خانه / کنکور و مدارس / برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره برنامه ریزی کنکور تجربی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در چندین سال گذشته شاهد مفهومی تر شدن سوالات کنکور تجربی و رقابت داوطلبان رشته تجربی برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود بوده ایم. همانطور که مطلع هستید داشتن برنامه ی اصولی و کاربردی تضمین کننده ی موفقیت داوطلبان در کنکور خواهد بود .اما قبل از برنامه ریزی باید اهداف خودتان را مشخص کنید تا بتوانید در مسیر رسیدن به اهداف به انجام برنامه ریزی صحیح کنکور که اولین قدم در موفقیت و کسب نمره قبولی می باشد قدم بردارید.بنابراین با توجه به این مسئله برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور تجربی 97 را دارند به طور اختصاصی به برنامه ریزی کنکور تجربی 97 پرداخته ایم .

عوامل مهم در برنامه ریزی کنکور تجربی 97

همیشه برنامه ریزی کنکور یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان کنکوری است و  برنامه ریزی کنکور تجربی در میان دیگر رشته ها به دلیل تراکم و رقابت در این رشته از اهمیت بالاتری برخوردار است.بنابراین در راستای برنامه ریزی کنکور تجربی97 ابتدا فاکتور های مهم را معرفی و در ادامه مطالب هر یک را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

1- تعیین هدف و انجام برنامه ریزی مطابق با هدف

2-تسلط کامل بر کتابهای درسی وآشنایی با بهترین کتاب های کمک درسی کنکور

3-استفاده از منابع کمک آموزشی معتبر

4-شرکت در بهترين آزمون آزمايشي

5-مشاوره گرفتن از مشاوران تحصیلی با تجربه

رعایت نکات ضروری در برنامه ریزی کنکور تجربی 97 

1- اولین نکته مهم و توصیه ما به شما داوطلبان کنکور تجربی این است که ابتدا دروس مرود علاقه خود را جهت مطالعه در اولویت قرار دهید و با انگیزه و انرژی تا جایی که  کشش دارید مطالعه کنید. سعی کنید زمان مشخصی برای استراحت قرار ندهید یعنی هنگامی که احساس خستگی می کنید مطالعه را متوقف کنید و با توجه به میزان خستگی خود مدتی را استراحت کنید و بعد از مطالعه ی هربخش  استراحت جزئی کنید و بعد از پایان فصل استراحت کلی کنید و  برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه به خود زمان استراحت بدهید.همچنین می توانید برای بالا بردن انرژی از مواد غذایی شیرین و انرزی زا استفاده کنید.

2-سعی کنید موانع ذهنی را که باعث عقب ماندن از برنامه درسیتان می شود را حذف کنید و دروس را به صورت جزء به جزء و صرفا برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن و به هیچ وجه مطالب را حفظ نکنید بلکه با روش ها و تکنیک های خاص مطالب را به ذهن بسپارید یعنی دروس به اصطلاح حفظی را تصویر سازی و رمز گردانی کنید و دروس محاسباتی را بدون اثبات قبول نکنید و از هیچ مطلبی برای مطالعه چشم پوشی نکنید.

3- نکته مهم دیگری که شما داوطبان عزیز باید در برنامه ریزی کنکور تجربی 97 توجه داشته باشید این است که کنکوری خواندن با خواندن کتابهای درسی در مدرسه تفاوت بسیاری دارد.زیرا در در مدرسه اغلب امتحان ها به صورت تشریحی برگزار می شود اما برای کنکور کتاب های درسی باید مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه شوند به همین دلیل باید در همین ابتدا شیوه های مطالعه خودتون رو تغییر دهید تا به نتایج مطلوبی برسید.

4- در خصوص حاشیه نویسی باید بگوییم که این روش،  روش مناسبی برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالبی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند مورد استفاده قرار بگیرد .

5.خلاصه نویسی نیز برای مطالعه مجدد و دوره کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش مناسبی است زیرا در این روش ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت می کنید.در این روش شما می بایست بعد از درک مطالب به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت  کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاه ترین ،راحت ترین و بهترین و پر معنی ترین کلمه ایست که با دیدن آن مفهوم جمله تداعی شده و بخاطر آورده می شود. مرور آخر شب هم در برنامه خود بگنجانید.

6- برای افزایش کیفیت مطالعه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است.ضمن اینکه توجه داشته باشید که دروس سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.

7-سعی کنید برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی، 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.

