خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در هلند با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله شرایط تحصیل در هلند را بطور کامل و اصولی شرح خواهیم داد.همچنین شرایط تحصیل در تمامی کشور ها را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه نمایید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار می گیرد.

برای معرفی و آشنایی بیشتر با کشور هلند باید بگوییم که پایتخت کشور هلند آمستردام و واحد پول این کشور یورو می باشد و این کشور از کشور های پیشرفته در زمینه های صنعت، کشاورزی و توریسم و همچنین عضو شینگن به شمار می رود.در خصوص دانشگاه های این کشور به اطلاعتان می رسانیم که در این کشور بیشتر از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی تاسیس شده است که تقریبا بسیاری از این دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور قابل تایید وزارت علوم ایران هستند. در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی شرایط تحصیل در کشور هلند در مقاطع تحصیلی مختلف، معرفی دانشگاه های معتبر، هزینه تحصیل و زندگی و … پرداخته ایم. بنابراین اگر شما هم خواستار تحصیل در کشور هلند هستید ادامه مطالب را دنبال کنید.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی 

اگر  قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند را دارید لازم است بدانید که طول دوره تحصیل در این مقطع چهار سال می باشد و دانشجویان در پایان دوره ملزم به ارایه پژوهش مورد علاقه شان می باشند.ضمن اینکه دارا بودن مدرک دیپلم هم از شرایط تحصیل در این مقطع خواهد بود.زبان تدریس و تمامی رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه های هلند به زبان آلمانی می باشد که داوطلبان در صورت تحصیل می بایست مدرک  زبان آلمانی B1 یا B2 را را داشته باشند. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت که به ازای هر ساعت حدود 8 تا 10 یورو حقوق دریافت خواهند کرد که می توانند با این میزان درآمد هزینه مربوط به تحصیل و زندگی را تامین کنند.

شرایط تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد 

در خصوص شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند به اطلاعتان می رسانیم که طول دوره تحصیل در این مقطع 2 سال است و زبان تدریس در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد به 2 زبان آلمانی و انگلیسی خواهد بود.آن دسته از دانشجویانی که خواستار تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی هستند ملزم به ارائه مدرک آیلتس با نمره 6.5 – 6 می باشند همچنین در صورتی که دانشجویان خواهان تحصیل به زبان آلملنی هستند می بایست قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان آلمانی b2  را ارائه دهند. در مقطع کارشناسی ارشد هم به دانشجویان اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته داده خواهد شد که میزان حقوق این افراد به ازای هر ساعت بین 8 تا 10 یورو خواهد بود.

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری 

تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند هم شرایط خاص خودش را دارد.در صورتی که خواستار تحصیل در مقطع دکتری در این کشور هستید لازم است بدانید که طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در هلند به مدت 4 سال و زبان تدریس در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد. همچنین به دانشجویان در این مقطع بورسیه تحصیلی هم تعلق می گیرد.در مقطع دکتری دانشجویان می توانند به عنوان استادیار به انجام پژوهش های نوین می پردازند.ضمن اینکه به دانشجویان در این مقطع حقوق ماهیانه به میزان 2 هزار دلار تعلق خواهد گرفت.البته دانشجویان در مقطع دکتری اجازه 30 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت که از این طریق می توانند هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی را تامین کنند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

1-ارائه  مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

2-دارا بودن مدرک زبان ( آیلتس ۶٫۵)

3-تایید و پشتیبانی استاد مشاور از تز دکتری

4-ارائه تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

معرفی دانشگاه های معتبر کشور هلند

1- دانشگاه آمستردام                             4-دانشگاه لیدن

2-دانشگاه فناوری دلف                         5-دانشگاه خرونینگن

3- دانشگاه اوترخت                             6-دانشگاه فناوری آیندهوون

هزینه های زندگی در کشور  هلند

هزینه زندگی درکشور هلند در مقطع کارشناسی حداقل 500 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه مربوط به هزینه مسکن می باشد. داوطلبان در صورت ادامه تحصیل در کشور هلند می بایست قبل از اقدام به مهاجرت برای رفتن به سفارت نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در هلند است را ارائه دهند.هزینه زندگی در مقطع کارشناسی ارشد هم حداقل 500 یورو در ماه می باشد که در صورت تحصیل در این کشور می بایست نامه مربوط به پشتوانه مالی یک ساله را ارائه دهید. اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری به صورت میانگین بین 700 تا 900 یورو در ماه می باشد که مربوط به هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکتری در کشور هلند خواهد بود .

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در هلند با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...