خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن

شرایط تحصیل در ژاپن

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در ژاپن با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله شرایط تحصیل در ژاپن را بطور کامل شرح خواهیم داد.همچنین شرایط تحصیل در سایر کشور ها را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه کنید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار می گیرد.

با توجه به اینکه کشور ژاپن یکی از مرفه ترین و پیشرفته ترین کشور به لحاظ امکانات و تکنولوژی می باشد بنابراین شاهد مهاجرت متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این کشور هستیم. همچنین علاوه بر تحصیل افراد زیادی با توجه به شرایط کاری مناسب در این کشور اقدام به مهاجرت می کنند.در خصوص دانشگاه های این کشور نیز باید بگوییم که در این کشور هم علاوه بر دانشگاه های دولتی دانشگاه های خصوصی و محلی هم وجود دارد که این دو دانشگاه مستقیما تحت نظر وزارت علوم در کشور ژاپن هستند.اما برای آشنایی بیشتر کسانی که قصد تحصیل در کشور ژاپن را دارند در این مقاله به طور مفصل به بررسی شرایط و نحوه تحصیل در این کشور، هزینه ی تحصیل و زندگی ،معرفی دانشگاه های این کشور و… پرداخته ایم.

شرایط تحصیل در ژاپن در مقاطع تحصیلی مختلف

طول دوره تحصیل در مقطع  کاردانی در این کشور همانند ایران 2 سال است که شامل 62 واحد درسی می باشد.برای داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند نیز باید بگوییم که طول دوره تحصیل در این کشور 4 سال است و در مجوع شامل 124 واحد درسی می باشد. طول دوره تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد هم در این کشور 2 سال در نظر گرفته شده است که 30 واحد درسی را شامل می شود. شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری معادل ۵۰۰ هزار ین در سال می باشد .اما اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری در کشور ژاپن را دارید باید بدانید که دوره دکتری در این کشور یک دوره 3 ساله است که یکی از شرایط ورود به این مقطع و دریافت مدرک دکتری دفاع از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد می باشد.

زبان تدریس در دانشگاه های ژاپن

زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به 2 زبان انگلیسی و ژاپنی می باشد اما با توجه به رایج بودن تدریس به زبان ژاپنی در این کشور توصیه می کنیم که نسبت به یادگیری زبان ژاپنی هم اقدام کنید.به جز در رشته ها یی مثل رشته علوم انسانی و پزشکی که زبان ژاپنی جز لاینفک ان است در دوره های دیگر و رشته های دیگر زبان انگلیسی خیلی رایج می باشد. برای افرادی که در دوره کارشناسی تحصیل می کنند کلاس ها و امتحانات اکثرا به زبان ژاپنی برگزار می گردد. بنابراین خواندن و نوشتن و تسلط براین زبان مورد نیاز است .

تحصیل در ژاپن

تحصیل در ژاپن

آیا امکان اشتغال به کار در حین تحصیل وجود خواهد داشت؟

در پاسخ به این سوال که آیا اشتغال به کار در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد یا خیر باید بگوییم که در این کشور دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل امکان 4 الی 8 ساعت کار در روز را خواهند داشت که همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم با توجه به بازار کار و شرایط شغلی مناسب در این کشور با اشتغال داشتن به کار در این کشور حقوق بالایی می توان کسب کرد.

مزایای تحصیل در کشور ژاپن

1- دارا بودن دانشگاه های معتبر علمی

2-دارا بودن امنیت اجتماعی بالا و فرهنگ غنی

3-امکان 4 الی 8  ساعت کار دانشجویی همزمان با تحصیل

4-امکان یافتن شغل پر درآمد و متناسب با رشته تحصیلی پس از تحصیل

هزینه زندگی در کشور ژاپن

اما در خصوص هزینه زندگی در کشور ژاپن لازم است بدانید که با توجه به هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک،  رفت و آمد ،خوابگاه و .. که به طور میانگین در ماه حدود 80 هزار ین صرف این هزینه ها خواهد شد به همین دلیل به دانشجویان توصیه می کنیم که برای تامین هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند.برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، برنامه ریزی کنکور ارشد 96 ، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری  می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در ژاپن با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...