خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / انتخاب رشته دکتری سراسری 96

انتخاب رشته دکتری سراسری 96

انتخاب رشته دکتری سراسری 96

انتخاب رشته دکتری سراسری 96

انتخاب رشته دکتری سراسری 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

علت اینکه طی سال های اخیر تعداد متقاضیان شرکت کننده در آزمون دکتری سراسری افزایش یافته را می توان به دلایل گوناگونی اختصاص داد که یکی از دلایل بسیاری از فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشدکه خواستار شرکت در آزمون دکتری سراسری می شوند این است که متاسفانه در مقطع کارشناسی ارشد موفق به پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود نمی شوند و یا رشته ای که در مقطع کارشناسی ارشد در آن به تحصیل پرداخته اند بازار کار و فرصت های شغلی مناسبی ندارد به همین دلیل تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکتری و شاید در یک رشته و یا گرایش دیگری می گیرند .اما متقاضیان دیگری هم هستند که از رشته و گرایش خود راضی هستند و برای تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته خود اقدام به شرکت در آزمون دکتری سراسری می نمایند و یا متقاضیانی که برای کسب در آمد بالاتر در شغل خود اقدام به ادامه تحصیل در مقطع دکتری می کنند.به همین دلیل تصمیم گرفته ایم که برای موفقیت تمامی متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون دکتری سراسری 96 را دارند با توجه به حساس و مهم بودن این مقطع تحصیلی، اطلاعات لازم را در خصوص انتخاب رشته اصولی در مقطع دکتری در اختارتان قرار دهیم.

شرایط انتخاب رشته دکتری سراسری 96

یکی از شرایط اصلی برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری ،شرکت داوطلبان در آزمون دکتری و صادر شدن کارنامه برای آنها خواهد بود. اما ممکن است این سوال بوجود بیاید که از کجا بدانیم که مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه شده ایم ؟ برای آگاهی از اینکه مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه شده اید یا خیر باید به کارنامه خود رجوع کنید. البته جای نگرانی وجود ندارد چون به غیر از رشته محل های روزانه شما داوطلبان در رشته محل های شبانه،غیر انتفاعی،پیام نور و پردیس مجاز به انتخاب رشته هستید.

 

چگونگی انتخاب رشته دکتری سراسری 96

پس از مشاهده کارنامه آن دسته از داوطلبانی که با کسب رتبه مناسب مجاز به انتخاب رشته محل های روزانه شده اند بدون هیچ گونه محدویتی امکان انتخاب 50 رشته محل را خواهند داشت. اما اینکه اساس انتخاب رشته چگونه باشد را هم توضیح خواهیم داد.توجه داشته باشید که پیشنهاد می کنیم که ترتیب رشته ها را بر حسب میزان علاقه خود به رشته ها انتخاب کنید.اما آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب لازم برای انتخاب رشته محل های روزانه نشده اند، امکان انتخاب رشته محل های شبانه را خواهند داشت که می بایست با توجه به کارنامه خود رشته ها را به ترتیب علاقه انتخاب کنند.ضمن اینکه انجام مرحله انتخاب رشته به صورت اینترنتی انجام می شود و حتما به خاطر داشته باشید که پس از انجام انتخاب رشته از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته دکتری سراسری 96

یکی از نکات مهمی که در حین انتخاب رشته باید در نظر داشته باشید این است که باید با توجه به مدرک کارشناسی ارشد خود و آگاهی از اینکه امکان انتخاب کدام رشته محل ها را دارید دست به انتخاب رشته بزنید به این دلیل که با توجه به اینکه علاوه بر آزمون دکتری سراسری مصاحبه هم انجام می شود پس سعی کنید در رشته ای که رزومه تحصیلی خوبی دارید و با رشته کارشناسی ارشد خود زیاد نا مربوط نباشد را انتخاب کنید تا در مصاحبه دکتری که حدود 30 درصد درقبولی آزمون دکتری نقش دارد موفق شوید.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 96

پس از انجام انتخاب رشته دکتری سراسری 96 برای اطلاع از پذیرفته شدن نیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نخواهد بود و باید منتظر تماس از دانشگاه پذیرفته شده جهت مصاحبه باشید. البته با توجه به ظرفیت دانشگاه ها آن دسته از داوطلبانی که رتبه ی خوبی بدست نیاورده اند ولی در عوض  رزومه ی آموزشی پژوهشی خوبی دارند می توانند این این امید را داشته باشند که درصورت وجود ظرفیت در دانشگاه امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه و مصاحبه وجود خواهد داشت و با توجه به اینکه یکی از مهمترین قسمت در این مقطع انجام مصاحبه می باشد بنابراین  شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را در انجام مصاحبه بدست بیاورید. پس از همین ابتدا باید هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مشخص کنید تا نظر مثبت مصاحبه گران را به خود جلب کنید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...