خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله شرایط تحصیل در ایتالیا را بطور کامل و اصولی شرح خواهیم داد.همچنین شرایط تحصیل در تمامی کشور ها را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه نمایید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار می گیرد.

برای آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارند لازم است بگوییم که دانشگاه های معتبر علمی، فرهنگ غنی، آب و هوای مناسب وتحصیل رایگان از ویژگی های کشورایتالیا می باشد. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور، هزینه تحصیل و زندگی و ..جهت آشنایی بیشتر علاقه مندان به تحصیل در کشور ایتالیا بپردازیم.

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی 

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا حدود 4 سال است و زبان تدریس در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی می باشد به همین دلیل فراگرفتن زبان ایتالیایی ودارا بودن معدل 15 مقطع پیش دانشگاهی از شرایط تحصیل در این مقطع می باشد.هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت  رایگان می باشد اما با توجه به اینکه هزینه های زندگی در این کشور ماهیانه حدود 500 یورو می شود به دانشجویان در این مقطع اجازه ی 10 ساعت کار داده خواهد شد تا هزینه های مربوط به زندگی را تامین کنند.

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا حدود 2 سال است و کسب معدل 15 مقطع کارشناسی از شرایط تحصیل در این مقطع می باشد ضمن اینکه زبان تدریس در این مقطع به زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد.در این مقطع به دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی که بیشترین هزینه مربوط به مسکن می شود اجازه 20 ساعت کار در هفته داده می شود.ضمن اینکه دانشجویانی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند در صورت تاهل اجازه ی همراهی همسر و فرزند را نخواهند داشت.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

برای آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در کشور ایتالیا را دارند باید بگوییم که زبان تدریس رشته های دانشگاهی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی و ایتالیایی است اما زبان ایتالیایی رایج تر است.همچنین طول دوره ی تحصیل در این مقطع حدود 3 تا 4 سال است که انتخاب رشته مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد، کسب معدل کارشناسی ارشد 16 به علاوه ی خلاصه ی پروپوزال از شرایط تحصیل در مقطع دکتری در این کشور می باشد.

مزایای تحصیل در ایتالیا

1-عدم محدودیت سنی برای تحصیل در مقاطع گوناگون

2-امکان انجام کار دانشجویی همزمان با تحصیل

3-امکان گرفتن بورسیه تحصیلی

4-دانشگاه های معتبر علمی

5-شرایط آب و هوایی خوب

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور ایتالیا به طور کلی سالیانه حدود 12000 تا 18000 یورو خواهد بود و میانگین هزینه زندگی در ایتالیا ماهیانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو خواهد بود که دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی(10،20،30ساعت) با توجه به مقطع تحصیلی داده خواهد شد. ضمن اینکه دانشجویان در مقطع فوق لیسانس و دکتری امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی را نیز خواهند داشت.برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، برنامه ریزی کنکور ارشد 96 ، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری  می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...