خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

بر اساس طرح ارائه شده از سمت رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جهت ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 96 و آزمون کارشناسی ارشد آزاد 96 ،مسلما شاهد تغییراتی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 هستیم. اما چه تغییراتی؟ تغییرات در زمان انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اتفاق خواهد افتاد. در سال های اخیر نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به این شکل بود که داوطلبان در زمان ثبت نام باید مرحله انتخاب رشته را بدون آگاهی و هیچگونه تصوری از رتبه و تراز خود انجام می دادند اما در سال 96 با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد تغییراتی در زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بوجود آمده است.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سال 96 تاریخ برگزاری این آزمون هم قطعا با تغییراتی مواجه شده است و تاریخ در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد  96 در تاریخ 1 تیرماه ماه خواهد بود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 پس از اعلام نتایج  

طبق این تغییرات در سال 96 داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد، با در اختار داشتن کارنامه که تراز و درصد های هر گرایش در آن مشخص شده است اقدام به انتخاب رشته می کنند. همچنین از مزایای دیگر ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد این است که داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند با یک تیر دو نشان بزنند و علاو بر انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد،در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری هم شانس خود را امتحان کنند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای آگاهی بیشتر از نحوه استفاده از کارنامه و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 از اطلاعات جامعی که مشاوران سبز تدریس در ادامه مطالب در اختیارتان قرار خواهند داد استفاده کنید.

استفاده از کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که در درجه اول برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 شما به اطلاعاتی از جمله دانستن رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) نیاز دارید که بتوانید با در نظر گرفتن این اطلاعات یک انتخاب رشته صحیح و اصولی انجام دهید و برای آگاهی از رتبه و درصد های هر درس باید از کارنامه کارشناسی ارشد 96 که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده کنید و با توجه به درصد های مربوط به  هر درس و ترازتان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 اقدام کنید .همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 تفاوتی چندانی بین رتبه و ترازتان وجود نخواهد داشت و بدون در نظر گرفتن تراز قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های مربوط به سال های گذشته می بایست انتخاب رشته را انجام دهید.

راهنمایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 

متاسفانه خیلی از داوطلبان در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس شنیده های اشتباه خود دسته به انتخاب رشته می زنند و ترتیب رشته ها را صرفا بر اساس شانس قبولی در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند.خب با توجه به این مسئله حتما این سوال برایتان بوجود می آید که ترتیب انتخاب ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد باید چگونه باشد؟ خب در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترتیب انتخاب رشته در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تاثیری در افزایش شانس قبولی شما نخواهد داشت و با این کار ممکن است شما شانس قبولی خود را در رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه تان را از دست بدهید. پس بنابراین بدون در نظر گرفتن ترتیب انتخاب رشته ،و با استفاده از کارنامه سعی کنید انتخاب رشته ها را بر اساس  میزان علاقه و در سه گروه انتخاب های رویایی، عاقلانه و بدبینانه قرار دهید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...