خانه / تحصیل در خارج از کشور / شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در اتریش با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

تحصیل در دانشگاه های اتریش با توجه به کیفیت و اعتبار دانشگاه های این کشور از لحاظ علمی و هزینه ی تحصیل نسبتا کم در این کشور باعث شده که متقاضیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در سراسر دنیا اقدام به مهاجرت کنند.اگر شما هم قصد تحصیل در کشور اتریش را دارید این نکته را در نظر داشته باشید که نمی توانید به طور مسقیم اقدام به تحصیل در دانشگاه های اتریش کنید به دلیل اینکه شرط تحصیل در این کشور ابتدا قبولی در کنکور سراسری می باشد. بنابراین برای تحصیل در دانشگاه های اتریش ابتدا باید در کنکور رتبه قبولی را کسب کنید و سپس برای مهاجرت جهت تحصیل در کشور اتریش اقدام نمایید.پیشنهاد می کنیم برای آگاهی بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش، هزینه تحصیل و زندگی در این کشور و موارد دیگر ادامه مطالب را دنبال کنید.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی

اگر قصد تحصیل در کشور اتریش در مقطع کارشناسی را دارید لازم است بدانید که زبان تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی است و دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور 3 الی 4 سال می باشد که دانشجویان برای استفاده از خوابگاه مستلزم به پرداخت 800تا 950 یورو خواهند بود البته برای دانشجویان امکان 10 ساعت کار دانشجویی در هفته وجود خواهد داشت.ضمن اینکه به دانشجویان در طول مدت تحصیل بیمه تحصیلی نیز تعلق می گیرد.لازم به ذکر است که در زمان مراجعه به سفارت می بایست برگه رزرو خوابگاه را برای دریافت ویزا ارائه دهید.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد 

برای متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش را دارند باید بگوییم که طول دوره تحصیل در این مقطع 2 سال است و دانشجویان امکان 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت.ضمن اینکه زبان تدریس در دانشگاه های این کشور  به زبان آلمانی است به استثنای چند رشته که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.در این مقطع دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی را با پرداخت 800 تا 950 یورو خواهند داشت.

مشاوره تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

شرایط تحصیل دانشجویان در مقطع دکتری در کشور اتریش نیز همانند تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهد بود و دانشجویان در این مقطع هم از بیمه تحصیلی و خوابگاه برخوردار هستند و برای تامین هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت.ضمن اینکه زبان تدریس در دانشگاه هم به زبان آلمانی خواهد بود.

آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه های اتریش وجود دارد؟

همانطور که در ابتدای مطالب اشاره کردیم متقاضیان می توانند در رشته ای که در ایران رتبه قبولی کسب کرده اند در دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازند. اما ممکن است این سوال بوجود بیاید که در صورت عدم رضایت از رشته قبولی امکان تغییر رشته در دانشگاه های اتریش وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دانشجویان در صورت گذراندن 8 واحد درسی در رشته ی مورد نظر در طول یک ترم و یا گذراندن یا 16 واحد درسی در یک سال امکان تغییر رشته را خواهند داشت.همچنین دانشجویانی که یکی از بستگان نزدیک آنها (پدر،مادر،همسر) بیش از 5 سال اقامت در اتریش را داشته باشند هم امکان تغییر رشته را خواهند داشت.

مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش

1-دانشگاه های معتبر علمی
2-امکان گرفتن ویزا برای خود و خانواده
3-امکان تطبیق واحد ضمن اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش با گذراندن چندین واحد تحصیلی در ایران
4-امکان اخذ ویزای یک ساله با حضور در کلاس های زبان آلمانی
5-امکان سفر به کشور های اروپایی به انضمام دارا بودن ویزای اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

همانطور که در خصوص هزینه خوابگاه در مطالب بالا اشاره کردیم با توجه به پرداخت این هزینه و دیگر هزینه های تحصیلی هر دانشجو باید حدود 400 الی 800 یورو در هر ترم به هزینه های مربوط به تحصیل خود اختصاص دهد.اما در خصوص هزینه های مربوط به زندگی از جمله خوراک ،پوشاک،رفت و آمد و… در هر ماه حدود 700 یورو لازم خواهد بود.برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور، مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، مشاوره تحصیلی دکتری و مشاوره تحصیلی حرفه ای می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در اتریش با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان

شرایط تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در لهستان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ...