقه مضاعفی به مطالعه می پردازد که بدون شک نتیجه آن کسب قبولی و دستیابی به هدف مورد نظر خواهد بود.

شیوه های صحیح مطالعه برای کنکور

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که مطالعه آداب و قوانین خاص خودش را دارد برای مثال تعدادی از داوطلبان زمان زیادی را صرف مطالعه می کنند اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی درست از روش های صحیح مطالعه در نتیجه آزمون با شکست مواجه می شوند و رتبه قبولی کسب نمی کنند. به همین دلیل علاوه بر زمان مطالعه آنچه که اهمیت دارد،کیفیت و نحوه درست مطالعه می باشد.به عبارت دیگز شما باید در ابتدا مطالعه ی کاربردی را بیاموزید.اما منظور از مطالعه کاربردی چیست؟ مطالعه ای که در آن تمرکز حواس وجود داشته باشدبه عنوان مثال در فضایی مثل کتابخانه این امکان وجود خواهد داشت، زمان خاصی برای مطالعه در نظر گرفته شده باشدبه عنوان مثال هر 2 ساعت 15 دقیقه به خودتان استراحت دهید، اصول کیفی مطالعه در نظر گرفته شده باشد،یادداشت برداری و خلاصه نویسی هم انجام بگیرد.

شیوه های صحیح تست زنی 

1-طبقه بندي تست ها

2-زدن تست های نسبتا آسان

3-کد گذاری تست ها

4-انتقال جواب به صورت ده تا ده تا

5-صحيح ترين جواب اولين جواب

6-پرهیز از از زدن تستهاي غلط

کتاب های درسی و کمک درسی برای کنکور

طی سال های اخیر به جهت تبلیغات گسترده بسیاری از موسسات در زمینه فروش کتاب های کمک آموزشی، متاسفانه باعث شده که بسیاری از داوطلبان کنکوری مطالعه کتاب های کمک آموزشی گوناگونی را نسبت به کتاب های درسی در اولویت قرار دهند.اما توجه داشته باشید که اصلی ترین و مهمترین مرجع و منبع سوالات کنکور، کتاب های درسی می باشد .بنابراین پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکوری این است که ابتدا بر روی کتاب های درسی که مرجع اصلی سوالات کنکور می باشد تمرکز کنید  و در مرحله بعدی پس از تسلط کامل بر مطالب کتاب،جهت آشنایی بیشتر با سوالات تستی به سراغ کتاب های کمک آموزشی بروید اما نه هر کتابی.

معرفی دروس کلیدی و رتبه ساز در کنکور

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که برای گروه های آزمایشی علوم تجربی ،علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی به معرفی دروس کلیدی و دروس رتبه ساز پرداخته ایم که به صورت کامل می توانید این دروس را در جدول زیر مشاهده کنید.

رشته

دروس كليدي

دروس رتبه ساز

گروه علوم ریاضی وفنی

1-دیفرانسیل، حسابان و ریاضیات پایه

2-گسسته و جبر و احتمال

3-فیزیک (اول، دوم، سوم، پیش دانشگاهی)

4-ادبیات عمومی

5-معارف اسلامی

1-هندسه

2-شیمی

3-عربی عمومی

4-زبان انگلیسی

گروه علوم تجربی

1-زیست شناسی

2-شیمی

3-ادبیات عمومی

4-معارف اسلامی

1-ریاضی

2-فیزیک

3-عربی عمومی

4-زبان انگلیسی

گروه علوم انسانی

1-اقتصاد

2-فلسفه ومنطق

3-جامعه شناسی

4-روان شناسی

 

1-ریاضی

2-ادبیات اختصاصی

3-عربی اختصاصی

4-تاریخ وجغرافیا

5-عربی عمومی

6-زبان انگلیسی

 

راهکار های مقابله با عوامل اضطرب زا در کنکور

 بسیاری از داوطلبان با توجه به نمرات تحصیلی بالایی که در دوران تحصیل در مدرسه کسب کرده اند و همچنین ضمن دارا بودن و پیش رفتن با برنامه ی اصولی و کاربردی متاسفانه به خاطر داشتن اضطراب بییش از حد در حین آزمون کنترل خود را ازدست می دهند و نتیجه مطلوبی بدست نمی آورند.بدین ترتیب جهت جلوگیری از این اتفاق و مقابله با عوامل استرس زا راه کار هایی از جمله کنترل صفات اضطراب زا،تسلط گرا بودن، انجام  ورزش، رژیم غذایی مناسب و همچنین خود آرام سازی را پیشنهاد می کنیم.

نقش والدین در قبولی داوطلبان در کنکور 

همانطور که مطلع هستید مهمترین نقشی که والدین در قبولی داوطلبان کنکوری خود می توانند ایفا کنند،پشتیبانی، حمایت و همچنین فراهم ساختن محیطی آرام در خانه و ایجاد فضایی به دور از استرس و هیاهو جهت مطالعه می باشد.بنابراین در صورتی که فرزند کنکوری خود در امور درسی و یا غیره با مشکلی مواجه شد می بایست با راهنمایی های اصولی خود در هدایت تحصیلی فرزند خود و همچنین رفع مشکلات ذهنی بکوشید.

برای کسب اطلاعات درباره مشاوره تحصیلی کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مشاوره تحصیلی رایگان

مشاوره تحصیلی رایگان

مشاوره تحصیلی رایگان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی رایگان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 در حال ...