خانه / آخرین اخبار / جمع بندی کنکور 96

جمع بندی کنکور 96

جمع بندی کنکور سراسری 96

جمع بندی کنکور 96

جمع بندی کنکور 96

برای کسب اطلاعات در خصوص جمع بندی کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

جمع بندی کنکور همانطور که از نامش مشخص است یعنی داشتن زمان محدود تر برای مطالعه و یا به عبارت بهتر مرور کردن.داوطلبانی که هم اکنون در حال مطالعه این مقاله هستند حتما با نحوه مطالعه کنکوری آشنا هستند به همین خاطر سراغ اصل مطلب یعنی توضیح در خصوص نحوه جمع بندی کنکور 96 می رویم.در این مدت زمانی که شما داوطلبان به جمع بندی کنکور 96 اختصاص داده اید کمی شرایط با زمانی که پیش از این به مطالعه کنکور می پرداختید تغییر کرده است.منظور ما از تغییر در واقع مدت زمان محدود تری است که شما داوطلبان برای مطالعه و یا مرور دروس در اختیار دارید و مطالعه در دوران جمع بندی زمان کوتاه تری را به خود اختصاص خواهد داد.
با توجه به این که در دوران جمع بندی با کمبود وقت مواجه هستید شما باید مباحث و یا دروس مورد مطالعه خود را گلچین کنید یعنی از مطالعه مطالبی که احساس می کنید دشوار هستند و یادگیری آنها نیاز به زمان بیشتری دارند و یا  از مطالبی که ارزش مطالعه ندارند  در دوران جمع بندی کنکور  صرف نظر کنید و در دوران جمع بندی یک نگاه کلی به مباحث داشته باشید.

نحوه صحیح جمع بندی کنکور 96 به چه صورت می باشد ؟

نحوه به خاطر سپردن مطالب یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در حین مطالعه می باشد که متاسفانه بسیاری از داوطلبان با وجود این که زمان زیادی را صرف مطالعه می کنند اما پس از مدت کوتاهی پس از یادگیری مطالب جدیدتر مطالب قدیمی تر را از یاد می برند.اگر شما هم دچار این مشکل هستید از دوران طلایی جمع بندی کنکور 96 استفاده کنید. در این دوران همانطور که گفتیم مطالبی را که گلچین کرده اید و بسیار مهم هستند اما دچار فراموشی آن شده اید را مرور کنید و مطمئن باشید در این زمان محدودی که برای مطالعه در اختیار دارید به این دلیل که این مطالب برای ذهن شما آشناست مغز شما بازدهی بهتری خواهد داشت و با مرور دوباره این مطالب به حافظه بلند مدت شما انتقال پیدا خواهد کرد.

اصول و ویژگی های جمع بندی کنکور 96 

1-داوطلبان عزیز سعی کنید در مدت زمانی که به جمع بندی کنکور 96 اختصاص داده اید بیشتر وقت و تمرکز خود را بر روی مطالب از پیش خوانده شده بگذارید و از مطالعه مطالب جدید در دوران جمع بندی کنکور صرف نظر کنید .

2-پیشنهاد ما این است که در دوران جمع بندی کنکور مباحثی را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را نسبت به دیگر مطالب در اولویت مطالعه و مرور قرار دهید .

3-در دوران جمع بندی کنکور 96 سعی کنید در مطالعه مباحثی که پر اهمیت هستند ولی در یادگیری آنها دچار مشکل هستید به رفع اشکالات خود بپردازید اما مطالبی را که برایتان بسیار دشوار هستند و یادگیری آن زمان زیادی از شما می گیرد را در برنامه خود قرار ندهید.

4-سعی کنید در دوران جمع بندی کنکور 96 خود را در فضای کنکوری قرار دهید و سرعت عمل خود را در تست زنی افزایش دهید و در این دوران بر روی  مدیریت و تنظیم وقت برای پاسخ دهی به سوالات در جلسه کنکورتمرین کنید.

چه  منابعی را در دوران جمع بندی کنکور 96 مطالعه کنیم ؟

منابع کمک آموزشی دروس عمومی :

1-دین و زندگی :کتاب خط ویژه گاج – خیلی سبز

2-عربی : کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی – کتاب فوت و فن خیلی سبز – گاج نقره ای ماهینی

3-زبان خارجه :خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیم -جامع مبتکران – از متن نترسیم

4- ادبیات :کتاب سیبِ مهر و ماه – کتاب هامون سبطی – ادبیات موضوعی گاج

منابع کمک آموزشی  رشته ریاضی :

1- ریاضی پایه و حسابان :  گاج سفید – نشر الگو – خیلی سبز

2-جبر و احتمال – ریاضیات گسسته :سفید گاج – نشر الگو – خوشخوان – انتشارات فار

3-هندسه 1 : انتشارات فار – نشر الگو – سفید گاج

4–هندسه 2 :نشر الگو – گاج نقره ای – تخته سیاه

5-هندسه تحلیلی :هندسه تحلیلی نشر الگو – گاج

6-دیفرانسیل :کتاب سفید گاج – انتشارات تخته سیاه

7-فیزیک: گاج نقره ای – کتاب تست انتشارات نشر الگو

8-شیمی:مبتکران ،خیلی سبز  9- آمار: سفید گاج

منابع  کمک آموزشی  رشته تجربی :

1-زیست شناسی :فاگوزیست – کتاب همایش دکتر عمارلو – کتاب زیست گیاهی انتشارات تخته سیاه –

2- فیزیک :درسنامه های گاج نقره ای –  نشر الگو

3-شیمی:مبتکران – خیلی سبز

4-ریاضی :کتاب آبی قلم چی –  کتاب جامع مهر وماه  – کتاب جامع خیلی سبز

5- زمین شناسی :  خیلی سبز – مهروماه

منابع کمک آموزشی  رشته انسانی :

1-عربی اختصاصی :خیلی سبز           2-اقتصاد :کتاب اقتصاد مهر و ماه               3- روانشناسی:خیلی سبز

4-علوم اجتماعی :کتاب آبی کانون          5-جامعه شناسی:کتاب میکرو طبقه بندی گاج   6- فلسفه و منطق: سفید گاج یا خیلی سبز

7-تاریخ و جغرافیا:کتاب تست گاج یا خیلی سبز       8-ادبیات اختصاصی :گاج – گاج سبز              9- ریاضی: گاج

مطالعه در دوران جمع بندی کنکور 96 چه مزایایی دارد ؟

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور شاهد افزایش استرس و اضطراب در داوطلبان هستیم اما در دوران جمع بندی کنکور داوطلبان به دلیل مرور دورباره مطالب  اعتماد به نفس و آمادگی بیشتری برای شرکت در کنکور سراسری بدست می آورند .به عبارت دیگر در دوران جمع بندی کنکور داوطلبان به دلیل مرور مطالبی که از پیش مطالعه کرده بوده بودند اما دچار فراموش شده بودند اینبار به دلیل تسلط و مرور مطالب احساس آرامش بیشتری پیدا می کنند و از استرس و نگرانی آنها کاسته می شود و با انجام تست های بیشتر در دوران جمع بندی با سوالات کنکور و نحوه طراحی سوالات کنکوری آشنایی بیشتری پیدا می کنند.

 

برای کسب اطلاعات در خصوص جمع بندی کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 - 97 با پاسخنامه

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه

سوالات کنکور ریاضی ،تجربی ، انسانی ، هنر و زبان 96 با پاسخنامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس ...