خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور آزاد 96

انتخاب رشته کنکور آزاد 96

تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته کنکور آزاد 96

انتخاب رشته کنکور آزاد 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته کنکور آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پس از شرکت در کنکورو گذراندن این مرحله با موفقیت نوبت به انتخاب رشته کنکور آزاد 96 می رسد که ازحساس ترین مرحله محسوب می شود و انجام یک انتخاب رشته منطقی و اصولی نیازمند دارا بودن اطلاعات مرتبط با آن برای جلوگیری از انتخاب رشته اشتباه  می باشد.در چند سال اخیر شاهد برگزاری یک آزمون برای دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد بوده ایم اما انتخاب رشته این دو دانشگاه تفاوت هایی دارد که در این متن مشاوران سبزتدریس به ارائه توضیحات و راهنمایی هایی در زمینه انتخاب رشته کنکور آزاد 96 پرداخته اند  که داوطلبان دانشگاه آزاد با مطالعه این مطالب  پاسخ به تمامی پرسش های خود را در مسائل مربوط به انتخاب رشته کنکور آزاد 96 را دریافت خواهند کرد.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور آزاد 96

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که پس از اعلام نتایج اولیه کنکور 96 و در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته می بایست برای انتخاب رشته اقدام کنید. زمان انتخاب رشته کنکور آزاد 96 از اواخر مرداد ماه آغاز می شود و تا اواسط شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین باید با استفاده از نمره، رتبه و شناسه‌ای که از طريق سازمان سنجش آموزش کشور دريافت کرده‌اید در مدت زمان تعیین شده به صورت اینترنتی اقدام به انتخاب رشته نمایید. برای دریافت آخرین اخبار در خصوص زمان انتخاب رشته کنکور آزاد 96 می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید و در خصوص انجام  برنامه ريزي کنکور 96 ، آگاهی از منابع کنکور 96 همچنین مشاوره انتخاب رشته کنکور 96  با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  سبزتدریس تماس بگیرید.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته کنکور آزاد 96

در انتخاب رشته کنکور آزاد 96 به شما داوطلبان امکان انتخاب 20 رشته محل داده خواهد شد که با توجه به کم تر بودن تعداد کل رشته محل های دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه سراسری داوطلبان تنها امکان انتخاب 20 رشته محل را خواهند داشت که با توجه به این تعداد نتیجه می گیریم که آمار قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه سراسری کمتر است پس بنابراین باید با دقت و حساسیت بیشتری دست به انتخاب رشته بزنیم.

برای انجام انتخاب رشته صحیح و جلوگیری از اشتباه در انجام انتخاب رشته خود بهتر است  انتخاب هارا در 3 گروه جای دهیم .گروه اول انتخاب های خوشبینانه گروه دوم انتخاب های منطقی و گروه سوم انتخاب های بدبینانه.سپس با توجه به 20 انتخابی که داریم رشته هایی را که علاقه زیادی به قبولی در آنهارا داریم ولی با رتبه و ترازمان همخوانی ندارد را در گروه اول، رشته هایی که بیشترین همخوانی را با توجه به رتبه و تراز دارد را در گروه دوم و رشته هایی را که از اهمیت کمتری نسبت به دیگر رشته ها دارند را در گروه سوم قرار می دهیم.

تاثیر سهمیه در قبولی کنکور آزاد 96

با توجه به این که در قبولی کنکور آزاد 96  سهمیه بومی گزینی و سهمیه مناطق و به داوطلبان تعلق نمی گیرد به همین دلیل آنچه که در  قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد  تاثیر مهمی دارد به عبارت دیگر ملاک اصلی جهت قبولی در واقع تراز (نمره کل)  کسب شده داوطلب در کنکور می باشد. بنابراین با توجه به بی تاثیر بودن سهمیه مناطق در انتخاب رشته کنکور آزاد 96 تراز مبنای اصلی در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته خواهد بود .تمامی اطلاعات مربوط به  شهریه دانشگاه آزاد ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، نحوه ی اعتراض به نتایج کنکور آزاد و  رتبه قبولی رشته های دانشگاه آزاد  را از مشاوران  سبزتدریس بخواهید.

تاثیر تراز در انتخاب رشته کنکور آزاد 96

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور آزاد 96 تاثیری ندارد اما نباید هیچگونه نگرانی در خصوص کاهش شانس قبولی خود در دانشگاه داشته باشید زیرا آنچه که شانس قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد را افزایش می دهد و تاثیر مستقیم در قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد خواهد داشت در حقیقت ترازی است که داوطلب در کنکور سراسری کسب نموده است. بنابراین تنها تراز بالای داوطلب تاثیر مستقیم و مهمی در افزایش شانس قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور آزاد 96 خواهد داشت و به عبارت دیگر در صورتی که تراز کسب شده داوطلب در کنکور بیشتر باشد امکان افزایش شانس قبولی داوطلب نیز در تمامی رشته محل ها بیشتر خواهد بود.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور آزاد 96

طبق روال هرساله زمان اعلام نتایج نهایی کنکور آزاد 96  تقریبا یک ماه پس از اعلام نتایج اولیه یعنی در اواخر شهریور ماه خواهد بود .به همین دلیل داوطلبان توجه داشته باشید که پس از مشاهده نهایی نتایج در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه باید برای مرحله بعدی یعنی مرحله ثبت نام در دانشگاه خود را آماده کنید و در مدت زمان تعیین شده و ضمن دارا بودن مدارک مورد نیاز اقدامات لازم جهت ثبت نام حضوری را هم انجام دهید.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...