خانه / کنکور / نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 96

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

برای کسب اطلاعات در خصوص نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که از شرایط ثبت نام کنکور سراسری 96 دارا بودن کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خواهد بود.منظور از سوابق تحصیلی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما می باشد که می بایست قبل از ثبت نام کنکور سراسری 96  نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود اقدام نمایید ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که بدون دارا بودن کد سوابق تحصیلی امکان ثبت نام کنکور سراسری 96 وجود نخواهد داشت.در ادامه مطالب به طور کامل به ارائه توضیحاتی در خصوص کد سوابق تحصیلی کنکور 96 و مسائل مربوط به آن پرداخته ایم.

تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 96

با توجه به اخباری که در چند ماه اخیر مبنی بر تاثیر قطعی و یا مثبت بودن سوابق تحصیلی در کنکور 96 به گوش رسید نهایتا مشخص شد که تاثیر سوابق تحصیلی  و یا تاثیر معدل در کنکور 96  به صورت مثبت خواهد بود نه قطعی.بنابراین معدل دیپلم(سال سوم آموزش متوسطه)  حدود حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت و معدل دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب تاثیر مثبت خواهد داشت.

منظور از سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 96 چیست

داوطلبان رشته های علوم انسانی،ریاضی فیزیک، امکان شرکت در کنکور تجربی را خواهند داشت و بالعکس . اما به به این نکته توجه داشته باشید که داوطلبان رشته ی علوم انسانی که دروس هایی چون فیزیک،شیمی و زیست را نخوانده اند و همچنین داوطلبان رشته ی تجربی که دروس هایی از جمله فلسفه ،منطق و جغرافی را نخوانده اند جزو سوابق تحصیلیشان محسوب نخواهد شد. به همین دلیل، منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی و یا تاثیر معدل در کنکور 96  ،نمره هریک از دروس مرتبط با رشته می باشد.به عنوان مثال برای داوطلبان رشته علوم انسانی فقط دروس عمومی مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 96 قرار میگیرد.

 مشمولین طرح دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور 96 

با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور سراسری 96 بی شک این پرسش برای بسیاری از داوطلبان بوجود خواهد آمد که چه کسانی مشمول طرح سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و آزاد 96 خواهند بود ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آن دسته از داوطلبانی ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم خواهند بود که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد در یکی از رشته های نظری (علوم ریاضی ، علوم تجربی، علوم انسانی) دریافت کرده اند ولی آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم ، دیپلم نظام قدیم، دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش را قبل از سال 84 اخذ کرده اند ، ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نخواهند بود.

مشمولین طرح دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در کنکور 96 

اما در خصوص کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی باید به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خواهند بود که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند. بنابراین تمامی داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند و همچنین داوطلبانی که قصد دارند از مدرک کاردانی به عنوان مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنند ملزم به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نخواهند بود.ضمن اینکه آن دسته از داوطلبانی که دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی هستند تا خرداد ماه سال 96 امکان دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را نخواهند داشت اما دریافت کدسوابق تحصیلی دیپلم برای آنها مقدور می باشد.

تاریخ و نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم با توجه به این که تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 96 از 19 بهمن ماه آغاز خواهد شد بنابراین شما داوطلبان می بایست قبل از ثبت نام اقدام به دریافت کد سوابق تحصیلی خود نمایید که برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود می بایست به سایت اینترنتی وزارت آموزش و پرورش مراجعه نمایید و با وارد کردن اطلاعات شخصی خود نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی خود به شکل زیر اقدام نمایید.

1 – ورود به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

کد سوابق تحصیلی 1

2- وارد کردن کد دانش آموزیکد منطقهکد مقطع – تاریخ تولد و تصویر امنیتی سایت

کد سوابق تحصیلی کنکور 2

3 – در این قسمت می توانید از صحت اطلاعات خود اطمینان حاصل نمایید.

کد سوابق تحصیلی کنکور 3

برای آگاهی از میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد ، نحوه برنامه ريزی کنکور 96  ، منابع کنکور 96 و ثبت نام کنکور آزاد 96  با مشاوران سبزتدریس تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات در خصوص کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

8 نظر

 1. کد سوابق دیپلم رو روی برگه دیپلم مینویسه

  • گروه تدریس سبز

   سلام.
   خیر.کد سوابق تحصیلی رو باید با استفاده از کد دانش آموزی در سایت سنجش بدست بیارید.

 2. سلام خسته نباشید
  آیا کد دانش آموزی دیپلم و پیشدانشگاهی یک کد هستند یعنی یکسان اند یا تفاوت دارند
  لطفا پاسخ رو به ایمیل ارسال کنید
  با تشکر

 3. گروه تدریس سبز

  سلام.خیر معمولا یکسان نیستند فقط در برخی موارد یکسان هستند

 4. سلام…کد سوابق دیپلم و کد سوابق پیش دانشگاهی چی هستن از کجا باید بنویسیم؟

  • گروه تدریس سبز

   سلام.کد سوابق تحصیلی کدی هست که آموزش و پرورش برای شناسایی شما به سازمان سنجش صادر میکنه و می تونید از سایت آموزش و پرورش کد سوابق تحصیلی خودتون رو بدست بیارید.

 5. سلام
  من سال 82 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم. برای ثبت نام کنکور معدل های پیش دانشگاهی و متوسطه رو ندارم. آیا وارد کردن رقم درست این معدل ها مهمه؟ اگر مهمه از کجا بگیرم معدل ها رو؟
  ممنون

  • گروه تدریس سبز

   سلام.بله باید حتما درست وارد بشه.اگر درست وارد نکردید در زمان ویرایش باید ویرایش کنید.از مدرسه و یا آموزش و پرورش منطقه باید ریزنمرات رو دریافت کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

*

x

حتما ببینید

نحوه دریافت کد منطقه آموزش و پرورش و سوابق تحصیلی

نحوه دریافت کد منطقه آموزش و پرورش و سوابق تحصیلی

نحوه دریافت کد منطقه آموزش و پرورش در سوابق تحصیلی برای کسب اطلاعات در خصوص نحوه دریافت کد منطقه سوابق تحصیلی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...