خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کنکور 96

مشاوره انتخاب رشته کنکور 96

مشاوره انتخاب رشته کنکور 96

مشاوره انتخاب رشته کنکور 96

مشاوره انتخاب رشته کنکور 96

برای کسب اطلاعات درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

بدون شک یکی از حساس ترین و سرنوشت ساز ترین مرحله پس از عبورکردن از آزمون کنکور و قبولی در آن مرحله انتخاب رشته می باشد برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته  و همچنین انجام انتخاب رشته ای اصولی و منطقی و در صورت کسب آگاهی بیشتر از مسائلی پیرامون انتخاب رشته کنکور 96 ، نحوه و زمان انتخاب رشته کنکور 96 ، تاثیر سهمیه های مختلف در قبولی دانشگاه و … پیشنهاد ما به شما داوطلبان گرامی در وهله اول مشاوره گرفتن از مشاوران تحصیلی با تجربه و مجرب در زمینه انتخاب رشته تحصیلی جهت موفقیت در مرحله انتخاب رشته خواهد بود.همچنین جهت آگاهی بیشتر ازچگونگی انتخاب رشته کنکور سراسری 96   انتخاب رشته کنکور 96  و مسائل پیرامون آن مطالب زیر را دنبال کنید.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 96 می توانند یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور 96  اقدام به انتخاب رشته نمایند.همچنین برای آگاهی از زمان انجام انتخاب رشته کنکور 96  به اطلاعتان می رسانیم که  هر ساله انجام انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا اواخر مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت که داوطلبان میبایست در مدت زمان معین شده اقدام به انتخاب رشته نمایند.برای آگاهی از تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 96  و ثبت نام کنکور سراسری 96  می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید و یا  در خصوص مشاوره تحصیلی ،  برنامه ريزي کنکور سال 96 و بهترین منابع کنکور 96 با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس بگیرید.

نحوه ی انجام انتخاب رشته کنکور 96

پس از آگاهی از اعلام نتایج اولیه کنکور 96  آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته  شده اند می بایست با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مشورت با مشاوران تحصیلی با تجربه در این زمینه در مدت زمان تعیین شده به صورت اینترنتی اقدام به انتخاب رشته نمایند. به داوطلبان درمرحله انتخاب رشته امکان انتخاب 150 کد رشته محل داده خواهد شد که می بایست بر اساس علایق خود رشته های مورد نظر رادر اولویت قرار دهند .ضمن اینکه داوطلبان عزیز به خاطر داشته باشید که پس از انجام  انتخاب رشته کنکور سراسری 96  از دریافت کد 15 رقمی که به منظور تکمیل مرحله انتخاب رشته می باشد غافل نشوید.

چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم؟

همان طور که در مطالب بالا گفته شد به دلیل سرنوشت ساز بودن مرحله انتخاب رشته در زندگی پس انجام موفقیت آمیز این مرحله نیازمند به آگاهی از نحوه ی انجام اصولی و منطقی انتخاب رشته می باشید.در وهله اول از فاکتور های مهم در انتخاب رشته باید به میزان علاقه به رشته منتخب و همچنین تضمین آن در آینده اشاره داشته باشیم. داوطلبان میبایست در انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96  به صورت کاملا هوشیارانه عمل کنند و ابتدا انتخاب رشته و دانشگاه را براساس علاقه با در نظر گرفتن رتبه خود انجام دهند. به داوطلبان توصیه می شود که جهت انجام انتخاب رشته ابتدا  از رشته های دانشگاهی مورد نظر که بتواند آینده شغلی وی را تضمین نماید شناخت کافی پیدا کنند و همچنین شناخت دانشگاه ها و آگاهی از سطح علمی و رفاهی آن هم از موارد مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.در مرحله بعدی با توجه به اینکه سازمان سنجش با استانی، ناحیه ایی، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی داوطلبان را به نوعی بالا برده است می توانید انتخاب ها را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه و ترجیحات خود در اولویت قرار دهید.

 

تاثیر سهمیه ها در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور 96

سهمیه مناطق 3 گانه :در خصوص این سهمیه باید گفت که سهمیه مناطق دانش آموزان با توجه به منطقه زندگی دانش آموزان در3 سال پایان دوره دبیرستان به 3 قسمت تقسیم می شود. 1-سهمیه منطقه 2- سهمیه منطقه 3- سهمیه منطقه

1-سهمیه مناطق به داوطلبانی تعلق می گیرد که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند.سهمیه منطقه 2 به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1. و سهمیه منطقه 3 به داوطلبانی تعلق می گیرد که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.

2-سهمیه ایثارگران و جانبازان: به اطلاعتان می رسانیم که برخورداری از سهمیه ایثارگران و جانبازان تاثیر بسزایی در قبولی دانشگاه خواهد داشت و 20 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه ایثارگران و جانبازان خواهد بود البته ضمن انجام انتخاب رشته ای منطقی و اصولی.

3-سهمیه کارمندان: در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.

4-سهمیه آموزگاران:در خصوص این سهمیه به اطلاعتان می رسانیم که در کنکور انسانی 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره به آموزگاران آموزش و پرورش تعلق می گیرد.

5-سهمیه کارمندان: حدود 10درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه در رشته های غیرپزشکی مخصوص کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها و حدود 20 درصد ظرفیت دانشگاه ها در دانشگاه های شبانه در رشته های پزشکی به کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعلق دارد.

زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور 96

حدود یک ماه پس از انجام پروسه مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در اواخر شهریور ماه نوبت به اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96  می رسد که داوطلبان می توانند پس از مشاهده ی نتایج نهایی در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه ضمن دارا بودن مدارک معین شده از سوی دانشگاه پذیرفته شده در مدت زمان مقرر اقدام به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود نمایند.

برای کسب اطلاعات درباره مشاوره انتخاب رشته کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...