8-گاهی تغییر مکان برای درس خواندن نیز تمرکز شما را از بین می برد.شما باید جای مشخصی برای مطالعه در خانه داشته باشید طوری که شما را فقط به فکر درس خواندن بیاندازد و به لحاظ روانشناسی اینکه شما هر بار در یک نقطه از خانه درس بخوانید اصلا توصیه نمی شود .

9- گاهی داوطلب سرشار از انرژی است اما عوامل بیرونی مانع مطالعه می شود که شما داوطلبان باید برای رسیدن به هدف با این عوامل مبارزه کنید.ازجمله ی این عوامل مزاحم می توان به موبایل، شبکه های اجتماعی ، برنامه های تلوزیون و …اشاره کرد که شما را وسوسه می کند و تمرکز را از شما سلب می کند.راه حلی که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که زمان مشخصی برای انجام این کارها مشخص کنید و متعهد شوید که خارج از ساعت تایین شده به هیچ وجه به این موارد نپردازید.

نقش منابع کمک آموزشی در برنامه ریزی کنکور تجربی 97

اما در خصوص منابع کمک آموزشی که شاهد فروش آن در برند های مختلف در کتابخانه ها هستیم و همچنین در خصوص بسیاری از داوطلبان که فقط تخصص در تهیه و جمع آموری منابع مختلف دارند نیز باید بگوییم که انتخاب منابع کمک آموزشی هم روش مخصوص به خودش را دارد یعنی استفاده از منابع برای آشنایی با سوالات کنکوری و تسلط بیشتر بر روی تست زنی راهکار مفیدی خواهد بود اما مفیدتر از آن دقت در تهیه منابع کمک آموزشی است که مطالعه آنها بتواند به موفقیت شما کمک کند و شما را دچار سردرگمی نکند.بنابراین با توجه به تاکید ما بر روی انتخاب منابع کمک آموزشی سعی کنید منابع پرتکرار و معتبر را برای مطالعه تهیه کنید.اما در خصوص طرز استفاده این منابع هم لازم است بدانید که قبل از تسلط کامل بر روی مطالب کتاب های درسی به هیچ وجه سراغ تست زنی نروید چون این روش مطالعه اصولی نخواهد بود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.منابع پیشنهادی ما به شما منابع کمک آموزشی انتشارات گاج ، انتشارت خیلی سبز، انتشارات مبتکران و مهر و ماه خواهد بود.

تاثیر آزمون های آزمایشی در  برنامه ریزی کنکور تجربی 97

در خصوص تاثیر آزمون آزمایشی در میزان موفقیت داوطلبان در کنکور باید بگوییم که آزمون های آزمایشی همانند یک ناظر دقیق ،کیفیت اجرای برنامه ها را کنترل می کند. آزمون های آزمایشی داوطلبان را به نوعی در فضای کنکوری قرار می دهد که این امر باعث کاهش استرس داوطلبان در کنکور خواهد شد.ضمن اینکه با هر بار شرکت در آزمون های آزمایشی به دلیل تشابه به سوالات کنکور فرصت مناسبی است که پس از مطالعه و انجام تست های فراوان خودتان را به چالش بکشید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید .بنابراین از تاثیر مثبت آزمون های آزمایشی غافل نشوید و با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب اطلاعات خودتان را ارزیابی کنید و تنها به مطالعه ی کتاب درسی و منابع کمک آموزشی وتست زنی اکتفا نکنید. از آزمون های آزمایشی معتبر می توانیم به آزمون های آزمایشی گاج، آزمون های آزمایشی گزینه دو، آزمون های آزمایشی قلمچی و آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش اشاره کنیم.

نقش مشاور تحصیلی در برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برای آن دسته از داوطلبانی که به تنهایی قادر به برنامه ریزی و یا مدیریت زمان برای مطالعه نیستند حضور یک مشاور تحصیلی کار آمد و حرفه ای که به همه ی زوایا و بخش های کنکور مسلط است می تواند نقش موثری در انجام برنامه ریزی صحیح و اصولی داشته باشد.به همین دلیل داشتن یک راهنما و همراه می تواند شما را در رسیدن به هدف هدایت کند و همچنین با معرفی منابع درست و دقیق شمارا به هدف نزدیکتر کند.در صورتی که فرایند مطالعه تحت نظارت یک مشاور تحصیلی باشد، سبب ثبات در مطالعه ،منحرف نشدن از برنامه درسی و همچنین رفع اشکال  می گردد و با این تفاسیر کمک گرفتن از مشاورین تحصیلی می تواند فرایند مطالعه را سازماندهی کند.در صورت تمایل می توانید انجام  برنامه ریزی کنکور تجربی 97 خود را به مشاوران مرکز  سبزتدریس بسپارید.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره برنامه ریزی کنکور تجربی 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...