خانه / پذیرش بدون آزمون / کارشناسی ارشد بدون آزمون

کارشناسی ارشد بدون آزمون

کارشناسی ارشد بدون آزمون

کارشناسی ارشد بدون آزمون

کارشناسی ارشد بدون آزمون

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 

بسیاری از داوطلبان پس از فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی اقدام به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همانطور که می دانید از طریق شرکت در آزمون ورودی امکان پذیر می باشد اما در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و ضوابط ثبت نام  کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و آزاد بپردازیم. برای آگاهی از نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه های مختلف و  مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد  ادامه مطالب را دنبال کنید.

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور

اولین تصور اشتباهی که خیلی از دانشجویان مرتکب آن هستند این است که وقتی صحبت از کارشناسی ارشد بدون آزمون  پیام نور می شود عده ای ای فرض را براین می گذارند که هیچ آزمونی برگزار نخواهد شد که این تصور کاملا اشتباهی برای مقطع کارشناسی ارشد پیام نور می باشد و نوع پذیرش دانشگاه های پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون در واقع به این صورت می باشد که داوطلبان میبایست ابتدا ثبت نام نموده و مقوله ای به نام آزمون ورودی جایگزین کنکور ارشد می شود که نام دیگر آن کنکور فراگیر ارشد پیام نور است و در واقع داوطلبان در این مرحله در آزمونی مبنی بر دروس اولیه کارشناسی ارشد شرکت می نمایند.

تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون پیام نور

مواد امتحانی و سوالات کارشناسی ارشد بدون آزمون پیام نور برخلاف کنکور از دروس مقطع کارشناسی نخواهد بود ضمن اینکه این آزمون ماهیتی چهار گزینه ای دارد و نمره منفی در آن تاثیری ندارد.داوطلبان در صورت علاقمند بودن به شرکت در این آزمون توجه داشته باشند که جهت دریافت کارت ورود به جلسه میبایست در اوایل اسفند ماه با مراجعه به سایت سنجش اقدام به به دریافت کارت نمایند. همچنین زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون غالبا در اسفند ماه همان سال می باشد و اعلام نتایج آن در اواخر اردیبهشت ماه سال خواهد بود.برای کسب اطلاع از تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون پیام نور و مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد  و همچنین ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96  می توانید در کانال تلگرام سبزتدریس عضو شوید و یا با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس بگیرید.برای عضویت در کانال تلگرام سبزتدریس کلیک کنید.

 کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که اخیرا طرحی مبنی بر پذیرش داوطلبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون  و تحصیلات تکمیلی بدون آزمون از سوی دانشگاه های غیر انتفاعی ارائه شد که موج عظیمی از داوطلبان راغب به ثبت نام و ادامه تحصیل در این مقطع شدند که البته نهایتا این طرح مورد قبول و تایید سازمان سنجش قرار نگرفت و این امر امکان پذیر نخواهد بود.

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که سقف پذیرش دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی نهایتا در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد و عبارتی تحت عنوان کارشناسی ارشد بدون آزمون و یا با آزمون برای سیستم آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی وجود ندارد . البته در سال های اخیر این قاعده وجود داشت که در مقطع کارشناس ارشد هم دانشگاه علمی کاربردی ضمن شرایط و ضوابطی از جمله چند سال سابقه ی کار در رشته ی تحصیلی خود و پذیرفته شدن در مرحله ی آزمون ورودی و مصاحبه آماده پذیرش داوطلبان می بود که نهایتا با بیان مطروحه از سمت ریاست دانشگاه علمی کاربردی که عنوان کردند در حال حاضر در ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی باید کوشید بنابراین تا اطلاع ثانوی در دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو نخواهیم داشت. اما می توانید برای قبولی در کنکور ارشد با استفاده از راهنمایی ها و  مشاوره تحصیلی ارشد و انجام  برنامه ریزی کنکور ارشد 96 و یا اطلاع از چگونگی تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد  توسط مشاوران  سبزتدریس به قبولی در کنکور کارشناسی ارشد 96 امیدوار باشید.

کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

همچنین مواردی تحت عنوان قبولی در مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد باعث بوجود آمدن این تصور در بین داوطلبان شده است که مقطع کارشناسی ارشد را هم می توان بدون آزمون شرکت کرد .در صورتی که این مسئله صحت و سقم ندارد و برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد نیز شرکت درآزمون ورودی الزامی می باشد .البته شرایطی جهت ورود بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که عنوان خواهیم کرد.ضمن اینکه واحد های بین المللی آزاد هم تحت اجرای آزمونی ساده تر از کنکور کارشناسی ارشد نیز با دریافت شهریه ی بالا در این مقطع اقدام به پذیرش دانشجو می نماید .برای آگاهی از تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد ، میزان شهریه دانشگاه آزاد و نحوه ی اعتراض به نتایج کنکور آزاد با مشاوران سبزتدریستماس بگیرید.

شرایط و ضوابط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد و استعدادهای درخشان 

1-یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانشجویان بوجود بیاید این است که آیا رتبه ی بدست آمده در مقطع کاشناسی ارشد بدون آزمون  تاثیر دارد یا خیر که در پاسخ به این سوال باید گفت که رتبه جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام قرار نمی گیرد.

2-از شرایط دیگر ثبت نام کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر می باشد البته به استثنای دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند.این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت

3- به دانشجویان ورودی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد آزاد امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد .

4-امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.

5-دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را نخواهند داشت.

6-از نکات مهم دیگر این که مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره ی کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

استعداد های درخشان مشمول چه شرایطی می شوند؟

شاید بارها و بارها  اسم استعدد های درخشان به گوشتان خورده و مشتاق شده اید که بدانید چه کسانی جزو استعداد های درخشان محسوب میشوند و مشمول چه شرایطی می شوند ؟ دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب شده و میتوانند با استفاده از تسهیلات خود جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون اقدام نمایند.

1-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

2-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

3-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

4-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50  و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور  9099071647 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مامایی بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور امکان پذیر است

بررسی شرایط تحصیل مامایی بدون آزمون برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط تحصیل مامایی بدون کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...