خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در فرانسه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در فرانسه را دقیق و اصولی تر توضیح دهیم ، پیشنهاد می کنیم این مطلب را با دقت مطالعه کرده و تا پایان مقاله با ما همراه باشید.همچنین شرایط تحصیل در تمامی کشور های جهان را می توانید در سایت سبزتدریس مطالعه نمایید.برای ورود به این بخش روی لینک تحصیل در خارج از کشور کلیک نمایید.توجه داشته باشید که این بخش به مرور کامل شده و مقالات بیشتری در آن قرار خواهد گرفت.
با توجه به اینکه دولت فرانسه هر ساله 23 درصد از بودجه کشور را به مسائل آموزشی اختصاص می دهد سبب مهاجرت دانشجویان خارجی از سایر کشور ها برای تحصیل در این کشور شده است و همچنین برخورداری از کیفیت بالای آموزشی این کشور و دارا بودن دانشگاه های معتبر علمی هم از عوامل دیگر مهاجرت دانشجویان می باشد که البته با توجه به رایگان بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور واعطای مدرک معتبر افراد زیادی این کشور را برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند.اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید برای آشنایی بیشتر شما با این کشور باید بگوییم که زبان تدریس در این کشور ، فرانسوی است و با توجه به این که تدریس تمامی رشته های دانشگاهی فرانسه به زبان فرانسه می باشد، دارا بودن مدرک زبان فرانسه از شرایط تحصیل در فرانسه خواهد بود.

شرایط تحصیل در فرانسه و نحوه دریافت اقامت

افرادی که قصد اقامت در کشور فرانسه را دارند شرایط به این صورت است که شخص در صورت 7 سال زندگی و یا کار می تواند اقامت در این کشور را دریافت کند.همچنین دانشجویان در این کشور این امکان را دارند که در حین تحصیل در هفته حدود 20 ساعت کار کنند و در شغل خود بیمه شوند که در ادامه مطلب قصد داریم توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه خواهیم داد.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

برای آن دسته از کسانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه را دارند باید بگوییم که طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه حدود 3 سال است و زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسه می باشد ضمن اینکه که تحصیل در این مقطع به آسانی تحصیل در دیگر مقاطع نخواهد بود به این صورت که اگر صلاحیت دانشجویان توسط اساتید برای ورود به مقطع ارشد تایید نشود دانشجویان به صورت مجدد  مستلزم به گذراندن ترم پایانی خواهند بود.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

اما اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه را دارید لازم است بدانید که طول مدت تحصیل در این مقطع حدود 2 سال و شامل  120 واحد درسی است. ضمن اینکه مقطع کارشناسی ارشد به 2 بخش اصلی تقسیم می شود که دانشجویان امکان انتخاب یکی از این دوره هارا خواهند داشت. دوره اول شامل درس و پژوهش به علاوه ارائه پایان نامه خواهد بود و دوره دیگر شامل درس و کار حرفه ای به علاوه پایان نامه.ضمن اینکه زبان تدریس دردانشگاه ها در تمامی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان فرانسه می باشد.

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

 

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه شرایط خاص خودش را دارد بنابراین اگر خواهان تحصیل در مقطع دکتری در این کشور هستید باید ماهیانه مبلغی را به عنوان هزینه مسکن و خوراک پرداخت کنید که قبل از رفتن به کشور وبرای ارائه مدرک به سفارت باید مبلغ یک سال که حدودا 8000 یورو است را در حسابتان در ایران داشته باشید و به همراه دیگر مدراک تحویل سفارت بدهید.در خصوص طول دوره تحصیل در این مقطع هم باید بگوییم که حدود  3 الی 4 سال است به انضمام پایان نامه .ضمن اینکه زبان تدریس در این مقطع هم به زبان فرانسه می باشد.

مزایای تحصیل در فرانسه

1- رایگان بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه.

2-دانشجویان در مدت تحصیل امکان 10 الی 20 ساعت کار(با توجه به مقطع تحصیلی) در هفته را خواهند داشت.

3- پرداخت کمک هزینه مسکن به دانشجویان توسط دولت فرانسه.

4-پس از شش سال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان گرفتن تابعیت فرانسه وجود خواهد داشت.

5-بهره مندی از  مزایای دانشجویی از جمله ویزای بلندمدت، خوابگاه دانشجویی، بیمه و کمک هزینه مسکن.

هزینه و شرایط تحصیل و زندگی در فرانسه

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان خواهد بود اما در خصوص هزینه زندگی در کشور فرانسه باید بگوییم که حداقل 600 یورو در هر ماه برای دانشجویان لازم خواهد بود که البته جای نگرانی نیست و دانشجویان در این کشور امکان 10 الی 20 ساعت کار در هفته(با توجه به مقطع تحصیلی) را همزمان با تحصیل خواهند داشت. اما برای دانشجویانی که قصد دارند پس از پایان تحصیل در فرانسه مشغول به کار شوند باید توجه داشته باشند که برای پیدا کردن کار متناسب با رشته تحصیلی خود و کسب درآمد لازم است که تسلط کامل بر زبان فرانسه را بدست بیاورند و وضعیت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری و مشاوره تحصیلی حرفه ای  نیز می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در فرانسه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...